مشاوره طرح و نقشه بازاریابی تجاری Marketing Plan

امروزه تهیه سند، طرح یا نقشه بازاریابی Marketing Plan (مارکتینگ پلن) که به انواع ستاره قطبی حوزه مدیریت بازاریابی نیز از آن یاد می‌شود، معمولاً در ۳۶ گام در غالب شرکت‌های بین‌المللی نظیر أپل، سامسونگ تهیه می‌شود.

کاربردهای طرح کسب و کار بازاریابی:

  • جذب سرمایه (جذب سرمایه از طریق افراد کارآفرین و یا بانک‌ها و مؤسسات مالی اعتباری)
  • ارائه برنامه استراتژیک بازاریابی به هیئت‌مدیره
  • استخدام مدیر بازاریابی
  • بازنگری طرح کسب‌وکار تجاری Marketing Plan

مشاوره مارکتینگ پلن Marketing Plan

۱.    امروزه در دنیای امپراتوری بانک‌ها، درجایی که بانک‌ها به دنبال سرمایه‌گذاری در صنایع ریزودرشت از شرکت‌های Start-Up تا شرکت‌های مادر تخصصی Holding و باوجود سیستم مدیریت ریسک در این‌گونه بانک‌ها ،طرح‌های ساده کسب‌وکار تجاری Business Plan ، نمی‌تواند آن‌ها را به‌سوی سرمایه‌گذاری در این‌گونه شرکت‌ها سوق دهد.
اکنون تمامی سرمایه‌گذاران حرفه‌ای سعی دارند که از کم و کیف (جزئیات) برنامه‌های آتی سازمان‌های سرمایه پذیر آگهی یافته و با چشم‌باز دست به سرمایه‌گذاری نمایند. این امر موجب آن شده است که افراد و سازمان‌هایی که به دنبال جذب سرمایه می‌باشند گامی به‌پیش برداشته و به‌سوی طراحی Marketing Plan مارکتینگ پلن رفته و ابعاد تجاری را تا مرحله کسب سود برای سرمایه‌گذار خود شرح داده و آن‌ها را به این سرمایه‌گذاری سوق دهند. در این مسیر نرم‌افزارهای تخصصی وجود دارد که طرح پیشنهادی را از تمامی وجوه تحلیل نموده و حتی سازمان را تا مرحله بودجه‌بندی یاری می‌نماید.

۲.    تمامی سازمان‌ها و مؤسسات انتفاعی با در نظر داشتن برنامه‌های بلندمدت خود سعی می‌نمایند تا سود خود را حداکثر و هزینه خود حداقل نمایند. در این مسیر در حوزه بازاریابی استراتژیک، مدیریت عالی سازمان و گاه هیئت‌مدیره، علاقه‌مندند که علاوه برداشتن برنامه‌ریزی استراتژیک جامع سازمان در حوزه‌های تخصصی نیز برنامه استراتژیکی داشته تا بتوانند از طریق آن بر فعالیت‌های مدیریت بازاریابی و فروش نظارت داشته و نیز برنامه‌های بلندمدت مدیران خود را با سند برنامه‌ریزی خود مطابقت داده و از هرگونه انحراف اصولی جلوگیری نمایند.

۳.   یک مدیر بازاریابی حرفه‌ای پس از گذشت اندک زمانی از جذب خود در یک شرکت تجاری و شناخت ابعاد ساختاری آن، باید به‌صورت مکتوب نشان دهد چگونه، کارکنان تحت مدیریت خویش و سیستم مدیریت بازاریابی سازمان را مدیریت خواهد نمود. این مورد در بسیاری از شرکت‌های بین‌المللی در حال انجام است و گاه دیده‌شده است که حتی پیش از استخدام قطعی فردی به‌عنوان مدیر بازاریابی ، از او طرح اولیه بازاریابی و پیشنهاد‌های اصلاحی‌اش را خواسته‌اند.

خدمات تیم مشاوران مدیریت ایران  IRANMCT در این حوزه مشاوره طرح و نقشه بازاریابی تجاری :

  • جمع‌آوری داده‌های آماری (داخل و خارج سازمان)
  • تهیه سند طرح بازاریابی Marketing Plan در ۳۶ مرحله
  • آموزش تهیه سند ۳۶ مرحله‌ای طرح بازاریابی Marketing Plan

 

طرح بازاریابی, Marketing Plan, نقشه بازاریابی, بازاریابی, مدیر بازاریابی حرفه ای, مدیریت بازاریابی, آموزش طرح بازاریابی Marketing Plan, مارکتینگ پلن