صفات برند چیست ؟

صفات برند Brand Attributes

صفات برند ( ویژگی برند ، خصیصه برند ) ، ویژگی های یک برند را به تصویر میکشد. این صفات ویژگی های ذاتی یک برند را نمایش میدهند و ضمنا جنبه‌های ظاهری و شخصیتی یک برند را برجسته میکنند. این صفات از طریق تصاویر، اعمال و فرضیات ایجاد میشوند و به ایجاد هویت برند کمک مینماید.

Brand Attributes صفات برند

صفات یک برند قدرتمند

صفات برند زیر باشد تضمین کننده مانایی برند است.

  1. مرتبط بودن : یک برند قدرتمند باید مرتبط باشد. باید توقعات مردم را پاسخ گوید و به نحوی که آنان میخواهند عمل کند. باید به گونه ای عمل شود تا مشتری ترغیب به خرید محصول شود. در غیر اینصورت حتی اگر محصول شما منحصر بفرد هم باشد مشتری آن را نخواهد خرید.
  2. ثبات : یک برند با ثبات سبب ایجاد اعتماد مشتری در برند میگردد. شرکت از طریق یک برند با ثبات پیام‌های خود را به گونه‌ای منتقل میکند که از هدف اولیه برند منحرف نگردد.
  3. جایگاه یابی مناسب : یک برند قدتمند به گونه‌ای باید جایگاه‌یابی شود که بتواند محلی در ذهن مخاطبین داشته باشد و آن افراد این برند را نسبت به بقیه برندها ترجیح دهند.
  4. پایدار : یک برند قدرتمند کسب‌و‌کار را رقابتی می‌نماید. یک برند پایدار سازمان را به سمت ابتکار و موفقیت سوق می‌دهد. مثالی از یک برند پایدار مارکس اند اسپنسر است.
  5. اعتبار : یک برند قدرتمند باید قولی را که میدهد عملی نماید. روشی که شما از طریق آن برند را به مشتری می‌شناسانید باید واقع بینانه باشد. این برند نباید در عمل به قولهایش شکست بخورد. هیچ گاه بزرگ نمایی نکنید چراکه مشتریان باید به قول هایی که میدهید اعتماد نمایند.
  6. الهام بخش : یک برند قدرتمند باید در محصول یا خدماتی که در آن مشهور است برتری داشته باشد. مثلا برند نایک در تولید تیشرت های ورزشی حرف اول را میزند.
  7. خاص بودن : یک برند قدرتمند باید خاص و متفاوت باشد. و باید سبب تمایز در بازار شود.
  8. جذاب : یک برند قدرتمند باید جذاب باشد. مشتریان باید جذب قولی که شما میدهید و ارزشی که ارائه میکنید شوند.

مشاوره برندینگ / مشاوره برندسازی

5/5 - (14 امتیاز)