شرکت مشاوره مدیریت IranMCT https://iranmct.com مشاوره بازاریابی و فروش ، آموزش فروش ، مشاوره برندسازی تبلیغات Fri, 09 Apr 2021 09:01:20 +0000 fa-IR hourly 1 https://iranmct.com/wp-content/uploads/2016/05/cropped-fave-32x32.png شرکت مشاوره مدیریت IranMCT https://iranmct.com 32 32 چگونه اهمیت برند در ذهن مشتری را افزایش دهیم https://iranmct.com/news/the-importance-of-the-brand-in-the-mind-of-the-customer Sat, 03 Apr 2021 09:31:35 +0000 https://iranmct.com/?p=16321 چگونه اهمیت برند در ذهن مشتری را افزایش دهیم القای اهمیت برند در ذهن مشتریان هدف ، هدف نهایی تلاش های بازاریابی و تبلیغات یک شرکت است. این امر معمولاً با ایجاد تصویر تجاری برای تجارت یا محصول شما آغاز می شود. با گذشت زمان ، با انواع اهداف و استراتژی های برندسازی، مشتریان درک […]

نوشته چگونه اهمیت برند در ذهن مشتری را افزایش دهیم اولین بار در شرکت مشاوره مدیریت IranMCT. پدیدار شد.

]]>
چگونه اهمیت برند در ذهن مشتری را افزایش دهیم

القای اهمیت برند در ذهن مشتریان هدف ، هدف نهایی تلاش های بازاریابی و تبلیغات یک شرکت است. این امر معمولاً با ایجاد تصویر تجاری برای تجارت یا محصول شما آغاز می شود.

با گذشت زمان ، با انواع اهداف و استراتژی های برندسازی، مشتریان درک میکنند که برند شما بهترین ارزش را به آنها ایجاد مینماید.

اهمیت برند

برندینگ

یکی از مهمترین و اساسی ترین اهداف بلند مدت بازاریابی ، برندینگ شرکت یا محصولات است.

استفاده از تکنیک های تبلیغاتی برای ایجاد شهرت خاصی است که بتواند مورد توجه مشتریان هدف قرار گیرد. بنابراین اهمیت برند در نزد مشتری به برنامه ریزی واحد بازاریابی بستگی دارد. برای مثال :

 • Lexus خود را به عنوان یک برند اتومبیل لوکس برای افرادی از طبقه متوسط با درآمد متوسط توسعه داده است.
 • Target یک خرده فروشی مد ، پوشاک و کالاهای خانگی است.
 • Wal-Mart برند خود را با فروش محصولات ارزان قیمت ساخته است.

صرف نظر از این تصویر ، مصرف کنندگان ترجیح می دهند محصولات و خدماتی را خریداری کنند که ارزش پیشنهادی مشخصی را ارائه دهند در مقایسه با آنهایی که دارای عدم اطمینان یا پیام های مختلط هستند.

نقش تحقیقات بازار در ایجاد اهمیت برند

تحقیقات بازار برای افزایش اهمیت برند تجاری مهم است ، زیرا هرچه بیشتر در مورد انگیزه مشتریان خود اطلاعات داشته باشید ، جذابیت بیشتری برای آنها میتوان ایجاد نمود.

شناخت نحوه نگرش مشتریان در مورد محصول شما یک عامل بسیار مفید است. به عنوان مثال ، مشتریانی که محصولات لاکشری سطح بالای بازار را خریداری می کنند معمولاً انتظار دارند سطح بالایی از خدمات را دریافت کنند و قیمت بالایی را پرداخت کنند.

درک این موضوع به شما کمک می کند تا پیشنهاد بهتری برای مشتری محیا ، مزایای خوبی به وی معرفی و سود مناسبی کسب کنید.

بر مزایا برند تأکید کنید

تبدیل یک خریدار عادی به یک مشتری وفادار که از نظر عاطفی به برند شما گره خرده باشد ، عمدتا در بین مشتریانی است که ارزش حس شده از برندشان در سطح بالایی است. به بیان دیگر سطح درک اهیمت برندشان بالاست.

شناخت ویژگی ها و مزایای محصول یا خدمات ترجیحی بازار هدف به شما کمک می کند تا پیشنهاد خود را بهینه کرده و مفهومی از محصول را که با علاقه بازار نزدیک است ، ترویج دهید.

به عنوان مثال ، به عنوان یک کافی شاپ برتر ، مشتریان شما ممکن است مزایایی مانند کیفیت طعم ، دانه های قهوه برتر و خدمات سریع به مشتری را ترجیح دهند.

درگیر نمودن

“درگیر نمودن” در اوایل قرن بیست و یکم به کلمه بسیار مهم در حوزه مدیریت برند تبدیل شد.

درگیر نمودن مشتری با برند با استفاده از ارتباط مستقیم و تعاملی با وی . فروش شخصی ، ایمیل و و بازاریابی تلفنی از اشکال رایج و سنتی ارتباطات بین فردی است.

رسانه های اجتماعی مانند توییتر و فیس بوک مفهوم و اهمیت تعامل با برند را به طور قابل توجهی گسترش داده اند.

مشتریان در این مکانهای اجتماعی بی درنگ به سرعت جابجا می شوند و با دیگران تبادل تجربیات می کنند. حضور در عرصه رسانه های اجتماعی به شما کمک می کند تا مستقیماً مشتریان را درگیر خود کنید و به بحث های منفی را پیدا و از خود دفاع نمایید زیرا که می تواند از طریق دهان به دهان برند شما را تحت تأثیر قرار دهد.

 

نوشته چگونه اهمیت برند در ذهن مشتری را افزایش دهیم اولین بار در شرکت مشاوره مدیریت IranMCT. پدیدار شد.

]]>
گیمیفیکیشن Gamification و کاربرد آن در بازاریابی و برندینگ https://iranmct.com/news/gamification https://iranmct.com/news/gamification#respond Tue, 23 Mar 2021 08:26:49 +0000 https://iranmct.com/?p=16305 گیمیفیکیشن در بازاریابی Gamification گیمیفیکیشن چیست احتمالاً با اصطلاح “Gamification” مواجه شده اید ، اما آیا واقعاً می دانید معنی آن چیست؟ این روش فراتر از “فقط ادغام مکانیسم بازی” در یک وب سایت یا برنامه است Gamification فرایندی است که شما ذات بازی که ” جذاب و غیرقابل مقاومت بودن” است، را در تجارب […]

نوشته گیمیفیکیشن Gamification و کاربرد آن در بازاریابی و برندینگ اولین بار در شرکت مشاوره مدیریت IranMCT. پدیدار شد.

]]>
گیمیفیکیشن در بازاریابی Gamification

گیمیفیکیشن چیست

احتمالاً با اصطلاح “Gamification” مواجه شده اید ، اما آیا واقعاً می دانید معنی آن چیست؟

این روش فراتر از “فقط ادغام مکانیسم بازی” در یک وب سایت یا برنامه است

Gamification فرایندی است که شما ذات بازی که ” جذاب و غیرقابل مقاومت بودن” است، را در تجارب کاملا جدی خود ادغام می کنید.

بازاریابی از طریق بازی را “بازاریابی گیمی شده”  Marketing Gamified نامیده میشود.

زمانی که گیمیفیکیشن را مدنظر دارید ، عناصری را به سایت یا برنامه خود اضافه می کنید: جوایز ، چالش ها و موارد دیگر.

این امر باعث ایجاد حس موفقیت و استفاده از طبیعت رقابتی در افراد می شود و آنها را ترغیب می کند حتی بیشتر از برنامه / وب سایت استفاده کنند ، زیرا از این کار لذت خواهند برد.

مخاطبین احساس می کنند که پیروز شده و قهرمان هستند ، چه کسی این را دوست ندارد؟

با استفاده از گیمیفیکیشن ، تعامل بلند مدت ، وفاداری به برند و نتایج ارزشمندی را برای کسب و کارتان تضمین می کند.

عناصری  را که میتوان به این بازی اضافه کنید: امتیازات ، تابلوهای امتیازات ، رتبه بندی ، ارز مجازی ، عناصر مجازی و موارد دیگر

Gamification گیمیفیکیشن بازی بازاریابی گیم

گیمیفیکیشن در استراتژی بازاریابی

تمام ابعاد جادوی گیمیفیکیشن را بررسی نمایید به اهداف ، میزان ترافیک بیشتر ، مشارکت بیشتر فکر کنید.

به خواسته مخاطب خود توجه کنید ، مهم این است که وقتی به بازی فکر می کنید مخاطب خود را در ذهن داشته باشید. چه چیزی برای آنها مفید خواهد بود و چه چیزی بیشتر مورد توجه آنها قرار می گیرد؟ بازی برای مخاطبان مسن تر با مخاطبان جوان یکسان نخواهد بود.

وقتی فقط به اجرای گیمیفیکیشن فکر می کنید ، زیاده روی نکنید ، در عوض با قدم های کوچک شروع کنید. با یک بازی ساده شروع کنید تا ببینید چطور پیش می رود. به مشتریان خود اجازه دهید چالش ها و مسابقه های برای دریافت پاداش داشته باشند.

آنچه را می خواهید به عنوان پاداش بدهید ، به خوبی یررسی نمایید. این پاداش می تواند پاداش پولی یا غیر پولی باشد.

در بازی سازی کمی جسور باشید و ریسک کنید ، نترسید که بازی خود را به مرحله بعدی برسانید و موارد جالب مانند واقعیت افزوده را پیاده کنید.

مزایای گیمیفیکیشن برای بازاریابی

در بازاریابی مدرن ، روش های امتحان شده و واقعی همراه با آزمون و خطاها و فرآیندهای ساخته شده بر اساس کلمات زبانی.

 حقیقت این است که ، بازاریابی همیشه با جهانی که در آن زندگی می کند در حال تکامل است.

گیمیفیکیشن عامل سرگرم کننده

بازی لذت را برای کاربران به ارمغان می آورند. خواه گذر زمان باشد و هم نوعی فرار ، بازیها نوعی سرگرمی است که گویای اصل بشریت است.

ما به عنوان موجودات اجتماعی عمیقاً به سمت ماجراجویی ، موفقیت و پیروزی سوق داده می شویم. از طریق دسترسی به یک بازی می توان به همه آنها رسید. به طور خلاصه ، بازی ها امکان تفریح را به مردم می دهند و سرگرمی قابل ارائه به بازار است.

برقراری ارتباط قوی

یکی از قوی ترین عوامل درون یک بازی کوچک ، توانایی آن در داشتن تعامل قابل اندازه گیری است.

بستر نرم افزاری Gamify به شما امکان می دهد تا داده های مربوط به تعداد بازیکنان منحصر به فردی را که با این کمپین درگیر می شوند، چه کسی اطلاعات خود را ارسال میکند ، چه کسی محتوا را با دیگران به اشتراک می گذارد و چه کسانی پاداش های کسب شده خود را بازخرید می کند.

برخلاف بازاریابی سنتی ، بازی ها نمی توانند به طور غیر منتظره در فیدهای کاربر ظاهر شوند تا توجه کاربران را جلب کنند. در عوض ، کاربران هم گزینه و هم انگیزه ای برای انجام بازی دارند – آنها کنترل می کنند و آنها تصمیم می گیرند با شرکت تعامل کنند.

با درگیر شدن کاربران با بازی ها و تعامل ناخواسته آنها با مشاغل ، این فرصت برای کسب و کارها وجود دارد که در تمام مدت زمانی که کاربر در گیم پلی شرکت می کند ، پیام های خود را به روش های مختلف نمایش دهد.

بازی ها سطحی از تعامل را فراخوانی می کنند که در بازاریابی ویدیویی / تبلیغات تلویزیونی نمی توان به آن دسترسی پیدا کرد. در حقیقت ، مطالعات نشان داده است که اگرچه تلویزیون های عادی همچنان بیننده زیادی دارند ، اما در بازار 72 میلیارد تلویزیون دلاری مردم معمولاً در هنگام پخش تبلیغات به تلفن های خود نگاه می کنند.

در عصری که مردم برای سرگرمی به صفحه نمایش نگاه می کنند. اکثر کاربران بازی هایی را که بازی می کنند اصلاً به عنوان بازاریابی نمی دانند. بازی ها می توانند با تحریک سریع ضمن ایجاد آگاهی از محصول / انتقال اطلاعات جدید منجر به کسب و کارها ، به آنها کمک کنند.

مقرون به صرفه

اکثر بازاریاب ها تأیید می کنند که بودجه مورد نیاز برای بازاریابی سنتی بسته به برند می تواند نجومی باشد. منابع مورد نیاز هم از بخشهای داخلی و هم از منابع مستقل به منظور دستیابی به نتایج مورد انتظار می تواند به یک فرآیند طاقت فرسا و پرهزینه تبدیل شود. در حالی که پلتفرم نرم افزاری برنده جایزه Gamify دارای سیستم های داخلی است که به شما امکان می دهد تا طریق ترافیک مصرف کننده و اطلاعات مشتری راغب خود را ردیابی کنند.

یکی از رایج ترین دلایل آغاز ناهموار Gamification ، تصور غلط بازاریابان مبنی بر اینکه ایجاد یک بازی قابل فروش ، فرآیندی پرهزینه و زمانبر است. این ممکن است زمانی واقعیت داشته باشد که فناوری تلفن های هوشمند برای اولین بار محبوب شد ، اما اکنون این نمی تواند دور از حقیقت باشد.

نرم افزار Gamify به ایجاد یک فروشگاه واحد برای تمام عناصر مورد نیاز یک کمپین بازاریابی موفق کمک می کند و باعث می شود بازاریابان از دردسر ، وقت و هزینه ای صرف نظر کنند.

چند پلت فرم

این روزها بیشتر افراد صاحب چندین دستگاه هستند که همه به اینترنت ، رسانه های اجتماعی و برنامه ها دسترسی دارند. هر جا این عناصر یافت شوند ، بازی ها قابل پیاده سازی هستند. اعم از تلفن همراه ، تبلت ، لپ تاپ یا رایانه رومیزی ، بازی ها می توانند متناسب با هر سیستم عامل قالب بندی و تبدیل شوند و دسترسی به یک کمپین Gamification را نامحدود کنند.

دسترسی به بازار گسترده

بازی ها چند نسلی هستند و پیر و جوان به یک اندازه جذاب میشوند. اگر مشاغلی به دنبال راهی برای جلب نظر مصرف کنندگان در هر سنی است ، در حال حاضر بازی ها در دسترس ترین جریان برای دستیابی به چنین شبکه گسترده ای از جمعیت هستند. طبق گفته های فوربس ، 42٪ از درآمد جهانی بازی ها از طریق موبایل رقم خورده است – این درآمد بیش از 50 میلیارد دلار است.

برای اینکه شما درکی از دلیل سودآور بودن بازی های موبایل داشته باشید ، 80٪ از کاربران تلفن های هوشمند بازی هایی را با تلفن خود انجام می دهند که تقریباً 50٪ آنها روزانه بازی می کنند و تقریباً هر روز 1-2 ساعت از بازی را انجام می دهند. مشخصات دموگرافیکی بازیبازهای موبایل زن و مرد تقریباً به طور مساوی در 48٪ زن به 52٪ مرد تقسیم شده است ، به طور متوسط 36 ساله است.

این اعداد نشان می دهد که بازار گسترده و متنوع است و هنگامی که شما با ادغام دستگاه های هوشمند در زندگی می کنید ، کاملاً مشهود می شود که کدام یک از بازارهای هدف یک کسب و کار را هدف قرار داده است ، کاملاً در دسترس Gamification است.

تداعیات مثبت

روانشناسی بازاریابی گیمی شده نسبتاً ساده است. وقتی مشتری ها یک بازی انجام می دهند و برای موفقیت های خود پاداش می گیرند احساس مثبتی در آنها ایجاد می کند که می تواند مستقیماً با برند مورد نظر مرتبط باشد.

“سرگرم کنندگی” و “جذاب” بازی ها می تواند به ایجاد یک دیدگاه مثبت نسبت به برند مرتبط با بازی کمک کند. ارائه  احساس موفقیت و کسب پاداش ، بازتاب خوبی در مورد یک برند برای طرفین است.

حتی مصرف کنندگان هنگام بازی احساس کنترل می کنند و این برای برد خوب است. داشتن گزینه ای برای شرکت در فعالیتی تعاملی و دو سویه (برخلاف ویدئو ، که می تواند باعث شود مصرف کنندگان برخلاف میل خود درگیر شوند ) می تواند تا حد زیادی در ارتباط مثبت کاربران با یک نام تجاری کمک نماید و تداعیات برند مثبت فراوانی ایجاد نماید.

آگاهی از برند

اکثر کاربران هیچ بازی مرتبطی با برند محبوب خود ندارند و این امکان را برای بیشتر کاربران فراهم می کند که ناخودآگاه پذیرای برندهای دارای گیمیفیکیشن باشند.

 نمونه کاملی از این مورد را می توان در مطالعه موردی Wheat Thins (جعبه بیسکویت) یافت ، که در آن کاربران 9 ثانیه گیم پلی دارند ، قبل از اینکه صفحه ای از محصولات نشان داده شود ، کاربر باید بیسکویتهای در حال سقوط را جمع آوری کند.

این اتفاق هر بار که بازی می کنند اتفاق می افتد. در حالت ایده آل ، بازیکنان سعی می کنند نمره بالایی را کسب کنند ، در حالی که این برند قصد دارد آنها را با محصولات شرکت آشنا کند.

این روند بازاریابی می تواند بر رفتار خریدار تأثیر بگذارد. دفعه بعدی که مصرف کننده خود را در خرید یک محصول مرتبط با نام تجاری در کار بازاریابی یافت ، به دلیل آگاهی از برند و به یادآوری محصولات ، احتمال خرید برند بیشتر است.

آموزشی

دقیقاً مانند آگاهی از برند ، بازی کاربران از انزجار نسبت به بازاریابی برند مصون مینماید و فرایند معرفی محصولات و خدمات جدید یک شرکت آسان مینماید.

گیمیفیکیشن  به کاربران اجازه می دهد تا ناخودآگاه آنان از حضور محصول و خدمات مطلع شود، خواه یک محصول یا خدمات جدید باشد.

جلوگیری از حذف تبلیغات

امروز اکثر کاربران افزونه ضدتبلیغات نصب مینمایند ، بنابراین درآمد وب سایتهای از تبلیغات متفاوت به حد بسیار زیادی پایین آمده است و میلیاردها دلار به شرکتهای تبلیغاتی ضرر شده است. اما اگر بازی در یک سایت منوط به غیرفعال سازی افزونه ضد تبلغات باشد ، این باعث دیده شده تبلیغات میشود.

مثالی از گیمیفیکیشن

وب سایت The Fun Theory website که از ابتکارات فولکس واگن بود ، یکی از نمونه های مورد علاقه من است.

GAMIFICATION گیمیفیکیشن

این وب سایت یک مسابقه برگزار نمود ، و امکان ارائه ایده های سرگرم کننده برای اهداف اجتماعی (به عنوان مثال ، کمک به کاهش سرعت ، تشویق بازیافت) فراهم می نمود. پله های پیانو یکی از نتایج آنبود . شاید یکی از پرکاربردترین نمونه ها در فضای گیمیفیکیشن باشد.

یکی دیگر از موارد محبوب تبلیغات بازی های المپیک زمستانی در سوچی بود که مسافران می توانستند 30 اسکات پا را انجام دهند تا بلیط رایگان مترو بگیرند

 

مشاوره بازاریابی

مطالب سایت شامل حمایت از حق مؤلف و مترجم می‌باشد و هرگونه کپی برداری بدون درج لینک منبع پیگرد قانونی دارد.

نوشته گیمیفیکیشن Gamification و کاربرد آن در بازاریابی و برندینگ اولین بار در شرکت مشاوره مدیریت IranMCT. پدیدار شد.

]]>
https://iranmct.com/news/gamification/feed 0
سفیر برند چیست ؟ [Brand Ambassador] وظایف و شرح شغلی https://iranmct.com/news/brand-ambassador https://iranmct.com/news/brand-ambassador#respond Sat, 13 Mar 2021 16:55:09 +0000 https://iranmct.com/?p=16288 تعریف سفر برند سفیر برند را به عنوان “چهره” برند انتخاب مطرح میشود. در حالت ایده آل ، کاندیدای مدنظر به عنوان سفیر برند در جامعه خود یک فرد شاخص و الهام بخش است و باید برنامه ریزی کند تا از شبکه ها و روابط از قبل ساخته شده خود برای بازاریابی نام تجاری از […]

نوشته سفیر برند چیست ؟ [Brand Ambassador] وظایف و شرح شغلی اولین بار در شرکت مشاوره مدیریت IranMCT. پدیدار شد.

]]>
تعریف سفر برند

سفیر برند را به عنوان “چهره” برند انتخاب مطرح میشود.

در حالت ایده آل ، کاندیدای مدنظر به عنوان سفیر برند در جامعه خود یک فرد شاخص و الهام بخش است و باید برنامه ریزی کند تا از شبکه ها و روابط از قبل ساخته شده خود برای بازاریابی نام تجاری از طریق تاکتیک های تبلیغات دهان به دهان (به عنوان مثال مراجعه به دوستان ، ارسال پست آنلاین در مورد مارک و غیره) استفاده کند.

علاوه بر این ، یک سفیر برند همچنین نماینده شرکت خود در رویدادهای خاص خواهد بود ، جایی که ممکن است محصول خود را معرفی یا محصول نمونه ارائه دهد.

سفیر برند کیست Brand Ambassador

شرح شغلی و وظایف سفیر برند

کاندیدای سمت سفیر برند باید فردی با اشتیاق و با حضور قابل توجه ( متوسط تا زیاد) در شبکه های اجتماعی باشد. او احتمالاً از قبل با برند مورد مدنظر آشنا بوده و از آن حمایت می کند. وی باید بتواند به رویداد مدنظر مدیر برند رفته و محصولات را معرفی نماید.

بنابراین چنین فردی باید توانایی سفر و حمل و نقل را داشته باشد.

مسئولیت های سفیر برند شامل موارد زیر است:

 1. نماینده برند به شکلی مثبت باشد.
 2. در تولید محتوا کمک نماید (به عنوان مثال نوشتن وبلاگ ، خبرنامه ، بررسی محصولات و غیره)
 3. در بازاریابی رویداد مشارکت داشنه باشد
 4. سطح آگاهی از برند از طریق بازاریابی دهان به دهان افزایش دهد (بازاریابی ارجاعی)
 5. رهبر جامعه در جامعه خود بودن
 6. ارائه بازخورد و بینش درباره محصولات / خدمات جدید
 7. تبلیغ برند از طریق حساب های شخصی وی در شبکه های اجتماعی

حقوق سفیر برند

حقوق سفیر برند بسیار متفاوت است، زیرا بیشتر سفیران برند به صورت ساعتی حق الزحمه خود را دریافت و از یک شرکت به شرکت دیگر متفاوت است.

روشهای معمول برای تعیین دستمزد سفیران برند :

 • در سطح بین المللی ما حقوق و دستمزد را بر ساعت متوسط حقوق آن کشور در نظر میگیریم. در ایران بین 10 تا 30 میلیون در ماه.
 • اگر سفیر برند به صورت ساعتی دریافت میکند ، میانگین آن جهان در حدود 20 دلار در ساعت است. در ایران ساعتی 250 تا 800 تومان است.
 • در برخی موارد ، شرکتها به سفیران کمیسیون پرداخت می کنند تا انگیزه ای برای حفظ اشتیاق وی بر تبلیغات و تولید مشتریان راغب توسط سفیران برندشان باشد. هرچه سفیر بتواند مشتری راعب بیشتری جذب نماید ، توانایی بالاتری برای کسب درآمد خواهد داشت.

سفیر برند چه کاری انجام می دهد

قدرت پیشنهاد یک چیز باورنکردنی است. هنوز هم بسته به میزان اعتبار ما از ذکر منبع مطلوب ، برخی از پیشنهادات را جدی تر از بقیه ارائه می دهیم.

طبق نتایج شرکت Nielsen در خصوص اعتماد جهانی، 83٪ از پاسخ دهندگان به این نتیجه رسیدند دریافت توصیه از سوی افرادی که آنها را میشناسند سبب بیشتر قانع شدنشان در مسیر تصمیم گیری است.

به همین دلیل است که شرکت ها اکنون بیشتر و بیشتر از سفیران برند به عنوان مجرای برای دستیابی به معدن طلای مشتریان استفاده میکند.

اعتماد و اعتبار در داشتن یک سفیر برجسته برند تعیین کننده است.

باز هم به همین دلیل است که بسیاری از شرکت ها متقاضیانی را ترجیح می دهند که قبل از اقدام به این کار ، شبکه مشخصی از افرادی داشته باشند که به آنها اعتماد دارند و پذیرای تبلیغات تجاری خواهند بود.

تعاملات رو در رو یکی از قسمتهای اصلی کار است. خواه نماینده یک شرکت در یک رویداد رسمی باشید ، یا اینکه فقط با شخصی در فروشگاه های مواد غذایی در مورد برند که روی پیراهن خود استفاده می کنید صحبت کنید ، یک سفیر برند به طور مداوم برای ایجاد آگاهی از برند با جامعه درگیر می شود.

بنابراین ، برای یک سفیر بسیار مهم است که هر آنچه در مورد برند خود می تواند بداند و همیشه آن را مثبت نشان می دهد.

در حالی که سفیر برند در  حال تقویت برند شخصی خود نیز میباشد ، او از طریق رسانه های اجتماعی به بازاریابی شرکت کمک خواهد کرد.

کسانی که تجربه رسانه های اجتماعی و تعداد زیادی از دوستان یا فالورها را دارند کاندیداهای مطلوب تری برای پیوستن به برنامه سفیرسازی هستند.

بسیار مهم است که یک سفیر مشتاق برند حضور حرفه ای آنلاین داشته باشد.

مشاور برندینگ

مطالب سایت شامل حمایت از حق مؤلف و مترجم میباشد و هرگونه کپی برداری بدون درج لینک منبع پیگرد قانونی دارد

نوشته سفیر برند چیست ؟ [Brand Ambassador] وظایف و شرح شغلی اولین بار در شرکت مشاوره مدیریت IranMCT. پدیدار شد.

]]>
https://iranmct.com/news/brand-ambassador/feed 0
برندسازی جنسیتی Gender Branding [برابری و خنثی سازی جنسیتی] https://iranmct.com/news/gender-branding https://iranmct.com/news/gender-branding#respond Sun, 07 Mar 2021 18:34:15 +0000 https://iranmct.com/?p=16281 برندسازی جنسیتی – جندر برندینگ ( برابری جنسیتی در برندسازی ) چگونه زنان و مردان متفاوت به برند سازی جنسیتی پاسخ می دهند خنثی سازی جنسیتی در برندسازی چیست ؟ برندسازی برای زنان و مردان چه تاثیری بر ارزش برند دارد ؟ جنسیت یک موضوع اصلی است و همیشه باقی خواهد ماند ، اما اکنون […]

نوشته برندسازی جنسیتی Gender Branding [برابری و خنثی سازی جنسیتی] اولین بار در شرکت مشاوره مدیریت IranMCT. پدیدار شد.

]]>
برندسازی جنسیتی – جندر برندینگ ( برابری جنسیتی در برندسازی )

 • چگونه زنان و مردان متفاوت به برند سازی جنسیتی پاسخ می دهند

 • خنثی سازی جنسیتی در برندسازی چیست ؟

 • برندسازی برای زنان و مردان چه تاثیری بر ارزش برند دارد ؟

جنسیت یک موضوع اصلی است و همیشه باقی خواهد ماند ، اما اکنون ، اما در قرن جدید به خصوص در دهه اخیر، تلاش بیشتری برای برابری جنسیتی انجام می شود .

نبابراین هدف قرار دادن فقط بخش زنان یا مردان بازار به عنوان بازار هدف ( تک جنسیت ) اهمیت خود را از دست داده است.

با خنثی شدن جنسیت ، برندها می توانند نکات مثبت در تمرکز بیشتر بر عملکرد و هدف را مشاهده کنند.

برندسازی جنسیتی Gender Branding برابری جنسیتی

ما در حال ورود به زمانی هستیم که خودپذیری و محافظت از خویشتن ، بسیار با اهمیت شده است.

بنابراین این ایده که یک محصول می تواند به یک جنسیت خاص در یک سن خاص تعلق داشته باشد ، دیگر وجود ندارد.

ما به “برای خانمها” و “برای آقایون” نه می گوییم و بله به “برای شما” یا “برای ما” می گوییم. ما فراتر از جنسیت را می بینیم

به عنوان مثال ، برند Forevermark در حال گام های بزرگ در جهت خنثی سازی جنسیت در سطح جهانی است.

چنین برندهایی به دنبال بازآرایی مفاهیم سنتی روابط هستند و درک بیشتری از مخاطبان و نیازهای مترقی آنان پیدا می کنند.

ما به زمانی رسیده ایم که تمرکز بر مخاطب هدف را با تمرکز بر عملکرد و هدف خود محصول جابجا نموده ایم.

بنابراین ، جای تعجب نیست که در برندها به دنبال محصولاتی هستند که از نظر جسیتی خنثی هستند ، یعنی به یک جنس به مخصوص تعلق ندارد.

برندسازی جنسیتی خنثی Gender Neutral

برند  Aesop از کشور استرالیا دقیقا یک برند جنسیت خنثی است

موفقیت بین المللی این برند در حوزه محصولات مراقبت از پوست بدون ایجاد قطبیت جنسی در محصولات آرایشی ثابت می کند که تقاضا برای برندهای غیر جنسیتی وجود دارد. بطری های براق قهوه ای تیره ، گرافیک ساده و بسته بندی حداقلی آن جذابیت جهانی دارد.

aesop یاد گرفته است که روزمرگی های ساده ما جشن گرفته ، و بر عملکرد محصول خود بدون توجه به جنسیت مصرف کننده تمرکز نماید.

در حال حاضر بسیاری از برندها در سایر صنایع از این الگو پیروی می کنند.

برند مراقبت از پوست Asarai همچنین یک خط تولید محصولات مراقبت از پوست خنثی را ایجاد کرده است. بسته بندی زرد روشن آن یک حرکت استراتژیک است که توسط این برند انجام شده است. زیرا رنگ زرد در تمام جنسها و سنین طنین انداز است و هدف آن ایجاد احساس خوشحالی در مصرف کننده نسبت به محصولات است.

هر روز برندهای بیشتری ظاهر می شوند که کاملاً تک جنسیتی هستند ، از جمله Riley Studio که لباس هایی بدون فصل ، آرام و مدرن تولید می کند و از تمایز بین لباس های مردانه و زنانه امتناع می ورزد.

برند جین 69 ، مستقر در لس آنجلس ، نیز برای همه ساخته شده است. وب سایت آن به جای جنسیت بر اساس طبقه بندی کالاها تنظیم شده است و مدل ها از نظر سن ، نژاد و جنسیت متفاوت هستند.

حرکت جهاتی برندسازی جنسیتی به سوی حذف جنسیت از برند

اگرچه ممکن است برندهای بدون جنسیت هنوز جریان اصلی بازار نباشند ، اما مارک های بزرگ نیز در حال گام برداشتن به آن سو هستند.

John Lewis, H&M و Zara برچسب های جنسیتی را از لباسهای بچه گانه خود حذف کرده اند و مارک های جهانی مانند Selfridges ، Gucci ، H&M و ASOS مجموعه های تک جنسیتی را منتشر کرده اند.

اگرچه همه اینها به تنوع بخشیدن به این جهان سیال جنسیت کمک می کند ، اما خنثی بودن جنسیت برای همه مارک ها هرگز مهمتر نبوده است.

2018 سالی را رقم زد که 50٪ از جوانان با افتخار برچسب های سنتی جنسیت را رد می کردند ، و با توجه به اینکه نسل Z و میلینیوم عامل اصلی پذیرش مفهوم سیالیت جنسیتی هستند ، وقت آن است که برندها به طور جدی به فکر ایجاد تغییراتی برای خنثی کردن نوع جنسیت در برند خود هستند تا بتواند همچنان مخاطب خود را جذب کند یا مخاطب آینده را به خود جلب کند.

در حال حاضر ، بیش از هر زمان دیگری ، برندها این فرصت را دارند که با یک صدا صحبت کنند و نحوه نگاهشان به جنسیت را دوباره تعریف کنند. ما باید از جنسیتی که به طور سنتی به عنوان بنیان هویت ما رفتار می شود ، دور شویم و در عوض ، منصفانه تر ، بدون موانع و پیش داوری ها و ایجاد آزادی بیشتر برای همه ، واقعیت جهان خود را آینه کنیم.

تحقیقات در مورد برندسازی جنسیتی

وقتی از زنان خواسته شد بین ماشین حساب سبز و ماشین بنفش یکی را انتخاب کنند ، تا زمانی که برچسب “برای زنان” روی ماشین حساب قرار نداشت ، رنگ بنفش از محبوبیت بیشتری برخوردار بود.

51% افراد ماشین حساب بنفش را انتخاب میکردند ، زمانیکه روی آن هیچ برچسب جنسیتی نبود، اما هنگامیکه برچسب” برای زنان” وجود داشت ، 24% آن را رنگ بنفش انتخاب کرده اند ، با وجود اینکه برخی بنفش را ترجیح میدادند، اما آن را انتخاب نکردند.

در همین حال ، مردان در آزمایش ماشین حساب “به احتمال زیاد” ماشین حساب بنفش را هنگامی که دارای برچسب “برای مردان” باشد ، انتخاب می کنند. (47.3٪ در مقابل 31.9٪)

چرا؟

محققان این فرضیه را مطرح می کنند که زنان مارک تجاری جنسیتی را به دلیل ارتباط با کلیشه منفی رد می کنند. اگرچه مردان چیزی منفی را حس نمیکنند.

در نتیجه ، نام تجاری جنسیت زن شانس بیشتری برای پس زدن دارد.

مشاور برندسازی

مطالب سایت شامل حمایت از حق مؤلف و مترجم میباشد و هرگونه کپی برداری بدون درج لینک منبع پیگرد قانونی دارد

نوشته برندسازی جنسیتی Gender Branding [برابری و خنثی سازی جنسیتی] اولین بار در شرکت مشاوره مدیریت IranMCT. پدیدار شد.

]]>
https://iranmct.com/news/gender-branding/feed 0
چه زمانی باید تغییر شغل دهیم ؟ https://iranmct.com/news/jump-ship Sat, 27 Feb 2021 16:26:05 +0000 https://iranmct.com/?p=16264 تغییر شغل و زمان آن یکی از آن سوالاتی است که در حوزه منابع انسانی از ما پرسیده میشود. تصمیم گیری برای تغییر شغل می تواند به خصوص در اقتصاد فعلی ترسناک باشد. اما در بعضی مواقع ، ضروری می شود. شما می توانید یک روز خوشحال و راضی باشید ، اما پس از آن […]

نوشته چه زمانی باید تغییر شغل دهیم ؟ اولین بار در شرکت مشاوره مدیریت IranMCT. پدیدار شد.

]]>
تغییر شغل و زمان آن یکی از آن سوالاتی است که در حوزه منابع انسانی از ما پرسیده میشود.

تصمیم گیری برای تغییر شغل می تواند به خصوص در اقتصاد فعلی ترسناک باشد. اما در بعضی مواقع ، ضروری می شود. شما می توانید یک روز خوشحال و راضی باشید ، اما پس از آن شرایط تغییر می کند و از خود می پرسید که چرا همه چیز ناگهان بسیار بد شد.

اگر در چنین شرایطی هستید ، اولین قدم شما پیش از تغییر شغل ،اصلاح وضعیت کنونی است.

اما اگر همه تلاش خود را کرده اید و هنوز ناراضی هستید ، این علائم ممکن است به این واقعیت اشاره داشته باشد که زمان یافتن شغل جدید و تغییر شغل فرا رسیده است.

تغییر شغل

چه زمانی باید تغییر شغل دهم ؟

تغییر شغل به علت حقوق ناکافی

پول همه چیز نیست ، اما شما باید قبض هایتان را پرداخت کنید. و علاوه بر این ، شما لیاقت دارید که به خاطر کاری که انجام می دهید به اندازه کافی پاداش ( جبران خدمات ) بگیرید.

وقتی درامد مورد نیاز خود را کسب نمی کنید ، تلاش برای انجام وظایف با کیفیت عالی برای شما بسیار دشوار میشود و می تواند انگیزه شما را در طولانی مدت تحت تأثیر قرار دهد – به ویژه زمانی که دیگران همان وظایف را با کیفیت پایین تر ولی با همان حقوق انجام میدهند – این می تواند دلیل خوبی برای شروع جستجوی فرصت های جدید شغلی و تغییر شغل باشد که در واقع نیازهای مالی شما را برآورده می کند.

گزینه های جایگزین

کمی تحقیق کنید و ببینید افراد در موقعیت های مشابه چه کاری انجام می دهند (با توجه به هزینه زندگی در مکان های مختلف).

اگر واقعاً احساس می کنید که افزایش حقوق حق شما است ، آن را مطرح نمایید.

اما اگر هنوز به آن سطح از کارآیی نرسیده اید ، از مدیر یا همکاران خود بپرسید که چگونه ارزش خود را برای سازمان بالا ببرید تا حقوق مدنظر را بتوانید دریافت نمایید.

تغییر شغل به دلیل ارزشیابی نادرست از شما

وقتی کسی برای قدردانی از انجام یک کار عالی وجود ندارد و یا حتی آن را تشخیص نمیدهند ، به طرز وحشتناکی اعصاب خرد کن است.

همه ما می خواهیم هر از گاهی از ما قدردانی شود.

زمانیکه ارزش کار انجام شده به درستی درک نمیشود مانند رابطه بدون محبت و توجه دردناک است. زیرا دائم از خود مپرسید که آیا شما را دوست دارند یا نه.

کار بدون انگیزه و جایزه روانی ، انگیزه تغییر شغل را ایجاد مینماید

اگر رئیس شما از پذیرفتن و تحسین موفقیت های شما امتناع می ورزد ، این نشانه آن است که قصد ارتقا یا ایجاد فرصت کافی برای پیشرفت شما را ندارد.

اگر واقعاً در محل کار فعلی خود از شما قدردانی نمی کنند – ممکن است زمان آن فرا رسیده باشد که به جای دیگری بروید که به درستی شما ارزشیابی نمایند.

گزینه های جایگزین

به دنبال ارزیابی هدفمند و بیطرفانه ارزش خود برای سازمان باشید.

 • آیا کارهای محوله به شما بر عملکرد شرکت اثرگذار و مهم باشد؟
 • آیا آنها را به خوبی آن را انجام می دهید؟
 • برای تأثیر بیشتر می توانید چه کار کنید؟

به طور خاص به دنبال مناطقی بگردید که فکر می کنید تخصص خاصی دارید و شاید بتوانید جایگاه سازمانی خود را تغییر دهید.

تغییر شغل به دلیل غرق احتمالی کشتی شرکت

هنگامی که یک کشتی با امواج سهمگین برخورد میکند و یا در حال برخورد با صخره های کف دریاست – طبیعی است که در مورد نجات خود فکر کنید.

و اگر در مورد توانایی افرادی که کشتی را اداره می کنند شک دارید، ممکن است وقت آن باشد که در اسکله بعدی پیاده شوید.

اگر فکر می کنید شرکتی که در آن کار می کنید ممکن است در حال سرنگونی است و مدیران ارشد آن شما را به سمت سقوط آزاد میبرند ، ممکن است زمان آن فرا رسیده باشد که برای گام بعدی خود یعنی تغییر شغل آماده شوید.

گزینه های جایگزین

ارزیابی کنید که آیا اوضاع واقعاً وخیم است یا شنیده ها در حد حرف های خاله زنکی درون سازمانی است.

با حسابدار شرکت صحبت نمایید و منتظر علائم پریشانی جدی آنها یا رئیس خود باشید تا شرایط را به درستی بسنجید.

اگر یک فاجعه قریب الوقوع را احساس کردید ، شاخکهای خود را برای فرصت های جدید تیز نمایید و یک قایق نجات آماده کنید.

منابع مناسب انجام کار در دسترس نیست

رمانیکه می توانید کارهای بیشتری را برای سازمان انجام دهید ، اما ابزار ، تجهیزات ، پشتیبانی یا فرصت لازم برای این کار را اختیار ندارید.

این معمولاً به این معنا نیست که مدیرتان پتانسیل شما را نمیبیند ، اما ممکن است به این معنی باشد که آنها نمی توانند (یا نمی خواهند) برای کمک به شما در کمک مالی به شرکت وقت بگذارند و یا در نتیجه شما را در حرفه خود تقویت نمایند. پس تغییر شغل اجتناب ناپذیر است.

گزینه های جایگزین

نشان دهید که چگونه هزینه کرد در مود منابع مورد نظر شما در نهایت باعث سود سازمان شما می شود.

این ارزش واقعی نزد رئیس شماست.

آیا این ابزار یا منابع باعث صرفه جویی در وقت شما می شود که می توانید برای انجام پروژه های بیشتر از زمان استفاده کنید؟

آیا این کار به شما کمک می کند تا کار با کیفیت تر و رضایت مشتری را حفظ کنید؟

شما در حال یادگیری و رشد نیستید

درست مثل نداشتن ابزار یا منابع برای انجام کار که می تواند مشکلاتی را ایجاد کند ، رشد شما را نیز متوقف یا کند می نماید.

اگر به چالش کشیده نشده اید و فرصت یادگیری و رشد شغلی به شما داده نشده است  ؟

ممکن است وقت آن فرا رسیده باشد که تغییر شغل دهید و در سازمانی که واقعاً از رشد شخصی و شغلی شما پشتیبانی می کند ، استخدام شوید.

گزینه های جایگزین

یادگیری یک مورد جدید ، سرمایه گذاری روی خود و حرفه شماست.

اگر کارفرمای شما بر یادگیری مداوم شما سرمایه گذاری نمی کند ، برای خود یک مربی در زمینه کاری خود پیدا نمایید و از آنها بخواهید تخصص خود را با شما در میان بگذارند.

همچنین می توانید به خودتان آموزش دهید. شروع به خواندن کتابهایی کنید که توسط صاحب نظران و همکاران در زمینه کاری شما توصیه شده است.

همچنین می توانید در کلاسها یا کارگاهها آموزشی شرکت نمایید.

شغل مناسب شما نیست

اوضاع تغییر می کند: رؤسا تغییر می کنند ، بازارها تغییر می کنند ، مشاغل تغییر می کنند و وضعیت زندگی شما تغییر می کند.

آنچه ممکن است قبلاً کار بی نقصی بوده باشد ، ممکن است دیگر کارساز نباشد. ولی اشکالی ندارد ، فقط تغییر شغل یک گزینه محتمل خواهد بود.

اگر احساس می کنید شغل شما با امیدها ، آرزوها و اهداف زندگی شما همسو نیست ، وقت آن است که یک ارزیابی جدی از زندگی کاری (که می تواند منجر به تغییر شغل شود) داشته باشید.

گزینه های جایگزین

قبل از تصمیم گیری در خصوص تغییر شغل ، کمی وقت بگذارید.

اغلب اوقات ، استراحت و دوری بهترین کارهایی است که می توانید برای خود و کار خود انجام دهید.

بنابراین درخواست مرخصی برای تعطیلات نمایید و کمی استراحت نمایید. پس از خود بپرسید که آیا کار شما واقعاً همانطور که فکر می کردید بد است یا برای مدتی مرخصی میتوانید دوباره با سطج بالایی از کارایی ادامه دهید.

 

مشاور منابع انسانی

مطالب سایت شامل حمایت از حق مؤلف و مترجم میباشد و هرگونه کپی برداری بدون درج لینک منبع پیگرد قانونی دارد

نوشته چه زمانی باید تغییر شغل دهیم ؟ اولین بار در شرکت مشاوره مدیریت IranMCT. پدیدار شد.

]]>
برندسازی فردی چیست؟ PERSONAL BRANDING https://iranmct.com/news/personal-branding Sun, 14 Feb 2021 10:49:07 +0000 https://iranmct.com/?p=16250 10 نکته کلیدی در برندسازی فردی ( پرسنال برندینگ ) برندسازی فردی (  برندسازی شخصی Personal Branding )  روز به روز بیشتر شناخته میشود. اپل جهان را به چالش کشید تا “متفاوت فکر کنید Think Different  “. نایک ، صرف نظر از سن ، جنسیت و سطح آمادگی جسمانی ، مردم را به “فقط انجامش […]

نوشته برندسازی فردی چیست؟ PERSONAL BRANDING اولین بار در شرکت مشاوره مدیریت IranMCT. پدیدار شد.

]]>
10 نکته کلیدی در برندسازی فردی ( پرسنال برندینگ )

برندسازی فردی (  برندسازی شخصی Personal Branding )  روز به روز بیشتر شناخته میشود.

اپل جهان را به چالش کشید تا “متفاوت فکر کنید Think Different  “. نایک ، صرف نظر از سن ، جنسیت و سطح آمادگی جسمانی ، مردم را به “فقط انجامش بده  Just Do It” تشویق کرد.

در طول سالها ، این تگ لاین ها قابل تشخیص به فریادهای عمومی تبدیل شده است – و زمینه ساز نحوه برقراری ارتباط و شناسایی هر شرکتی در بازار است.

فقط با تعداد محدودی از کلمات ، این تگ لاین ها داستانی را بیان کرده و بر نحوه درک افراد از سازمانهای تأثیر گذاشته اند. این لغات با هم ، قدرت و پتانسیل برند را نشان می دهند.

دکتر شان گرش ، عضو هیئت علمی در برنامه Northeastern’s Master of Science in Corporate and Organizational Communication program ، می گوید:

“برندینگ همان چیزی است که شرکت ها برای آن مطرح می شوند. این در نحوه عملکرد آن شرکت ، نحوه خدمت به مردم ، ارزشی که شرکت به اشتراک می گذارد و در نحوه تولید این ارزش ها توسط شرکت منعکس می شود.”

یک برند قوی در اذهان عمومی برجسته است – و در نتیجه فروش بیشتر ، آگاهی از برند بالاتر و تجربه بهتری برای مشتری خود ایجاد مینمایند.

اما برند فقط برای شرکت ها نیست. افراد حرفه ای هر یک داستان خاصی برای گفتن دارند و اهداف ، مهارت ها و تخصصی را برای به اشتراک گذاشتن دارند.

در دنیای دیجیتالی که امروزه روز به روز توسعه میابد ، نام برند فردی دیگر یک چیز صرفا باحال نیست ، بله یک الزام است.

 

برندسازی فردی چیست؟

برندسازی فردی از بسیاری جهات شبیه به برندسازی شرکتی است.

چه کسی هستی ، برای چه چیزی می ایستادی ، ارزشهایی را که می پذیری و نحوه بیان این ارزشها چیست ؟

همانطور که برند یک شرکت کمک می کند تا ارزش خود را به مشتریان منتقل کند و از رقبا جدا شود ، یک برندسازی فردی نیز همین کار را برای افراد انجام می دهد و به فرد کمک می کند تا هویت منحصر به فرد و ارزش مشخصی را به کارفرمایان یا مشتریان بالقوه ارائه دهد.

یا ، همانطور که گرش خلاصه می کند: “برند فردی داستان یک فرد است.”

این داستان می تواند نقش مهمی در ایجاد یا تقویت شغلی شما داشته باشد. در حقیقت ، 85 درصد قریب به اتفاق مدیران استخدام گزارش می دهند که مارک شخصی یک نامزد شغلی بر تصمیمات استخدام وی تأثیر می گذارد.

برندسازی فردی باید نقاط قوت شما را برجسته کند ، شهرت ایجاد کند ، اعتماد ایجاد کند و ویژگی های منحصر به فردی را که به حوزه کسب و کار فعلی (یا مطلوب) خود می آورید ، بیان نماید.

با پرورش یک برند فردی مناسب ، به کارفرمایان نشان داده میشود که آیا شما برای همکاری مناسب هستید یا خیر.

برندسازی فردی ممکن است چالش برانگیز به نظر برسد ، اما مراحل زیر را در نظر داشته باشید ، تا به نتایج مناسبی دست یابید

در اینجا ده نکته برندسازی فردی برای کمک به شما در ایجاد یک برند فردی معتبر به شما معرفی میشود.

برندسازی فردی برندسازی شخصی Personal Branding

ده نکته برای برندسازی فردی

 

بفهمید که چه کسی هستید

برای برندسازی فردی که هویت شخصی و شغلی شما را به درستی منعکس کند ، ابتدا باید بدانید که کیستید. درون نگر باشید و لیستی از نقاط ضعف و قوت فردی خود ایجاد کنید.

از خودت بپرس:

 • در کدام زمینه های شغلی سرآمد هستم؟
 • انگیزه من چیست؟
 • دیگران در خصوص کدام ویژگی ها از من تعریف کرده اند ؟
 • دیگران در انجام کدام پروژه ها مرتبا به من کمک کرده اند ؟
 • کدام نقش ها انرژی من را تخلیه می کنند ؟
 • بدون احساس خستگی می توانم ساعت ها را روی کدام پروژه ها زمان بگذارم؟

اگر در تلاش برای پاسخ دادن به این سوالات هستید ، از دوستان ، خانواده و همکاران بپرسید که چگونه شما را توصیف می کنند.

هنگامی که از جنبه های مختلف شخصیتی خود آگاهی پیدا کردید ، می توانید در مورد بهترین شیوه برندسازی فردی تصمیم بگیرید.

بخاطر داشته باشید که بسیاری از مردم برای انتخاب طرحی خاص تلاش می کنند زیرا نمی خواهند خود را محدود کنند.

باید بدانید که برند فردی شما ، مانند بسیاری از برندهای سازمانی ، با رشد شغلی شما تغییر خواهد کرد. بهترین استراتژی انتخاب منطقه خاصی است که دوست دارید روی آن تمرکز کنید و اجازه دهید با گذشت زمان تکامل یابد.

مشخص کنید که می خواهید با چه چیزی شناخته شوید.

برند فردی شما چیزی بیش از انعکاس آنچه امروز هستید میباشد ؛ برندسازی فردی به دنبال بیان یک نقشه راه است که نشان میدهد که باید به کجا بروید.

برندسازی فردی به دنبال ارزیابی نقاط قوت و ضعف شما است زیرا که مربوط به هر صنعت یا شغلی که باشید میخواهید در آن با سایرین رقابت نمایید.

با این کار ، مهارت ها و ویژگی های متمایز شما و همچنین مناطقی را که برای پیشرفت در آن ها نیاز به پیشرفت یا کسب دانش جدید دارید ، کشف خواهید کرد.

پیش بینی جایی که می خواهید در طی پنج یا 10 سال در آن قرار گیرید – و خصوصیاتی که می خواهید با آن شناخته شوید – می تواند به شما کمک کند بهتر تعیین کنید که برای رسیدن به آنجا چه مراحلی را باید طی نمایید.

مخاطبان خود را تعریف کنید.

قبل از شروع فرایند برندسازی فردی ، باید تعیین کنید که به چه کسانی می خواهید دست یابید. آیا رهبران دیگر اندیش صنعت هستند؟ فردی در یک شرکت خاص؟ استخدام کنندگان؟ هر زودتر مخاطب را تعریف کنید ، ساخت داستان شما راحت تر خواهد بود ، زیرا نوع داستانی را که باید بگویید بهتر درک می کنید (و مکان مورد نیاز برای گفتن آن بهتر تعیین میشود)

به عنوان مثال ، اگر هدف شما دستیابی به مدیران و استخدام کنندگان است ، ممکن است با ایجاد یا به روزرسانی نمایه LinkedIn خود شروع کنید.

چرا؟ از آنجا که 92% استخدام کنندگان از رسانه های اجتماعی برای یافتن نامزدهای با کیفیت استفاده می کنند و 87٪ از آنها از LinkedIn استفاده می کنند.

از طرف دیگر ، اگر شما یک طراح گرافیک هستید که سعی در تحت تأثیر قرار دادن مشتریان موجود و جذب مشتری جدید دارید ، ممکن است تصمیم بگیرید که داستان خود را از طریق یک وب سایت شخصی یا نمونه کارها تعریف کنید ، جایی که می توانید طیف گسترده ای از استعدادهای خود را بیان کنید.

درباره صنعت مورد نظر خود تحقیق کنید

همانطور که شروع به ایجاد نقشه ذهنی در مورد این حوزه از کسب و کار مینمایید ، تحقیقاتی را درباره متخصصان این نقش در این حوزه نیز انجام دهید.

رهبران فکری حوزه مورد علاقه خود را بشناسید ، اما پیروی صرف و کورکورانه نکنید.

وب سایتهای آنان را بابید و با شیوه نگاه آنان آشنا شوید. به دنبال افرادی باشید که موفق هستند و کارهایی را که انجام می دهند بررسی کنید.

هدف شما از ساختن یک برند فردی ، برجسته شدن است – اما بدون داشتن اطلاعات کافی از افرادی که قبلاً در در این حوزه برندسازی فردی موفقی داشته و چهره درخوری برای خود ساخته اند ، نمی توانید به رده های بالا صعود کنید.

مصاحبه اطلاعاتی

همانطور که شروع به تشکیل لیستی از شرکت هایی که آرزو دارید برای آنها کار کنید و رهبران صنعتی که آنها را تحسین می کنید ، می توانید برای درخواست مصاحبه اطلاعاتی با این متخصصان تماس بگیرید.

شاید گفتگو با چنین فردی فقط 20 دقیقه طول انجامد ، اما ارزش بالایی دارند. “از کسی که می خواهید از او بیشتر بیاموزید بپرسید و از این کار نترسید. شما از واقعی بودن و سخاوتمندی آنان تعجب خواهید کرد. “

هنگام ملاقات با این افراد ، سوالاتی بپرسید که می تواند به شما کمک کند تا بینش جدیدی در مورد رشته مورد نظر خود بدست آورید ، مانند:

 • چگونه وارد صنعت شدید؟

 • اگر بخواهید مجددا وارد این عرضه شود ، چه کارهایی را میکنید ؟

 • تحولات صنعت را چگونه می بینید؟

 • چگونه با روند صنعت خود را به روز نگه میدارید ؟

 • آیا انجمن های حرفه ای یا تجاری وجود دارد که باید در آن عضو شوم؟

مصاحبه های اطلاع رسانی با یک مزیت اضافی همراه است: شما در حال یادگیری آنچه برای ورود به این حرفه لازم است میباشد ، اما در گفتگویی هستید که از خود شما نیز اطلاعاتی به طرف مقابل منتقل میشود ، این همان برندسازی فردی شما است.

ذهن خود برای معرفی با تکنیک آسانسوری آماده نمایید

همانطور که عناصر اصلی برندسازی فردی خود را در ذهن شکل میدهید ، مدتی را صرف شکل دهی به سناریوی معرفی آسانسوری خود نماید – داستانی 30-60 ثانیه ای درباره اینکه چه کسی هستید.

چه در یک رویداد حرفه ای شرکت می کنید و چه در یک مهمانی غیر رسمی ، تسلط به تکنیک آسانسوری برایتوصیف آنچه را که انجام می دهید و جایی که می خواهید (یا دوست دارید بروید) بسیار مهم است.

فرانک کاتیتا ، بنیانگذار مرکز برند جهانی و استاد تحصیلات تکمیلی دانشگاه شمال شرقی می گوید:

شما باید مطالبی کوتاه و مختصر برای گفتن داشته باشید که ویژگی های شما را در پرتویی مناسب تنظیم نماید تا به برندسازی فردی کمک نماید.

با تمرکز روی چند نکته اساسی که می خواهید روی آن تأکید کنید ، در زمان صرفه جویی نمایید.

این می تواند شامل این باشد که :  شما به دنبال چه موقعیتی هستید ، نقاط قوت شما چه مواردی است ، اخیراً ارزش شرکت فعلی خود را چگونه افزایش داده اید.

گسترش شبکه

همانطور که برند فردی خود را پرورش می دهید ، مهم است که به طور منظم (و به طور موثر) شبکه ارتباطی خود بزرگتر نمایید تا حلقه حرفه ای خود را بزرگتر نمایید. با رفتن به رویدادهای رسمی و غیررسمی با همتایان و رهبران صنعت ارتباط برقرار نمایید.

هرچه ارتباط بیشتری برقرار کنید – و هرچه ارزش بیشتری در تعاملات خود داشته باشید – احتمال شناسایی برند فردی شما بیشتر است. و با توجه به اینکه 85 درصد از سمتهای شغلی از طریق شبکه معرفی شده اند ، حضور منظم در این رویدادها به شما کمک می کند تا نه تنها برند خود را بسازید ، بلکه به طور بالقوه حرفه خود را نیز ارتقا دهید.

در این رویدادها ، از اینکه از همکاران خود بخواهید دوباره برای مصاحبه اطلاعاتی یا گفتگویی دیدار کنند ، خجالتی نباشید. و به یاد داشته باشید ، اگر فرصتی برای برقراری ارتباط در این رویداد پیدا نکردید ، از طریق ایمیل یا LinkedIn برای برقراری مکالمه استفاده نمایید.

درخواست توصیه

همکاران و مدیران فعلی و سابق شما یکی از ساده ترین و م موثرترین راه ها برای تعریف برند شخصی شما هستند، به دیگران اجازه می دهد با ارزشهای شما ، شما را تعریف نمایند. همانطور که یک کسب و کار با استفاده از  نظرات مشتریان ممکن خود را بهبود بخشد، شما نیز باید نظرات دیگران، خود را تقویت نمایید.

LinkedIn مکانی عالی برای درخواست توصیه است زیرا این توصیه ها احتمالاً چشم مدیران استخدام آینده را به خود جلب می کند. اما فراموش نکنید که از افرادی که شما را تأیید می کنند بخواهید هنگام جستجوی شغل خود به عنوان مرجع واقعی عمل کنند ، مطمئن باشید که مایل هستند در صورت لزوم با یک کارفرمای بالقوه صحبت کنند یا توصیه نامه برایتان بنویسند.

مطمئن نیستم از کی بپرسم؟ مدیران سابق که از نزدیک شما را راهنمایی می کردند ایده آل هستند ، اما سایر افراد مرتبط نیز می توانند توصیه های موثری از جمله اساتید و رهبران سازمان هایی را که شما عضو آن هستید برایتان بنویسند.

حضور آنلاین خود را افزایش دهید.

یکی از مهمترین جنبه های برندسازی فردی این است که مطمئن شوید حضور آنلاین شما به صورت دائما در مقابل چشم استخدام کنندگان است – حتی اگر به دنبال کار نباشید.

امروزه با وجود بسیاری از ابزارهای مختلف رسانه های اجتماعی ، حضور آنلاین شما بسته به رسانه ای که انتخاب می کنید ، متفاوت به نظر می رسد. در حالی که داستان شما باید در همه جا یکسان باشد.

به یاد داشته باشید که برند فردی شما فقط آنلاین نیست.

برند فردی شما چیزی فراتر از یک شخصیت آنلاین است.

شهرت شما همه چیز است.

کسانی که دیگران را ناامید یا آزار می دهند – این به برند فردی خودشان متصل میشود.

هرچه فرصت بیشتری برای کار با دیگران ، داوطلب شدن در پروژه ها و معرفی خود به عنوان یک رهبر بیشتر داشته باشید ، برند خود را بیشتر تقویت خواهید نمود.

رهبری فقط به مدیران C-suite اختصاص ندارد. رهبران قوی در هر سطح از سازمان وجود دارند.

رهبری از نحوه رفتار ، نحوه عمل و نحوه ذات تعامل شما با مردم ناشی می شود.این رهبری واقعی است

آن داستانی که می گویید ، همراه با آن تعاملات روزمره ، در نهایت برند فردی شما را مشخص می کند.

برندسازی

مطالب سایت شامل حمایت از حق مؤلف و مترجم میباشد و هرگونه کپی برداری بدون درج لینک منبع پیگرد قانونی دارد

نوشته برندسازی فردی چیست؟ PERSONAL BRANDING اولین بار در شرکت مشاوره مدیریت IranMCT. پدیدار شد.

]]>
ماتریس عدم قطعیت برای برنامه ریزی استراتژیک ( در دوران بحران ) https://iranmct.com/news/the-uncertainty-matrix Fri, 05 Feb 2021 12:57:27 +0000 https://iranmct.com/?p=16230 ماتریس عدم قطعیت برای برنامه ریزی استراتژیک ( حین و بعد از کرونا ) ماتریس عدم قطعیت The Uncertainty Matrix  امید جهان در خصوص سال 2021 و 2022 در خصوص واکسن کرونا بسیار زیاد است. برای مشاغلی که از ویروس COVID آسیب جدی دیده اند ، برنامه ریزی برای تغییر – نحوه مقابله با تغییرات […]

نوشته ماتریس عدم قطعیت برای برنامه ریزی استراتژیک ( در دوران بحران ) اولین بار در شرکت مشاوره مدیریت IranMCT. پدیدار شد.

]]>
ماتریس عدم قطعیت برای برنامه ریزی استراتژیک ( حین و بعد از کرونا )

ماتریس عدم قطعیت The Uncertainty Matrix 

امید جهان در خصوص سال 2021 و 2022 در خصوص واکسن کرونا بسیار زیاد است.

برای مشاغلی که از ویروس COVID آسیب جدی دیده اند ، برنامه ریزی برای تغییر – نحوه مقابله با تغییرات رفتاری ناشی از بحران ، چگونگی تغییر پویایی رقابتی و فرصت های جدید ضروری است.

بسیار بعید است که برنامه استراتژیک سال قبل ، اعتبار زیادی برای حین و پس از بحران داشته باشد.

اینجاست که تفکر استراتژیک و برنامه ریزی استراتژیک دوباره مورد توجه قرار میگیرد و عوامل ایجاد ریسک اثر خود را نشان میدهد.

اما چگونه می توانید یک برنامه استراتژیک جدید و به موقع تدوین نمود که این همه عدم اطمینان را پوشش دهد؟

ماتریس عدم قطعیت ابزاری قدرتمند برای تفکیک حقایق و سوالات به چهار گروه مجزا است .

هر یک از آنها باید به روش خاص خود مورد بررسی قرار گیرند.

با استفاده از این ابزار می توان موارد مشخصی را ترسیم نمایید. برای آنچه کمتر درک می شود سناریوهایی را طراحی نمود و اقدامات هدفمندی را برنامه ریزی نمود.

از ماتریس عدم قطعیت نوسط ارتش ایالات متحده برای موقعیت های درگیری در سایر نقاط شناخته شده به دلیل عدم اطمینان و تغییر سریع استفاده میشود.

ماتریس عدم قطعیت برای برنامه ریزی استراتژیک The Uncertainty Matrix

ماتریس عدم قطعیت برای برنامه ریزی استراتژیک The Uncertainty Matrix

ماتریس عدم قطعیت فضای نامطمئن را به چهار بخش تقسیم می کند.

همانطور که در شکل بالا مشاهده می شود ، دو محور وجود دارد:

میزان دسترسی به داده ها و میزان اطمینان شما در مورد خطرات و فرضیات.

این دانش را به چهار ربع مجزا تقسیم می کند:

شناخته شده های شناخته

 • از چه چیزی مطمئن هستید؟ چه تاثیری بر موقعیت استراتژیک و الزامات شما خواهد داشت؟
 • حال ، چه مقدار از آنچه “شناخته شده است” بیشتر بر اساس الگوی تاریخی و ایمان است تا داده های اخیر؟
 • آیا وابستگی زیادی به عوامل خاص مانند تنظیم مقررات یا استراتژی های رقبا وجود دارد که باید با توجه به تغییر سال گذشته زیر سوال برود؟

شناخته شده های ناشناخته

 • چه دانشی ممکن است در جایی از سازمان شما باشد که ممکن است اطلاعات لحظه ای از بازار در اختیارتان قرار دهد؟
 • به عنوان مثال کارکنان خط مقدم با توجه به رفتار مشتری و نیازهای خدمات پشتیبانی چه میبینند ؟
 • ممکن است تامین کنندگان درباره عملکرد رقبا در صنعت شما نظراتی داشته باشند ؟

تعامل سریع و مستقیم با افراد خارج از روند معمول برنامه ریزی استراتژیک ممکن است مفروضات شما را تغییر دهد و اطلاعات جدیدی را به موقع نشان دهد.

ناشناخته های شناخته شده

چه چیزی را مطمئن هستید که نمی دانید؟

کل نگر باشید ، عدم اطمینان خود را در زمینه هایی مانند اقتصاد ، رفتار مشتری ، مدل های جدید تجاری و موارد دیگر دسته بندی نمایید.

 • کدام ناشناخته ها از نظر میزان تأثیر ، میزان عدم اطمینان یا تأثیر بر سایر موضوعات فرعی از اهمیت بیشتری برخوردار هستند؟
 • چگونه می توانید به صورت هدفمند به این موارد بپردازید؟

اگرچه کاهش هزینه های اختیاری مانند تحقیقات بازار وسوسه انگیز است ، اما اکنون زمان اشتباه برای پرواز کور است.

ناشناخته های ناشناخته

این بخش شاید بسیار خالی به نظر برسد، اما مهمترین بخش است.

چه عواملی ممکن است موجب نادیده گرفتن نظرات دیگران شود ؟

چگونه ممکن است زمینه فکری شما به طریقی تغییر کند که مجموعه زیادی از فرضیات را در نظر نگیرید؟

در اینجا سناریوها را بسازید ، نه اینکه به سادگی از موارد بد / متوسط ​​/ خوب استفاده کنید (افراد همیشه وسط را انتخاب می کنند) بلکه مواردی که در آینده که به نظر می رسند که واقعاً متفاوت هستند.

بازی جنگی از طریق واکنش شما و رقبا.

مشخص کنید که چه چیزهایی واقعاً چه اهمیتی دارند و چگونه باید دیدی واضح و برای ایجاد گزینه هایی تاکتیکی خلق نمود.

شما می توانید با داشتن دانش بدست آمده از این ماتریس عدم قطعیت ، برنامه ای استراتژیک و مناسب برای وضعیت خود تنظیم کنید.

در دوران بحران مانند دوران کرونا میتوان از آن استفاده نمود. مثلا سال 2021 زمان یک برنامه معمولی نیست – برون یابی و تمرکز داخلی اهمیت کمتری نسبت به آینده نویسی و انتخاب های استراتژیک روشن نیاز دارند.

 

ماتریس عدم قطعیت The Uncertainty Matrix 

مطالب این سایت شامل حمایت از حق مؤلف و مترجم است و هرگونه کپی برداری بدون درج لینک منبع پیگرد قانونی دارد.

نوشته ماتریس عدم قطعیت برای برنامه ریزی استراتژیک ( در دوران بحران ) اولین بار در شرکت مشاوره مدیریت IranMCT. پدیدار شد.

]]>
تفاوت مشتری راغب تعیین صلاحیت شده بازاریابی و فروش MQL – SQL https://iranmct.com/news/mql-sql-leads-marketing-sales https://iranmct.com/news/mql-sql-leads-marketing-sales#respond Sat, 23 Jan 2021 17:48:08 +0000 https://iranmct.com/?p=16176 تفاوت مشتری راغب تعیین صلاحیت شده بازاریابی و فروش MQL – SQL مشتری راغب تعیین صلاحیت شده توسط تیم بازاریابی (MQL) مشتری راغب تعیین صلاحیت شده توسط تیم بازاریابی (MQL : Marketing Qualified Lead) شامل آن دست از بازدیدکننده وب سایت است که سطح تعامل وی بیانگر احتمال مشتری شدن وی است. بازدید کننده برای […]

نوشته تفاوت مشتری راغب تعیین صلاحیت شده بازاریابی و فروش MQL – SQL اولین بار در شرکت مشاوره مدیریت IranMCT. پدیدار شد.

]]>
تفاوت مشتری راغب تعیین صلاحیت شده بازاریابی و فروش MQL – SQL

مشتری راغب تعیین صلاحیت شده توسط تیم بازاریابی (MQL)

مشتری راغب تعیین صلاحیت شده توسط تیم بازاریابی (MQL : Marketing Qualified Lead) شامل آن دست از بازدیدکننده وب سایت است که سطح تعامل وی بیانگر احتمال مشتری شدن وی است.

بازدید کننده برای تبدیل شدن به یک MQL علاقه خود را به محتوای وب سایت نشان داده است.

به عنوان مثال ، بازدید کننده ممکن است فرم ارتباط با کارشناس را پر کرده باشد ، محتوایی را دانلود کرده باشد ، در یک خبرنامه ثبت نام کرده یا مواردی را به صورت مجازی در سبد خرید قرار داده باشد.

به هر نوع تعامل مشتری راغب با برند یک نمره اختصاص می یابد ، معیاری که به منظور کمک به پرسنل فروش و بازاریابی در تعیین محل بازدید کننده در چرخه خرید تعیین می شود.

امتیازات بالاتر نشان دهنده آن است که مشتری احتمال خریدش بیشتر است. بازاریابان از امتیازات مشتریان راغب برای مدل سازی سفر مشتری در طول قیف فروش استفاده می کنند.

به عنوان مثال ، مصرف کننده ای روی لبه قیف فروش است و با محتوای تولید شده برای کاربران در فعال در حوزه تحقیق یا آموزش مواجه شده است ، عدد/شاخص اختصاص داده شده به این فرد یک عدد کوچک است.

اما اگر همان فرد در مسیر قیف فروش حرکت کند و به مراحل بعدی فرآیند خرید برود، عدد/شاخص اختصاص داده شده به این فرد یک عدد کمی بزرگتر میشود.

SQL SAL MQL مشتری تعیین صلاحیت شده بازاریابی فروش

اختصاص نمره یا امتیاز منفی برای MQL امکان پذیر است.

به عنوان مثال ، بازدید از صفحه “فرصت های شغلی” نشان دهنده ورود یک بازدید کننده جویای کار است به جای یک مشتری راغب. بازدید از آن صفحات می تواند امتیازات منفی دریافت کند زیرا مشتری راغب در حال دور شدن از وضعیت MQL است.

بازاریابان از نرم افزار اتوماسیون بازاریابی برای اختصاص مقادیر نقطه ای استفاده می کنند. سپس این نرم افزار بر اساس سیستم امتیازدهی ، امتیازات تمتم مشتریان راغب محاسبه میکند.

برای اطمینان از هم ترازی نمره دهی  به مشتریان راغب ، باید بین تیم فروش و بازاریابی ،همکاری تنگاتنگی وجود داشته باشد.

متخصصان فروش درک خوبی از فعالیتهای مشتریان قبل از تصمیم گیری برای خرید خواهند داشت. در نتیجه ، فروش می تواند بازخورد ارزنده ای در مورد مقادیر نقطه نسبی اختصاص یافته به هر اقدام ارائه دهد.

علاوه بر این ، بازاریاب ها می توانند برای درک مسیر حرکت مشتریان راغب در وب سایت با انان مصاحبه نموده یا از نورومارکتینگ یا بازاریابی عصبی Neuromarketing یا نوروسلینگ یا فروش عصبی NeuroSelling استفاده نمایند.

درک سفر مشتری می تواند به بازاریابان کمک کند تا سیستم امتیازدهی سرب را که برای تعیین MQL استفاده می شود ، تنظیم کنند.

اگر مشتری بالقوه در اوایل چرخه خرید باشد ، معمولاً وظیفه بخش بازاریابی این است که پیشگام شود.

 

مشتری راغب تعیین صلاحیت شده توسط تیم فروش (SQL)

مشتری راغب مورد تایید تیم فروش ( SQL : Sales Qualified Lead ) مشتری احتمالی است که ابتدا توسط تیم بازاریابی و سپس توسط تیم فروش مورد تحقیق و بررسی قرار گرفته اند.

نکته :

مشتری بعد از MQL مستقیما به SQL نمیرود.
ابتدا به مرحله ای بین  MQL و  SQL میرود به نام SAL  (مشتری راغب پذیرفته شده از نظر تیم فروش  – تایید شده اولیه  SAL :  Sales Accepted Lead  ) و بعد از دریافت تایید اولیه از تیم فروش ، حالا به مرحله SQL میرود.

 

در SQL حالا مشتری آماده خرید به نظر می رسد.

مشتری راغب مورد تایید تیم فروش در مرحله SQL ، قصد خرید محصولات یک شرکت را از خود بروز میدهد و معیارهای صلاحیت دار بودن از سوی سازمان را برآورده کرده است.

در اینجا روی مشتری یک برچسب نامزد مناسب میخورد. مشتری آماده است تا به یک مشتری تمام عیار فالو شود.

آنچه SQL را تشکیل می دهد در بین شرکتها و حتی در بین تیمهای بازاریابی و فروش یک شرکت دارای اختلاف است.

تیمهای بازاریابی و فروش اغلب در مورد چگونگی تعیین صلاحیت مشتریان توافق نمی کنند. غالباً تعیین صلاحیت مشتری راغب (MQL) توسط بخش بازاریابی انجام میشود.

MQL ها معمولاً پس از اینکه قصد خریدشان ارزیابی شد، به تیم های فروش منتقل می شوند و در نتیجه به SQL تبدیل می شوند.

SQL توسط فرآیند مدیریت مشتریان راغب شرکت تعیین می شوند ، که نشان دهنده اقدامات است که یک مشتری بالقوه از خود برای خرید نشان میدهد.

شرکت ها از یک فرایند امتیازدهی مشتریان راغب برای هدف قرار دادن خریداران جدی استفاده می کنند که برای صرفه جویی در وقت فروشندگان و تسریع در دستیابی به مشتریان بالقوه طراحی شده است.

در حالت ایده آل ، تیم های فروش و بازاریابی برای تعیین کیفیت و اقداماتی که یک مشتری راغب باید برای پیشرفت در مسیر قیف فروش باید انجام دهد ، همکاری خواهند کرد.

بسیاری از مشکلات مربوط به کیفیت مشتریان راغب از زمانی بوجود می آیند که بازاریابی افرادی را به قسمت فروش میفرستند که قصد خرید ندارند و روند فروش را کند می کنند.

 

تفاوت مشتریان راغب تعیین صلاحیت شده در MQL و SQL

تفاوت MQL و SQL در آمادگی برای خرید است.

شرکت ها اولویت های مختلفی را در پاسخ به اقدامات مختلف مشتریان بالقوه خود تعیین میکنند. مانند فعالیت در وب سایت یا پاسخ به اقدامات بازاریابی.

شرکت ها برای هر اقدامی در طی فرآیند امتیازدهی مشتریان راغب ، اهمیت قائل می شوند تا بین مشتری علاقه مند به محصول و مشتری جدی در خرید تفاوت قائل شوند.

بازدیدکنندگان تکراری از وب سایت یک شرکت وزن بیشتری نسبت به بازدیدکننده اولین بار دارند.

به عنوان مثال ، اقدامات خاصی مانند دانلود یک مقاله یا پر کردن یک فرم ، می تواند مشتری را به عنوان مشتری راغب تعیین صلاحیت شده توسط تیم فروش SQL دسته بندی نماید.

جمعیت شناسی عامل مهمی در تشکیل یک SQL است زیرا شرکت ها از تکنیک هایی مانند پروفایل سازی مشتری برای تعیین اینکه آیا مشتریان راغب آمادگی رفتن به بخش فروش را دارند یا خیر ، استفاده میکنند.

 

مطالب این سایت شامل حمایت از حق مؤلف و مترجم است و هرگونه کپی برداری بدون درج لینک منبع پیگرد قانونی دارد.

نوشته تفاوت مشتری راغب تعیین صلاحیت شده بازاریابی و فروش MQL – SQL اولین بار در شرکت مشاوره مدیریت IranMCT. پدیدار شد.

]]>
https://iranmct.com/news/mql-sql-leads-marketing-sales/feed 0
تأثیر رسانه های اجتماعی بر آگاهی از برند https://iranmct.com/news/social-media-brand-awareness https://iranmct.com/news/social-media-brand-awareness#comments Wed, 13 Jan 2021 09:27:58 +0000 https://iranmct.com/?p=16155 تأثیر رسانه اجتماعی بر آگاهی از برند The Impact of Social Media on Brand Awareness یکی از سوالات مهم بسیاری از مخاطبین ، میزان تأثیر رسانه های اجتماعی بر آگاهی از برند در بین مخاطبین است. امروزه ، رسانه های سنتی هنوز قسمت قابل توجهی از استراتژی های تبلیغاتی هستند ، اما آنها نمی توانند […]

نوشته تأثیر رسانه های اجتماعی بر آگاهی از برند اولین بار در شرکت مشاوره مدیریت IranMCT. پدیدار شد.

]]>

تأثیر رسانه اجتماعی بر آگاهی از برند

The Impact of Social Media on Brand Awareness

یکی از سوالات مهم بسیاری از مخاطبین ، میزان تأثیر رسانه های اجتماعی بر آگاهی از برند در بین مخاطبین است.

امروزه ، رسانه های سنتی هنوز قسمت قابل توجهی از استراتژی های تبلیغاتی هستند ، اما آنها نمی توانند به تنهایی به همه مخاطبان هدف دسترسی پیدا کنند.

از طرف دیگر ، رسانه های اجتماعی مانند فیس-بوک ، توییتر و یوتیوب نیز به عنوان استراتژی بازاریابی به منظور ارتقا سطح ارتباطات برند و تبلیغ اطلاعات محصول در بین مصرف کنندگان به روشی کارآمد بدل شده است.

همچنین روند استفاده از رسانه های اجتماعی در صنعت FMCG ، کنترل قابل توجهی بر آگاهی از برند و برندسازی دارد.

رسانه های اجتماعی به بخشی جدایی ناپذیر از اینترنت و زندگی روزمره ما تبدیل شده است. این رسانه ها خود را در قالب طیف وسیعی از پلتفرم های آنلاین که به منظور تسهیل ارتباطات جهانی طراحی شده اند ، به طرق مختلف خود را نشان می دهد.

از طریق استفاده از رسانه های اجتماعی ، همه می توانند محتوا را در بین دوستان و یا در سطح جهانی با افراد ناآشنا، به اشتراک بگذارند ، به این معنی که اکنون یکی از بزرگترین ابزارها برای انتشار اطلاعات در سراسر جهان است.

سایت های محبوب شبکه های رسانه های اجتماعی مانند فیس بوک ، اینستاگرام. توییتر ، LinkedIn و سایر جوامع محتوایی بستری را برای افراد فراهم می کنند تا محتوایی را در داخل و خارج از حوزه حرفه ای خود ایجاد و به اشتراک بگذارند.

این رسانه های اجتماعی را به ابزاری بی بدیل برای بازاریابان تبدیل می کند ، زیرا راهی برای اشتراک اطلاعات مشتریان و بازاریابان برای ایجاد آگاهی از برند و توانمند سازی یک برند فراهم می سازد.

تأثیر رسانه های اجتماعی بر آگاهی از برند

تأثیر رسانه های اجتماعی بر آگاهی از برند

 شبکه های اجتماعی و رسانه های اجتماعی

به گفته Boyd & Ellison، سایت های شبکه اجتماعی (SNS) یک عامل کلیدی برای ایجاد محتوای آنلاین است.

کاربرانی را که دارای علایق مشترک هستند محتوا و به اشتراک میگذارند.

به دلیل پتانسیل بالا برای توزیع ویروسی مطالب (بازاریابی ویروسی را مطالعه نمایید ) و شیوع آنها مخاطبان زیادی ، سایت های شبکه های اجتماعی به عنوان یک پدیده ، ابزاری حیاتی برای ارتباط بازاریابان با مصرف کنندگان و تبلیغ محصولات دیده میشوند.

از این رو، حضور گسترده برند در رسانه های اجتماعی بسیار ضروری است .  مصرف کنندگان در رسانه اجتماعی هزینه می کنند و بیشتر وقت خود را در شبکه های رسانه های اجتماعی صرف میکنند.

رسانه های اجتماعی را می توان از بسیاری جهات تعریف کرد. برخی از تعاریف در زیر ذکر شده است:

 1. رسانه های اجتماعی ابزاری است که مردم از آن در جهت اهداف اجتماعی استفاده می کنند Safco ، 2010
 2. نوعی تبلیغات دهان به دهان آنلاین برای انتشار اطلاعات روی آن صورت میپذیرد. Rothschild ، 2011
 3. اصطلاحی برای تعریف دامنه ای از اطلاعات که توسط کاربر تولید ، خلق ، گسترش و مصرف شده با هدف اطلاع رسانی در خصوص محصولات ، برند ها ، خدمات ، مردم و مسائل دیگر کاربرد دارد.  Blackshaw & Nazzaro ، 2006

با ترکیب تعاریف میتوان نتجیه گرفت که رسانه های اجتماعی به عنوان یک وب سایت میزبان در اینترنت ، کاربران را قادر به ارسال محتوا و به اشتراک گذاری اطلاعات با دوستان خود مینماید.

Foster Research در سال 2008 نشان داد که در حدود 75٪ از کاربران اینترنت در سایت های “شبکه اجتماعی مبتنی بر وب” مانند وبلاگ ها ، سایت های خرید آنلاین یا شبکه هایی که برای معاشرت در نظر گرفته شده اند ، فعال بودند.

این میزان در سال 2007 در حدود 56٪ بود. این فعالیت شامل شرکت در شبکه های اجتماعی ، خواندن وب سایت یا وبلاگ یا کمک به بررسی و رتبه بندی در سایت های خرید آنلاین بود.

در سال 2020 ، بیش از 3.6 میلیارد نفر از رسانه های اجتماعی در سراسر جهان استفاده می کردند که پیش بینی می شود تعداد آنها در سال 2025 به تقریبا 4.41 میلیون نفر افزایش یابد.

 

آمار استفاده از رسانه های اجتماعی

 • 3.81 میلیارد نفر در سال 2020 از شبکه های اجتماعی در سراسر جهان استفاده می کنند که تقریباً دو برابر بیشتر از 2.07 میلیارد در سال 2015 است.
 • به طور متوسط هر فرد در سال 2020 در حدود 8.6 حساب شبکه اجتماعی دارد در حالی که در سال 2014 این رقم 4.8 بوده است.
 • نرخ رشد رسانه های اجتماعی از سال 2015 به طور متوسط 12.5% بوده است. با این حال ، در 2019-2020 به اندکی کمتر از 9.2 درصد رشد داشته است ، رشد در حال کاهش است.
 • براساس مناطق ، رشد رسانه های اجتماعی در 2019-2020 در دست آسیا با + 16.98٪ ، است و پس از آن آفریقا + 13.92٪ ، آمریکای جنوبی + 8.00٪ ، آمریکای شمالی + 6.96٪ ، اروپا + 4.32٪ و استرالیا + 4.9٪.
 • 49.03 درصد از 7.77 میلیارد نفر در جهان از رسانه های اجتماعی استفاده می کنند ، از بینندگان واجد شرایط بالای 13 سال ، 63 درصد کاربران فعال هستند.
 • 3.36٪ از کاربران اینترنت در شبکه های اجتماعی هستند. 90.71٪  کاربران اینترنت تلفن همراه در شبکه ها فعال هستند

 

بهترین شبکه اجتماعی

Social network Male (% usage) Female (% usage)
Facebook 63 75
Instagram 31 43
Twitter 24 21
LinkedIn 29 24
Pinterest 15 42
Snapchat 24 24
YouTube 78 68
TikTok 56 44
Reddit 15 8
WhatsApp 21 19

کاربران فعال ماهانه در YouTube ، LinkedIn ، Twitter و TikTok بیشتر مرد هستند. سایت هایی مانند فیس بوک و اینستاگرام بیشتر زنانه هستند ، به ویژه Pinterest که با مخاطبان زن غالب است.

آگاهی از برند

آگاهی از برند Brand Awareness به عنوان توانایی مشتری در شناسایی نام تجاری تعریف می شود که در شرایط دیگری به وی معرفی شده است.

آگاهی از برند با قرار گرفتن در معرض دیدن ، شنیدن نام یا فکر کردن در مورد آن افزایش می یابد.

بنابراین ، هر تلاشی که بازاریابان می کنند مانند طراحی نماد ، آرم ، شخصیت ، بسته بندی یا تبلیغات می تواند باعث افزایش آشنایی و آگاهی مصرف کننده از یک برند شود.

توانایی مصرف کننده در تأیید اینکه قبلاً با یک برند مواجه شده است ، شناخت برند گفته میشود.

یادآوری برند Brand recall زمانی است که مصرف کننده می تواند نام تجاری از حافظه خود یادآوری نماید در زمانیکه با عضوی از خانواده آن محصول روبرو شود و در مورد آن صحبتی بشنود.

آگاهی از برند از عوامل اصلی تعیین کننده رفتار مشتری است. مصرف کنندگان تمایل دارند کالایی را خریداری نمایند که آگاهی از برند بالاتری از آن دارند ، و نه اینکه تصمیم خرید خود را بر اساس کیفیت یا قیمت قرار دهند.

آگاهی از برند ، مصرف کنندگان را بر آن می دارد که سریعتر تصمیم به خرید بگیرند. آگاهی از برند همچنین تأثیر زیادی در انتخاب یا عدم انتخاب مشتری برای خرید دوباره از همان برند دارد.

همچنین مطالعات دیگری برای حمایت از این ادعاها در مورد رسانه های اجتماعی وجود دارد ، مانند هاتر و همکاران. (2013) که نشان میدهد صفحات طرفداران فیس بوک تأثیر مثبتی بر آگاهی از برند مصرف کننده دارند.

تأثیر رسانه اجتماعی بر آگاهی از برند معادل رسانه های سنتی است.

 

تأثیر رسانه اجتماعی بر آگاهی از برند

بازاریابی

مطالب این سایت شامل حمایت از حق مؤلف و مترجم است و هرگونه کپی برداری بدون درج لینک منبع پیگرد قانونی دارد.

نوشته تأثیر رسانه های اجتماعی بر آگاهی از برند اولین بار در شرکت مشاوره مدیریت IranMCT. پدیدار شد.

]]>
https://iranmct.com/news/social-media-brand-awareness/feed 1
بازاریابی ارجاعی [ریفرال مارکتینگ] Referral Marketing https://iranmct.com/news/referral-marketing Fri, 01 Jan 2021 06:51:31 +0000 https://iranmct.com/?p=16127 بازاریابی ارجاعی چیست بازاریابی ارجاعی [ریفرال مارکتینگ] Referral Marketing یکی از انواع بازاریابی است و زمانی رخ میدهد که یک کسب و کار از طریق بازاریابی دهان به دهان مشتری جدیدی بدست آورد. مشتری موجود اطلاعات یک کسب و کار را به شخصی که به محصولات یا خدمات آنها نیاز دارد میدهد. این انتقال اطلاعات را […]

نوشته بازاریابی ارجاعی [ریفرال مارکتینگ] Referral Marketing اولین بار در شرکت مشاوره مدیریت IranMCT. پدیدار شد.

]]>
بازاریابی ارجاعی چیست

بازاریابی ارجاعی [ریفرال مارکتینگ] Referral Marketing یکی از انواع بازاریابی است و زمانی رخ میدهد که یک کسب و کار از طریق بازاریابی دهان به دهان مشتری جدیدی بدست آورد.

مشتری موجود اطلاعات یک کسب و کار را به شخصی که به محصولات یا خدمات آنها نیاز دارد میدهد.

این انتقال اطلاعات را ارجاع Refer مینمامند.

بازاریابی ارجاعی ریفرال مارکتینگ Referral Marketing

بسیاری از مشاغل برنامه های بازاریابی ارجاعی دارند. این برنامه ها معمولاً به دنبال این هستند که به فرد ارجاع دهنده (مبلغ) یا فرد مراجعه کننده (خریدار) یا هردو پاداش می دهند. برنامه های بازاریابی ارجاعی به شما این امکان می دهد تا راحت تر میزان کارآیی آن را ردیابی نمایید.

نکته : بازاریابی ارجاعی Referral Marketing همان بازاریابی دهان به دهان Word of Mouth مدیریت شده و قابل رصد است.

بازاریابی دهان به دهان وقتی دیگران درمورد کسب و کار با یکدیگر صحبت میکنند اتفاق می افتد ، نوعی بازاریابی ارجاعی نیز محسوب می شود.

بازاریابی دهان به دهان اصلی است که در مفهوم بازاریابی ویروسی نقشی پر رنگ دارد.

برای اینکه بتوانند بازاریابی دهان به دهان را کنترل و مدیریت نمود، واژه بازاریابی ارجاعی ساخته شد.

بنابراین بازایابی دهان به دهانی که توسط یک تجارت آغاز و هدایت شود را میتوان بازاریابی ارجاعی نامید.

معمولاً نوعی تشویق یا پاداش برای مراجعه افراد دیگر به مشتریان ارائه می شود.

به عنوان مثال ، شرکت DIRECTV به مشتریانی که دوست خود را برای خرید سرویس معرفی مینماید ( ارجاع میدهد)، مبلغ 100 دلار اعتبار دریافت مینماید – و مشتری تازه مراجعه شده نیز 100 دلار اعتبار دریافت می کند.

انجمن بازاریابی Word of Mouth  گزارش می دهد که هر روز در ایالات متحده تقریباً 2.4 میلیارد مکالمه مربوط به برند انجام می شود.

مردم مرتباً در مورد محصولات و خدماتی که از آنها لذت می برند و شرکتهایی که آنها را ارائه می دهند صحبت می کنند.

طبق تحقیق نیویورک تایمز ، 65٪ از کل دادو ستدهای به نوعی از طریق بازاریابی ارجاعی انجام می شود.

این بدان معناست که به طور متوسط دو سوم مصرف کنندگان به علت اینکه شخصی که آنها را می شناسند یک محصول یا خدمات خاص را توصیه به آنها توصیه نموده است.

یافته های اخیر Nielsen نشان داده است که در صورت معرفی یک محصول توسط یک دوست ، احتمال خرید آن محصول تا چهار برابر بیشتر خواهد بود و نتیجه از پتانسیل قابل توجه بازاریابی ارجاعی پشتیبانی مینماید.

استفاده استراتژیک از بازاریابی ارجاعی به متخصصان این امکان را می دهد تا از قدرت توصیه و معرفی مصرف کننده برای دستیابی به نتایج استثنایی استفاده کنند.

به بیان ساده ، بازاریابی ارجاعی به جای تبلیغات سنتی ، گسترش کلمه و پیام برند در مورد یک محصول یا خدمات از طریق مشتریان موجود یک کسب و کار است.

 

اجزای استراتژی بازاریابی ارجاعی

درخواست معرفی به دوستان

این استراتژی ساده و موثر شامل ذکر یک برنامه ارجاع به بیشترین تعداد ممکن مشتری است.

مثلا یک شرکت تعمیر کامپیوتر از این استراتژی به طور موثر استفاده میکند. این شرکت با درج “ما خواستار مرفعی مشتری از سوی شما هستیم” بر روی کاغذ رسید ، گارانتی و خبرنامه ها به صورت مستمراز مشتریان این تقاضا را دارد.

آموزش کارمندان در مورد بازاریابی ارجاعی

همراه با درخواست از مشتری برای معرفی ، بسیاری از شرکت ها یک فرایند آموزشی دارند که کارکنان را با دانش لازم برای بازاریابی ارجاعی آماده میکنند.

بازاریابی ارجاعی از طریق همکاری مشترک

برخی از شرکت ها با عقد پیمان همکاری ، اطلاعات مشتریان را به اشتراک میگذارند تا تعداد مشتریان هدف بیشتر شود.

این استراتژی شامل ارائه تخفیف یا مشوق های دیگر به مشتریان از طرف شرکت ارجاع دهنده است که معمولا در ازای درصدی از فروش از کسب و کار شرکت ارجاع شده است.

 

چرا بازاریابی ارجاعی

بازاریابی ارجاعی فواید زیادی دارد. اول از همه ، هزینه زیادی برای شما ندارد. این یکی از ارزان ترین انواع بازاریابی است که یک تجارت می تواند انجام دهد.

علاوه بر این ، مشتریانی که مایل به ارجاع (معرفی) هستند به احتمال زیاد به شرکت شما بسیار وفادار خواهند ماند و محصولات یا خدمات شما را به خانواده و دوستانشان توصیه می کنند.

به گفته نیلسن ، 92٪ از مصرف کنندگان توصیه های خانواده و دوستان در مورد یک محصول یا خدمات را که به صورت تبلیغات دهان به دهان به انها میرسد را موثق و مهم میدانند.

هیچ رازی در میان نیست. مشتریان به مراجع ارجاع داده شده اعتماد دارند، بنابراین در هنگام ایجاد مشتری ، داشتن یک برنامه مناسب برای جذب مشتری به این شیوه بسیار مهم است.

بازاریابی ارجاعی به خاطر پاداش در نظر گرفته شده ، موجب تحریک بازاریابی دهان به دهان میشود، که یک روش ارزان و آسان برای ایجاد آگاهی از برند است و در صورت موفقیت ، منجر به تولید می شود.

در یک مطالعه ، 64٪ از مدیران بازاریابی اظهار داشتند بازاریابی دهان به دهان موثرترین شکل بازاریابی است. با این حال ، تنها 6٪ می گویند که بر آن تسلط یافته اند.

اگر مصرف کنندگان اثر تبلیغات دهان به دهان را بسیار ارزشمند می دانند و بازاریابان معتقدند که بسیار موثر است ، پس چرا بازاریابان بیشتر روی بازاریابی ارجاعی تمرکز نمی کنند؟

 

مزایای بازاریابی ارجاعی

بازاریابی ارجاعی بسیار جذاب است زیرا بازاریابی است که مجبور نیستید خودتان به طور فعال آن را انجام دهید. همیشه یافتن راه هایی برای کسب منفعلانه درآمد یا هدایت آن ، ایده خوبی است. به همین ترتیب ، این یک تاکتیک جذب مشتری با صرفه است.

نتایج تحقیقی دیگری نشان داده است که توصیه دیگران تا 50٪ از کل تصمیمات خرید را تحت تأثیر قرار می دهد. به علاوه ، این توصیه های همسالان بسیار قدرتمندتر از هر تبلیغ شخصی است که می توانید انجام دهید.

نیلسن دریافت است که 92٪ از مصرف کنندگان از طریق شبکه ارتباطی خود به توصیه ها اعتماد می کنند.

تبدیل مشتری راغب به مشتری بالفعل از طریق معرفی بسیار ساده تر است از جذب مشتری از سایر کانالهای تبلیغاتی است. زیرا آنها احتمالاً همخوانی بهتری دارند ،درک بهتری از کسب و کار شما دارند و برای خریدن ، انرژی کمتری نیاز دارند.

با گذشت زمان ، اثبات شده است ارزش آنها بیش از مشتریانی است که در جای دیگر به دست خواهند آمد.

یک مطالعه توسط Goethe University نشان داد که مشتریان ارجاع شده 18٪ از سایر دسته های مشتری با ریزش مواجه میشوند ، در حالی که 25٪ سود بیشتری تولید میکنند.

 

نرخ تبدیل و نگهداری بالاتر

سرنوشت تجاری در دست مشتریان است. در بازاریابی ارجاعی ، مشتریان نقش مهمی دارند. اکنون مردم به جای تبلیغات ، به دوستان و آشنایان خود بیشتر اعتقاد دارند. این امر منجر به افزایش نرخ تبدیل و نگهداری مشتری می شود.

بازاریابی ارجاعی Referral Marketing

اگر شما مالک یک کسب و کار یا فروشنده هستید ، در اینجا چند سوال که باید به آنها درست فکر شود ، بیان میشود:

 1. اگر به متوسط مشتری نگاه کنید ( به متوسط خصوصیت جمعیتی آنان) ، آیا بیشترشان مشتریان مورد نظر شما هستند؟
 2. آیا می توانید به مشتریان بزرگتر ، سودآورتر یا مناسب تری برای رشد تجارت خود فکر کنید؟
 3. آیا مشتریانی که بر اساس توصیه دیگران مشتریان مراجعه میکنند ، معمولاً از نوع مشتری مشابه دیگر است؟

با گذشت زمان ، مشتریان فعلی شما به شما کمک می کنند تا از طریق ارجاع رشد کنید. با این حال ، احتمالاً مشتریانی دقیقاً مانند آنها که داشتید جذب خواهد نمود.

تغییر آن بسیار دشوار است ، بنابراین سوئیچ کردن به مشتریان بزرگتر و سودآور عموماً به وقت ، انرژی و اغلب به فروشندگان ماهر نیاز دارد.

نتیجه؟

بیشتر صاحبان مشاغل از جذب مشتریان جدید با کیفیت تر باز مانده و در همان الگوی مشتری پیشین باقی می مانند. برای برخی ، این خوب است. اما برای بسیاری از مشاغل ، طیف سودآورتری از مشتریان هرگز جذب کسب و کار آنان نشده و از توسعه کسب و کارشان باز میمانند.

 

مزایای برتر بازاریابی ارجاعی

جذب مشتری از طریق بازاریابی ارجراعی کمترین هزینه را به ازای هر مشتری راغب دارد. هزینه مشتری معرف (ارجاع داده شده) برای بیشتر مشاغل صفر است ، بنابراین هزینه جذب مشتری راغب در پایین سطح ممکن است .

مشتری راغب ایجاد شده از حاصل بازاریابی ارجاعی معمولاً نرخ تبدیل مشتری بالاتری دارد. این مشتریان راغب راحت تر از مشتریانی که از طریق سایر روش های بازاریابی جذب شده اند مانند تبلیغات ، به مشتری تبدیل می شوند.

به طور کلی ، در مواجه به چنین مشتریانی ، نیازی نیست که بیش از حد خود را در معرفی و یا علل قیمت گذاری خود رابرای آن توجیه کنید.

اکنون که برخی از مزایای بازاریابی ارجاع را بررسی کردیم ، بیایید افسانه هایی را بررسی کنیم.

 

افسانه های مربوط به بازاریابی ارجاعی

“ارجاع و برنامه های ارجاع بیشترین میزان بازگشت سرمایه نسبت به سایر برنامه های بازاریابی را دارند.”

اگرچه این می تواند گاهاً درست باشد ، اما شاهد اقدامات دیگری هستیم که به طور قابل توجهی مشتریان جدیدتر و بسیار سودآورتری را برای شرکت فراهم می آورد.

“ارجاع داده شدگان سبب فروش مستمر می شوند.”

دفعات مراجعه قابل کنترل نیست و به طور کلی قابل پیش بینی نیست. اغلب اوقات ، مشاغلی که بازاریابی ارجاعی به عنوان منبع اصلی جذب مشتری آنان است ؛ با مشکلات عدیده ای در درآمد ماهیانه خود روبرو هستند.

“ارجاع شدگان بهترین مشتریان راغب هستند.”

آن دسته از مشاورانی که واقعا تجربه فروش دارند و  آنان که با خواندن چهارتا کتاب یک دفعه تبدیل به مشاور و مدرس فروش شده اند ؛ به تجربه میدانند که اگر برند توسط یک مشتری به مشتری دیگر معرفی نمی شد ، هرگز آن مشتریان راغب به مراجعه نمیکردند و با ما زمان صرف نمی کردند.

همه مشتریان  ارجاعی ، مشتریان راغب خوبی نیستند. به طور کلی شما باید زمان بیشتری را برای مشتری ارجاعی بگذرانید ، در حالی که اگر آنها از منبع دیگری وارد جذب شده بودند ، وقت کمتری صرف میکردید.

برای همین است که بیشتر پزشکان دوست ندارند که بیمارانی که به بیمارستان یا کلینیکشان مراجعه مینمایند از اقوام و دوستانشان باشند ، زیرای زمان بیشتری مجبورند که صرف کرده و در نهایت همان حق الزحمه مصوب را دریافت خواهند نمود.

 

معایت بازاریابی ارجاع

سه مشکل اصلی در مورد بازاریابی ارجاعی وجود دارد:

 1. شما نمی توانید کنترل کنید چه نوع مشتری هایی را جذب می کنید
 2. شما نمی توانید رشد خود را کنترل کنید
 3. شما در افزایش قیمت خود مشکل خواهید داشت

به این فکر کنید:

صاحبان مشاغلی که کسب و کارهای مشابهی دارند ، چه از نظر اندازه و چه از نظر نوع صنعت ، با هم در ارتباط هستند و با از شرایط هم مطلع هستند. در نتیجه ، نوع مشتریان ارجاع شده به آنان نیز به اغلب یکسان است.

آیا تاکنون فکر کرده اید که

الف) مشتریان فعلی شما ممکن است مشتریان درستی نباشند؟

ب) ممکن است مشتری با منبع متفاوت ، بهتر باشد؟

ج) شاید شما باید منبع جذب مشتری خود را متنوع سازید؟

اگر به هرکدام از این سوالات فوق “بله” گفتید اما احساس میکنید که شاید همین چیزی را که اکنون در دست دارید ممکن است از دست بدهید ، حتما با ما تماس حاصل فرمایید.

 

بازاریابی

مطالب این سایت شامل حمایت از حق مؤلف و مترجم است و هرگونه کپی برداری بدون درج لینک منبع پیگرد قانونی دارد.

نوشته بازاریابی ارجاعی [ریفرال مارکتینگ] Referral Marketing اولین بار در شرکت مشاوره مدیریت IranMCT. پدیدار شد.

]]>
50 شرکت مشاوره مدیریت برتر جهان https://iranmct.com/news/management-consulting-firms Fri, 25 Dec 2020 13:02:09 +0000 https://iranmct.com/?p=16110 50 شرکت مشاوره مدیریت برتر جهان شرکت های مشاوره مدیریت در هر گوشه از کره زمین وجود دارند و تقریباً در همه صنایع فعالیت می کنند. در حالی که اغلب مر McKinsey & Company ، گروه مشاوره بوستون و Bain & Company اطلاع دارند ، تعداد زیادی شرکت مشاوره دیگری وجود دارند که خدمات عالی […]

نوشته 50 شرکت مشاوره مدیریت برتر جهان اولین بار در شرکت مشاوره مدیریت IranMCT. پدیدار شد.

]]>
50 شرکت مشاوره مدیریت برتر جهان

شرکت های مشاوره مدیریت در هر گوشه از کره زمین وجود دارند و تقریباً در همه صنایع فعالیت می کنند. در حالی که اغلب مر McKinsey & Company ، گروه مشاوره بوستون و Bain & Company اطلاع دارند ، تعداد زیادی شرکت مشاوره دیگری وجود دارند که خدمات عالی مشتری و تجربه فوق العاده حرفه ای را ارائه می دهند.

اما از کجا می دانید کدام یک از شرکت های مشاوره مدیریت برای انتخاب شغل شما بهترین هستند؟ خوب ، ما لیستی از شرکت های مشاوره مدیریت برتر را برای شما جمع کرده ایم.

اگر به دنبال یک شرکت مشاوره بین المللی هستید فقط در بین به 3 شرکت مشاور برتر (MBB) متوقف نشوید. سه شرکت اول دنیا را MBB می نامند که از McKinsey ، BCG یا Bain تشکیل شد.

بسیاری از جنبه های مختلف وجود دارد که باید در نظر بگیرید کدام یک از شرکت های مشاور برای شما مناسب است. بله ، شرکت های MBB بیشترین اعتبار را دارند ، اما در واقع ممکن است شرکت های دیگری وجود داشته باشد که با شغل خاص شما مناسب تر باشد.

آیا می دانید بعد از وقت مشاوره می خواهید چه کار کنید؟ آیا فقط قصد دارید شرکت مشاوره ای را با بر اساس حق الزحمه و یا سهولت دسترسی پیدا نمایید؟

برخی از شرکت های مشاوره هزینه حمل و نقل و اسکان خود را نیز دریافت و برخی دیگر به هزینه کمتری نیاز دارند. حق الزحمه برخی بر حسب ساعت و برای برخی دیگر بر اساس پروژه است.

برای راحتی شما ، فهرستی از این شرکت مشاور مدیریت را انتخاب نموده ایم.

 

50 شرکت مشاوره مدیریت برتر

McKinsey & Company

مک کینزی شرکت مشاوره مدیریتی است که نیازی به معرفی ندارد. این شرکت به طور مداوم به عنوان شماره 1 در لیست با ارزش ترین برند در صنعت مشاوره رتبه بندی میشود. از زمان تاسیس در سال 1926 ، این شرکت به بیش از 21000 کارمند در بیش از 120 دفتر در سراسر جهان رسیده است.

این شرکت در سال 2017 بالغ بر 10 میلیارد دلار درآمد کسب کرده است.

فرایند جذب مک کینزی یکی از رقابتی ترین مراحل در جهان است. این شرکت به طور معمول کاندیداهایی از آیوی لیگ ( یک مجموعه متشکل از معروف‌ترین گروه دانشگاه‌های خصوصی کشور آمریکا است.‌ این گروه متشکل از ۸ دانشگاه پرآوازه خصوصی است. تمام این ۸ دانشگاه، در رتبه بندی های مختلف، سالانه در میان ده دانشگاه برتر آمریکا قرار می گیرند. )  و / یا سابقه کار معتبر استخدام می کند.

مک کینزی همچنین به عنوان پیشگام جذب متخصصان پیشرفته با مدرک غیر تجاری در تیم های مشاور خود شناخته شده است.

درآمد سالانه: 8،800،000،000،000 دلار

ملاحظات تعادل کار و زندگی: ساعتهای طولانی ، مسافرت دائمی

ملاحظات کارمندان: گردش مالی بالا ، فرصتهای شغلی عالی در آینده

 

Bain & Co

شرکت مشاوره مدیریت Bain در بین سه شرکت برتر مشاوره در جهان است. این شرکت تأکید زیادی بر رفاقت دارد و “باهوش ترین” فرهنگ ادر بین سه شرکت اول را دارد. در حال حاضر بیش از 8000 نفر در 50 دفتر در سراسر جهان مشغول به کار هستند و شرکت تخمین زده است که 3.8 میلیارد دلار درآمد در سال 2017 داشته باشد.

اگرچه مشاورین Bain در بین نیروهای خود روابط محکمی ایجاد می کنند ، اما مشاوران همچنان در ازای پروژه های جالب و فرصت های عالی برای مجبور به کار طولانی هستند. این شرکت از یک مدل کارکنان محلی استفاده می کند ، به این معنی که پروژه ها تا آنجا که ممکن است نزدیک هر دفتر محلی باشند.

Bain همچنین از طریق تخصص در سهام خصوصی از طریق Bain Capital ، که توسط رهبر قبلی خود میت رامنی مشهورتر شده ، خود را متمایز کرده است. Bain به مدت 12 سال از کمپین حقوق بشر نمره کاملی کسب کرد و به عنوان “بهترین مکان برای کار برای برابری LGBTQ” شناخته شد.

درآمد سالانه: 3،870،000،000،000 دلار

ملاحظات تعادل کار و زندگی: ساعتهای طولانی.  مسافرت دائمی

ملاحظات کارمندان:  مزایای خوب . رتبه بندی به عنوان شرکت برتر برای کار

Boston Consulting Group

گروه مشاوران بوستون (BCG) بعنوان یک رهبر نوآور در صنعت مشاوره مدیریت با تمرکز قوی بر استراتژی شناخته می شود. BCG دارای یک فرهنگ فکری است که خلاقیت و تحقیقات علمی را در اولویت قرار می دهد.

این شرکت تقریباً 18،500 کارمند در 90 دفتر در سراسر جهان دارد. این شرکت در سال 2018 در حدود 7.5 میلیارد دلار درآمد کسب کرده است.

BCG به طور مداوم به عنوان یکی از بهترین مکان ها برای کار حتی در حالی که ساعت های بیشتری از مشاوران خود برای کار طلب می کند رتبه بندی می شود.

این شرکت برنامه های منحصر به فردی را به عنوان برترین های خود مانند برنامه Strategy Lab و برنامه BCG Fellows ارائه می دهد. BCG همچنین چندین برنامه و کارآموزی ارائه می دهد که بر تنوع ، یکی از ارزشهای اصلی شرکت تمرکز دارد.

مشاورانی که BCG را ترک می کنند تقریباً در هر صنعت فرصت های ورود درجه یک را دارند.

درآمد سالانه: 6،300،000،000 دلار

ملاحظات تعادل کار و زندگی: ساعتهای طولانی ، مطالبه فرهنگ

ملاحظات کارمندان: گردش مالی بالا برای فرصت های عالی خروج ، رتبه بندی به عنوان شرکت برتر برای کار

Deloitte

شرکت مشاوره مدیریت Deloitte گرچه در زمینه حسابداری متخصص است ، Deloitte Consulting نام بزرگی در دنیای مشاوره برای خود ایجاد کرده است. Deloitte از نظر درآمد رتبه اول سهم بازار را دارد و سالانه تقریباً 13.4 میلیارد دلار درآمد کسب می کند. این شرکت به طور مداوم به عنوان چهارمین شرکت مشاور معتبر رتبه بندی می شود و بیش از 286،000 متخصص در سراسر جهان دارد.

خدمات مشاوره ای Deloitte به سه بخش عملی تقسیم می شوند: استراتژی و عملیات ، فناوری و سرمایه انسانی. مشاوران معمولاً در یک زمینه عملی خاص شغل خود را استخدام و پیشرفت می کنند. بازوی استراتژی و عملیات Deloitte اساساً بازوی مشاور مدیریت آن است ، در حالی که دو حوزه عملی دیگر آن ارتباط کمتری با استراتژی کلی شرکت دارند.

درآمد سالانه: 13،350،000،000،000 دلار

ملاحظات تعادل کار و زندگی: ساعتهای طولانی و سفر بین المللی

ملاحظات کارمندان: بسیج رو به بالا – روحیه پایین تری نسبت سه شرکت اول

Accenture

Accenture یک شرکت مشاوره فناوری در بعد مشاوره استراتژیک است. روزمه این شرکت بسیار بلند بالا است. 449000 کارمند در سراسر جهان.

Accenture از نظر اعتبار در رتبه 8 قرار دارد و به عنوان یک فرهنگ کار چالش برانگیز شناخته شده است. اضافه کار اختیاری است ، اما گفته می شود بسیاری از مشاوران باید اضافه کاری نمایند. به منظور برتری در Accenture ، مشاوران این شرکت میگویند که شبکه سازی برای به دست آوردن بهترین تیم ها و پروژه ها ضروری است.

درآمد سالانه: 17،310،000،000،000 دلار

ملاحظات تعادل کار و زندگی: اضافه کاری اختیاری

ملاحظات کارمندان: فرصت های خوبی برای یادگیری در مورد فناوری

AlixPartners

ما دو رقیب داریم که پشت سر هم قرار می گیرند. AlixPartners ، در سال 1981 تاسیس شد ، یکی از بهترین شرکت های مشاوره بحران مالی در جهان است. این بخش از معروف ترین خدمات سازماندهی مجدد بر اساس فصل 11 ( برشکستگی) در طول تاریخ امریکا برای شرکتهایی از جمله Enron ، GM و Kmart است.

درآمد سالانه: 1200000000 دلار

ملاحظات تعادل کار و زندگی: سخت کار کن ، سخت بازی کن

ملاحظات کارمندان: کار در خط مقدم با مشتری و شریک زندگی بزرگ

برترین شرکت مشاوره مدیریت

Rank Firm Consulting Revenue
1 Accenture Consulting $17,310,000,000
2 Capgemini Consulting $15,460,000,000
3 Tata Consultancy Services $14,930,000,000
4 Cognizant Technology Solutions $14,810,000,000
5 Deloitte Consulting $13,350,000,000
6 PricewaterhouseCoopers Advisory $12,253,000,000
7 Cisco Systems Consulting $12,000,000,000
8 Ernst & Young Advisory $11,600,000,000
9 Infosys Consulting $10,210,000,000
10 KPMG Advisory $10,180,000,000
11 McKinsey & Company $8,800,000,000
12 CGI Group $8,500,000,000
13 HP Enterprise Technology Services $7,882,000,000
14 The Boston Consulting Group, Inc. $6,300,000,000
15 Booz Allen Hamilton $6,100,000,000
16 Mercer LLC $4,300,000,000
17 IBM Global Services $4,200,000,000
18 Bain & Company $3,870,000,000
19 SAP Services Consulting $3,566,000,000
20 Oracle Consulting $3,358,000,000
21 Gartner, Inc. $3,300,000,000
22 Altran $2,813,000,000
23 Oliver Wyman $2,000,000,000
24 Aon Hewitt $1,800,000,000
25 FTI Consulting, Inc. $1,800,000,000
26 Grant Thornton $1,700,000,000
27 BDO Consulting $1,410,000,000
28 A.T. Kearney $1,400,000,000
29 Sapient Corporation $1,305,000,000
30 Strategy&, part of the PwC network $1,300,000,000
31 Hitachi Consulting $1,300,000,000
32 ICF International $1,190,000,000
33 Navigant Consulting, Inc. $1,000,000,000
34 AlixPartners, LLP $1,000,000,000
35 Slalom Consulting $1,000,000,000
36 Protiviti $816,000,000
37 Huron $797,700,000
38 The Advisory Board Company $781,800,000
39 Bearingpoint $767,000,000
40 Alvarez & Marsal $600,000,000
41 Berkeley Research Group, LLC $600,000,000
42 PA Consulting Group $556,000,000
43 ZS $525,000,000
44 L.E.K. Consulting $500,000,000
45 Perficient $487,000,000
46 Simon-Kucher & Partners $311,000,000
47 Arthur D. Little $239,200,000
48 Analysis Group, Inc. $200,000,000
49 Horváth & Partners $162,000,000
50 West Monroe Partners $160,000,000

شرکت مشاوره مدیریت

نوشته 50 شرکت مشاوره مدیریت برتر جهان اولین بار در شرکت مشاوره مدیریت IranMCT. پدیدار شد.

]]>
چهار گام تشکیل تیم بازاریابی ویدئویی https://iranmct.com/news/marketing-videos Fri, 18 Dec 2020 15:04:41 +0000 https://iranmct.com/?p=16091 تشکیل تیم بازاریابی ویدئویی امروز ، ساخت ویدئو برای بازاریابی ویدئویی بخش مهمی از برنامه بازاریابی است. اکنون ویدئوها در محیط آنلاین بسیار فراگیر هستند و نتایج بسیاری از تحقیقات در حوزه بازاریابی ویدئویی نشان میدهد که 80٪ از کل ترافیک اینترنت مصرف شده در طی سال مربوط به ترافیک تماشای ویدئو است. مثلا در […]

نوشته چهار گام تشکیل تیم بازاریابی ویدئویی اولین بار در شرکت مشاوره مدیریت IranMCT. پدیدار شد.

]]>
تشکیل تیم بازاریابی ویدئویی

امروز ، ساخت ویدئو برای بازاریابی ویدئویی بخش مهمی از برنامه بازاریابی است.

اکنون ویدئوها در محیط آنلاین بسیار فراگیر هستند و نتایج بسیاری از تحقیقات در حوزه بازاریابی ویدئویی نشان میدهد که 80٪ از کل ترافیک اینترنت مصرف شده در طی سال مربوط به ترافیک تماشای ویدئو است.

مثلا در طی سال 2020 و در دوران قرنطینه ، یوتیوب در حدود 5 میلیادر دلار پول از بازاریابی ویدئویی درآمد کسب نمود.

92% از بازاریابان حرفه ای می گویند که ویدئو و بازاریابی ویدئویی بخشی مهم در استراتژی بازاریابی آنها است.

این درصد در طی سال 2015 در حدود 78% بوده است که نشان از افزایش روز افزون اهمیت ویدئو است. بنابراین چه چیزی باعث اهمیت ویدئو می شود؟

طبق گفته 88٪ از بازاریابان ، بازاریابی ویدئویی ROI مثبت برای آنها فراهم می آورد.

بازاریابی ویدئویی

ویدئو جذاب ترین نوع محتوایی است که می توانید تولید نمود، اما در واقع، تولید محتوا ویدئویی ساده ترین کار نیست.

دلایل متعدد شامل هزینه های زیاد ، زمان برای طراحی یک سناریو مناسب ، عدم وجود مهارت یا تجربه برای ویرایش فیلم ، جلب مشارکت دیگران برای حضور در فیلم ، پیدا کردن مکان مناسب، …

ما در ارائه خدمات مشاوره بازاریابی ویدئویی یک رویکرد چهار مرحله ای را بوجود آورده ایم و بر عکس دیگران ، آن را به رایگان در اختیار شما خوانند عزیز قرار میدهیم، روشی که میتوان اطمینان حاصل نمود که با تشکیل یک تیم بازاریابی ویدئویی به نتایج خوبی دست پیدا نمایید بدون اینکه  :

 • بدون ایجاد اختلال در خدمت رسانی به مشتریان
 • تحمیل هزینه بسیار زیاد (شامل تدوین ، صدا ، فیلمبرداری و پرداخت به بازیگر)
 • بیش از دو هفته طول بکشد تا همه چیز ، از فیلمبرداری تا انتشار ، تکمیل شود

 اما نتیجه ای که حاصل خواهد شد :

 

1- سناریو نویسی حرفه ای ، اولین و مهمترین اقدام بازاریابی ویدئویی

ویدئو در راس زنجیره غذایی مجازی است زیرا تجربه ای است که حس شنیداری و بصری را با هم ترکیب می کند – مطالعات نشان داده است که بیننده معمولی 95٪ پیام مدنظر را هنگام تماشای ویدیو به خاطر می سپارد.

از آنجا که هدف هر ویدئویی که می سازیم به حداکثر رساندن تأثیر پیام هایمان (و زمانی که بینندگان به ما تخصیص می دهند) است ، اولین قدم این داشتن یک داستان خوب – سناریو – مناسب است.

 لازمه بازاریابی ویدئویی ، داشتن داستانی است که نشان دهنده:

 • معتبر بودن ما باشد – به درستی نشان دهد که ما چه کسی هستیم
 • قابل درک بودن باشد – ارسال یک پیام واضح در مورد آنچه که به عنوان یک تجارت انجام می شود ، کجا و نحوه کار
 • خدمت به یک هدف – به همه بفهمانید که کاری را که انجام می دهید و جایی که آن را انجام می دهید

حال باید از طوفان فکری استفاده نمود تا آن سناریو را بسازیم.

نکاتی برای کمک به روند خلاقیت در خلق ویدئو

 • نوشیدنی و تنقلات را به جلسه طوفان فکری داستان بیاورید و از آن لذت ببرید – گاه تنفسی اعلام نمایید تا خون به مغزتان برسد و به ایده های شگفت انگیز برسید.
 • با تحقیق درباره ویدیوهای مشابهی که مخاطبین دوست دارند و چرایی آن ، همه را از قبل آماده کنید.
 • لیستی از صفتها برای توصیف کسب و کار خود فراهم نمایید – این به شما ایده ای مناسب در تعیین سمت و سوی ویدئو میدهد .
 • برای ادامه کار شما به یک استوری برد نیاز دارید – برای ما این کار با چند مربع با کشیدن چند ادمک و ترسیم مسیر حرکت دوربین و فرد انجام شده است.

2-نوشتن سناریو ؛ با در نظر داشتن پایان کار

با محدود شدن دامنه توجه ، مطالعات نشان می دهد که سطح تعامل بینندگان ویدیو بعد از دو دقیقه کاهش می یابد ، بنابراین باید ویدئو خود را کوتاه نگه دارید. بنابراین هنگامی که شروع به نوشتن سناریو ، زمان را در نظر داشته باشد.

این رویکرد به چه معناست؟

 • به جای ایجاد تعلیق بیش از حد در بیان نتیجه ، پیام اصلی باید زودتر ارائه شود.
 • زمان را کوتاه کنید
 • برنامه ریزی برای صداگذاری های ضروری و روند فیلمبرداری را ساده کنید.
 • این کار به صورت تیمی انجام دهید و یک متن مختصر و سازمان یافته فراهم سازید ، و به وضوح نشان داد که چگونه در پایان منجر به دعوت از مخاطب خواهد انجامید.

نکاتی برای انجام نوشتن سناریو مناسب

 • برای بررسی فیلمنامه فرایندی باید داشته باشید – بیش از سه مرتبه تجدیدنظر نکنید ، خطر دور شدن از ایده اصلی یا ویرایش بیش از حد در کمین است

باید از قبل از فیلمبرداری متنها را چنیدن بار خواند و بازی کرد تا مشخص شود که سناریو و متن گفتگوها روان است.

سناریو نباید برای حیوانات پیچیده باشد.

 

3- تعیین بازیگران

پس از تصمیم گیری در مورد سناریو ، حال نوبت بازیگران است. بازیگران باید بتوانند آن حس مدنظر را به مخاطب منتقل سازند.

 

4- روز فیلم برداری: کار بر اساس بازه زمانی مشخص

وقت ، طلا است. بنابراین برای اطمینان از اینکه بر اساس بودجه کارتان پیش میرود (و همچنین از زیر کارهای دیگرتان فرار نمیکنید) ، باید از صرف زمان زیاد برای فیلمبرداری خودداری کنید و کلید آن این است که تا حد ممکن قبل از روز فیلمبرداری سازماندهی مناسبی انجام داده باشید

این بدان معنی بود:

آماده سازی لباس و آرایش و اطمینان از اینکه همه تجهیزات صدا و نور قبل از فیلمبرداری در محل وجود دارد.

داشتن برنامه پشتیبان در صورت خراب شدن شرایط فیلمبرداری به هر دلیلی (اگر کسی نتواند در لحظه آخر حضور پیدا نماید ، اگر تجهیزات از کار افتد و غیره)

 

اگر هنوز مطمئن نیستید که می توانید یک بازاریابی ویدئویی خود را در پلن بازاریابی جای دهید ، با ما تماس حاصل فرمایید.

رویکرد ما در مسیر ارائه راه حلهای عملی و کمک به شما در درک نقش ویدئو در استراتژی بازاریابی و نحوه اجرای برنامه برای به تولید محتوای ویدئویی سازگار ، مختصر و جذاب است.

برخی آمار در حوزه بازاریابی ویدئویی :

 1. بازاریابی ویدئویی 300٪ ارتباط با برند را افزایش و به پرورش مشتری راغب کمک می کنند.
 2. وب سایتی که شامل ویدئو باشد 53 برابر بیشتر شانس رسیدن به صفحه اول Google دارد.
 3. درج ویدئو در صفحه فرود می تواند نرخ تبدیل مشتری را تا 80٪ افزایش دهد.
 4. تقریباً 50٪ از کاربران اینترنت قبل از مراجعه به فروشگاه به دنبال فیلم های مربوط به یک محصول یا خدمات هستند.
 5. ویدئو میزان بازدید ارگانیک جستجو در وب سایت را 157٪ افزایش می دهد.
 6. 25٪ از شرکت ها هر هفته فیلم منتشر می کنند.
 7. 85٪ از مصرف کنندگان مایل به دیدن محتوای ویدئویی بیشتر از برندها هستند.
 8. 65٪ از مدیران سازمانها به سایتها مراجعه میکنند و 39٪ با دیدن یک فیلم با آن شرکت تماس برقرار کرده اند.
 9. 97٪ از بازاریابان می گویند ویدئو به کاربران کمک کرده تا درک بهتری از محصولات و خدمات خود داشته باشند.
 10. افزودن فیلم به ایمیل های شما می تواند نرخ کلیک را تا 300٪ افزایش دهد.
 11. 50٪ بینندگان بین 18 تا 34 سال گفتند که برای تماشای ویدئویی از سازنده مورد علاقه خود ، کاری را که در حال انجام بودند را متوقف و فیلم را تماشا میکنند.

 

 

مشاور بازاریابی

مطالب سایت شامل حمایت از حق مؤلف و مترجم میباشد و هرگونه کپی برداری بدون درج لینک منبع پیگرد قانونی دارد.

نوشته چهار گام تشکیل تیم بازاریابی ویدئویی اولین بار در شرکت مشاوره مدیریت IranMCT. پدیدار شد.

]]>
هفت دلیل که چرا نمی توان فروشنده خوب پیدا و جذب کرد https://iranmct.com/news/can-not-find-a-good-salesperson Sat, 05 Dec 2020 13:17:22 +0000 https://iranmct.com/?p=16072 هفت دلیل که چرا نمی توان فروشنده خوب پیدا و جذب کرد آیا برای پیدا کردن و جذب فروشنده حرفه ای و خوب دچار مشکل هستید ؟ این فقط مشکل شما نیست، بیشتر شرکت ها این مشکل را دارند. هیچگاه تا این حد رقابت برای جذب فروشنده خوب سخت نبوده است. بسیاری از شرکت ها […]

نوشته هفت دلیل که چرا نمی توان فروشنده خوب پیدا و جذب کرد اولین بار در شرکت مشاوره مدیریت IranMCT. پدیدار شد.

]]>
هفت دلیل که چرا نمی توان فروشنده خوب پیدا و جذب کرد

آیا برای پیدا کردن و جذب فروشنده حرفه ای و خوب دچار مشکل هستید ؟ این فقط مشکل شما نیست، بیشتر شرکت ها این مشکل را دارند.

هیچگاه تا این حد رقابت برای جذب فروشنده خوب سخت نبوده است.

بسیاری از شرکت ها در تلاشند تا استعداد برتر فروشندگی را پیدا کنند .این استعدادها ، میتوانند فروشنده حرفه ای و یا حداقل متوسط آینده سازمان باشند . یک فروشنده حرفه ای میتواند سبب موفقیت پایدار واحد فروش شود.

بدون داشتن فروشنده خوب ، دستیابی به موفقیت واقعیت سخت خواهد بود.

بنابراین ، سوال اساسی این است که چرا پیدا کردن و جذب فروشنده خوب مشکل است؟

و چرا شرکت شما برای جذب فروشنده خوب تلاش می کند؟

هفت دلیل که چرا نمی توان فروشنده خوب پیدا و جذب کرد

هفت دلیل که چرا نمی توان فروشنده خوب پیدا و جذب کرد

برندتان به عنوان یک کارفرما ضعیف است

نحوه درک سازمان شما توسط فروشندگان تأثیر زیادی بر توانایی شما در جذب استعدادهای برتر دارد.

اگر یک محیط کار خوب و جذاب فراهم نکرده باشید ، فروشنده خوب حتی به ارسال رزومه برای شما فکر نخواهد کرد.

نظرات فروشندگان ضعیف قبلی ، نظرات منفی مشتریان و دیدگاه منفی در مورد شرکت شما مانع تمایل افراد به کار برای شما خواهد شد.

اگر برند کارفرمایی شما بهترین نیست ، باید روی برندینگ مجدد خود کار نمایید.

متن آگهی استخدام درست نوشته شده است

نحوه تشریح شغل به کاندیداها مستقیماً بر کسانی که متقاضی هستند تأثیر می گذارد. به دنبال جذب فروشنده حرفه ای است در حالیکه خودتان کاملا آماتور هستید ؟

 یک متن آگهی استخدام مبهم و ضعیف کمکی هیجان زده شدن کارجو نمیکند ، چه رسد به اینکه درخواست دهد.

متن آگهی آماتور اینگونه است :  به نفر خانم بازاریاب نیازمندیم. حقوق + پورسانت عالی …. !!

 تبلیغات استخدام مانند قلاب محکم باید باشد. اطلاعات و جزئیات مورد نظر داوطلبان را در اختیارشان قرار دهد و علاقه آنها به کار را برانگیزاند.

اطلاعاتی را ارائه دهید که فروشنده می خواهد بداند. جزئیات داشته باشد که آن را جذب نماید. به یاد داشته باشید ، هدف آگهی شغلی این است که افراد درخواست دهند.

فقدان ثبات در فرایند استخدام

ثبات یک نیاز قطعی در استخدام است. هیچ وقت معلوم نیست که آن فروشنده حرفه ای چه زمانی به دنبال کار جدید خواهد بود. اما ، اگر در جای منایسب و زمان مناسب، حضور نداشته باشید ، حتما فرصت استخدام وی را از دست خواهید داد.

 • فرایند استخدام باید در جریان بماند
 • باید از تبلیغات مناسب برای هدف قراردادن استعداد مناسب ، استفاده نمایید
 • فرایند تبلیغات برای جذب فروشنده حرفه ای باید مستمر باشد
 • اگر فروشنده حرفه ای مدنظر را پیدا شد ، آیا فرایند استخدام را میتوانید تسریع ببخشید
 • در جای درست باید به دنبال فروشنده مناسب بود

در فرایند استخدام چیزه جالبی نباشد

فروشنده حرفه ای علاقه دارد که به صورت حرفه ای با آن برخورد شود. باید در برخورد اول، اثر مناسبی روی کاندیدا فروش بگذارید.

شاید در اولین ایمیل یا اولین تماس و در ادامه در سراسر مدت مصاحبه. گامهایی که بر میدارید و شیوه برقراری ارتباط با فروشنده ، نشانه ای از نحوه برخورد و خصوصیات شرکتها شما است.

اگر فاقد انرژی و هیجان لازم هستید، فروش سازمانتان به فروشنده و جذب وی خیلی سخت خواهد بود.

حقوق پیشنهادی کافی و جذاب نیست

پول با افراد صحبت گوش نوازی دارد. فروشنده حرفه ای بخاطر تلاشهایش به دنبال جبران واقعی است.

اغلب مدیران فکر میکنند که فروشنده ، برده ای است که باید برای آنان پول زیادی بسازد و یک حقوق بخور و نمیری هم بگیرد.

درآمد مناسب یک نکته مهم است. اگر بسته درامدی مناسبی ارائه ندهید ، استخدام شما به نتیجه ای مناسبی نخواهد انجامید.

برنامه جبران خدمات شما باید رقابتی باشد . از یک برنامه پورسانت خوب استفاده کنید که منطقی باشد.

انتظارات مشخص و واضح نیستند

فروشنده حرفه ای میخواهد قبل از شروع همکاری بداند که درگیر چه چیزهایی خواهد شد. باید انتظارات خود را از ابتدا مشخص کنید. روند مصاحبه ، شرح شغلی ، فرصت های رشد ، نحوه جبران خدمات و سایر اطلاعات مهم را مشخص کنید.

اگر مبهم و نامشخص باشید ، این سبب میشود که فروشنده بلافاصله احتمال دهد که شرکت بی سر و صاحبی هست.

فرصت را به فروشنده نمی فروشید

اینکه چطور فرصت را در یک بسته بندی زیبا به فروشنده میفروشید ، بسیار حیاتی است. اگر فقط مثل یک شغل دیگر با آن رفتار کنید ، داوطلب علاقه زیادی به آن نخواهد داشت.

اما ، اگر بر فرصت بزرگتری که شرکت شما می تواند ارائه دهد تمرکز کنید ، برای نامزدهای فروش جذابیت بیشتری خواهد داشت. درباره فرصت های بالقوه رشد ، مشوق های مالی و اینکه چگونه این نقش می تواند به نامزد در آینده کمک کند صحبت کنید.

دلایل زیادی وجود دارد که شما می توانید در پیدا کردن و جذب فروشنده موفق نباشید. به مراحل استخدام خود از بالا به پایین نگاهی بیندازید تا مناطقی را که می توانید پیشرفت کنید ، شناسایی کنید.

این به شما کمک می کند تا به مسیر درست برگردید و شروع به جذب استعدادهای برتر برای موفقیت در فروش شوید.

مشاور فروش

مطالب سایت شامل حمایت از حق مؤلف و مترجم میباشد و هرگونه کپی برداری بدون درج لینک منبع پیگرد قانونی دارد.

نوشته هفت دلیل که چرا نمی توان فروشنده خوب پیدا و جذب کرد اولین بار در شرکت مشاوره مدیریت IranMCT. پدیدار شد.

]]>
12 کهن الگو برند Brand Archetypes https://iranmct.com/news/brand-archetypes https://iranmct.com/news/brand-archetypes#respond Fri, 27 Nov 2020 15:45:01 +0000 https://iranmct.com/?p=16041 کهن الگو برند مدت هاست که بازاریابان از کهن الگو برند برای کمک به تعریف شخصیت برند و ساخت داستان برند استفاده می کنند ، که این به نوبه خود اجازه می دهد یک استراتژی بازاریابی دیجیتال قدرتمند و منسجم اجرا شود. در هیچ کجا به اندازه دنیای بازاریابی لاکشری ، قدرت کهن الگو داستان […]

نوشته 12 کهن الگو برند Brand Archetypes اولین بار در شرکت مشاوره مدیریت IranMCT. پدیدار شد.

]]>
کهن الگو برند

مدت هاست که بازاریابان از کهن الگو برند برای کمک به تعریف شخصیت برند و ساخت داستان برند استفاده می کنند ، که این به نوبه خود اجازه می دهد یک استراتژی بازاریابی دیجیتال قدرتمند و منسجم اجرا شود.

در هیچ کجا به اندازه دنیای بازاریابی لاکشری ، قدرت کهن الگو داستان برند مشهود نیست ، جایی که نمونه های اولیه داستان به برند ها کمک می کند تا تصویر برند خود را تعریف کنند و بازاریابی خود را برای گروه خاصی از افراد تنظیم کنند.

کهن الگو  ARCHETYPE چیست ؟

کهن الگو یک احساس ، نوع شخصیت یا رویدادی است که بطور قابل توجهی در دامنه تجربه انسانی تکرار می شود. در هنر ، یک کهن الگو ، در مخاطلب یک حس آشنا بودن با موقعیت یا شخصیت به مخاطب داده و اجازه میدهد تا با آن ارتباط برقرار کند ، بدون اینکه لزوماً در مورد چرایی ارتباطش تعمق کند. به لطف غرایز و تجربیات زندگی خود ، ما قادر به شناسایی کهن الگوها بدون نیاز به توضیح هستیم.

12 کهن الگو وجود دارد که توسط روانپزشک و روانکاو مشهور سوئیسی کارل یونگ تعریف شده است. این کهن الگوهای داستانی ، هر یک منعکس کننده شخصیتهای ماندگاری هستند که به تجربه انسانی منتقل می شوند .

برای هزاران سال ، داستان ها در قالب های هنری کهن الگوها بیان شده اند – شخصیت هایی که براساس مجموعه ای از صفات ساخته و پرداخته شده اند که خاص و قابل شناسایی هستند. قهرمانان و ضد قهرمانانی کتاب ها و فیلم های امروز بر اساس همان کهن الگوهای قهرمانانه و شرورانه ای باشد که در افسانه ها ، رمان های چارلز دیکنز ، اشعار حماسی فردوسی و تئاتر یونان باستان یافت می شود.

کهن الگو به برند کمک می کنند تا شخصیت برند و صدای برند خود را با انطباق با یک کهن الگوی داستانی کاملاً مشخص که قبلاً در ذهن بشریت جاسازی شده است ، خلق و پروش دهد.

این کهن الگو در نهایت نحوه برقراری ارتباط برند با مخاطب هدف خود را تعریف مینماید و به شناخت سریع برند کمک می کند. با شناسایی نمونه کهن الگویی خاص که در یک برند تجسم می یابد ، برندسازان حرفه ای می توانند از آنچه مشتریان آن برند آگاهانه یا ناآگاهانه مایل به تجربه آن هستند استفاده کنند.

 کهن الگوها در اصل خود شخصیت های داستانی هستند که اهمیت نمادین یا شخصی آنها واکنش های هیجانی را در شنونده ایجاد می کند. هنگامی که یک برند لاکشری ، کهن الگوی داستانی خود را انتخاب کرد ، مدیر برند می تواند داستانی قدرتمند و جذاب ایجاد کند که با خواسته های افراد مطابقت داشته باشد .

در واقع مخاطبان هدف قادر خواهند بود تا ارتباط بهتری با یک نام تجاری داشته باشند.

نتایج یک تحقق نشان داده است که 84% از مردم انتظار دارند که برندها محتوایی تولید کنند که سرگرم کننده ، راه حل دهنده و منتقل کننده تجربه باشند .

دقت در انتخاب کهن الگوی مناسب برای ساخت داستان مناسب و تولید محتوای جذاب برای جلب توجه این ، هرگز مهمتر ، یا قدرتمندتر از دوره قرن 21 نبوده است. استراتژی کلی بازاریابی دیجیتال یک برند نیز توسط کهن الگوی آن هدایت می شود و کانون توجه آن و اینکه چه رسانه های اجتماعی برای آن برند ، بهتر میکند.

کهن الگوهای داستانی دامنه وسیعی برای حرکت برند . انتخاب کهن الگوی صحیح و مناسب برای موفقیت هر برند ضروری است.

تفاوت بین کهن الگو ، کلیشه ، بن شخصیت

اگرچه در بین کهن الگو ، کلیشه ، شخصیت ریشه و کلیشه همپوشانی وجود دارد ، اما این کلمات مترادف نیستند. به عنوان یک قاعده کلی ، کهن الگو و بن شخصیت راهنمایی برای شخصیت پردازی ارائه می دهند ، در حالی که کلیشه به بیان برچسب های منفی میپردازد و برای توصیف نوشته ای ضعیف یا تفکر کم عمق استفاده می شود.

 • کلیشه Stereotype یک مفهوم یا شخصیت پردازی بیش از حد ساده است. بعضی از کلیشه ها منفی هستند (“احمقانه”) ، برخی دیگر مثبت هستند (“کودک بی گناه”) ، اما همه در ادبیات بیش از حد ساده انگارانه و نامطلوب تلقی می شوند.
 • یک بن شخصیت Stock Character چیزی بین یک کهن الگو و یک کلیشه است: شخصیتی که عمداً با توصیف سطحی و قابل پیش بینی تعریف شده است. اگر بن شخصیت خوب انتخاب شده (به عنوان مثال ، یک پیرمرد خردمند) می توانند به عنوان یک روکش پر رزق و برق موثر برای یک شخصیت اصلی ، به ویژه در کمدی ، عمل کنند ، اما به عنوان شخصیت های اصلی جذاب نیستند.

Archetypes Bran کهن الگو برند داستان برند برندسازی IranMCT

12 نمونه کهن الگو متداول و همچنین نمونه هایی از کهن الگوها در آثار معروف ادبیات و فیلم آورده شده است.

 • Ruler
 • Creator/Artist
 • Sage
 • Innocent
 • Explorer
 • Rebel
 • Hero
 • Wizard
 • Jester
 • Everyman
 • Lover
 • Caregiver

 

عاشق

رهبری رمانتیک که از طریق نفوذ به قلب عمل میکند.

 • نقاط قوت: انسان دوستی ، اشتیاق ، اعتقاد راسخ
 • نقاط ضعف: ساده لوحی ، غیر منطقی بودن
 • نمونه های عاشقانه کهن الگو: رومئو و ژولیت ، نوح کالهون (دفترچه یادداشت) ، اسکارلت اوهارا (با باد رفته) ، دختر خوشگل (دیو و دلبر)

قهرمان

قهرمان اصلی که برای مقابله با یک چالش بلند می شود و چیزی را نجات میدهد

 • نقاط قوت: شجاعت ، استقامت ، عزت
 • نقاط ضعف: اعتماد به نفس بیش از حد ، سرخوشی
 • نمونه های کهن الگو قهرمان: آشیل (ایلیاد) ، لوک اسکای واکر (جنگ ستارگان) ، زن شگفت انگیز (زن شگفت انگیز) ، هری پاتر (هری پاتر و سنگ جادوگر)

جادوگر

شخصیتی قدرتمند که راه های جهان را برای دستیابی به اهداف کلیدی کنترل میکند.

 • نقاط قوت: دانش همه چیز ، قدرت مطلق ، نظم و انضباط
 • نقاط ضعف: فساد پذیری ، خودستایی
 • نمونه های کهن الگو جادوگر: پروسپرو (طوفان) ، گاندالف (ارباب حلقه ها) ، مورفئوس (ماتریکس) ، دارت ویدر (جنگ ستارگان)

قانون شکن

شورشی ای که به خواسته های جامعه پایبند نخواهد بود.

 • نقاط قوت: تفکر مستقل و تقوا
 • نقاط ضعف: خود درگیر ، بالقوه مجرم
 • نمونه های کهن الگو قانون شکن: هان سولو (جنگ ستارگان) ، دین موریارتی (در جاده) ، هامبرت هامبرت (لولیتا) ، بتمن (شوالیه تاریکی)

کاشف

شخصیتی که به طور طبیعی برای عبور از مرزهای وضع موجود و کشف ناشناخته ها هدایت حرت میکند.

 • نقاط قوت: کنجکاو ، خود محرک
 • نقاط ضعف: بی قرار ، غیرقابل اتکا ، همیشه ناراضی
 • نمونه های کهن الگو کاشف: ادیسه (ادیسه) ، بهشت سال (در جاده) ، هاکلبری فین (ماجراهای هاکلبری فین) ، شرلوک هولمز (شرلوک هلمز)

دانا

شخصیتی خردمند و با دانش برای کسانی که پرس و جو می کنند. چهره مادر یا مربی اغلب بر اساس این کهن الگو است.

 • نقاط قوت: خرد ، تجربه ، بصیرت
 • نقاط ضعف: محتاط ، مردد در عمل
 • حکمای معروف: آتنا (ادیسه) ، اوبی وان کنوبی (جنگ ستارگان) ، هانیبال لکتر (سکوت بره ها) ، اوراکل (ماتریکس)

معصوم

شخصیتی خالص از نظر اخلاقی ، غالباً کودک ، که اهدافش خوب است.

 • نقاط قوت: اخلاق ، مهربانی ، اخلاص
 • نقاط ضعف: آسیب پذیر ، ساده لوح ، به ندرت ماهر
 • نمونه های کهن الگو معصوم : تیم کوچک (کارول کریسمس) ، لنی اسمال (موش و مرد) ، سیو سیو سان (مادام پروانه) ، بابا جن (جن)

خالق

یک بیننده با ناظر که در حین روایت ، هنر یا ساختارهایی را خلق می کند.

 • نقاط قوت: خلاقیت ، اراده ، اعتقاد راسخ
 • نقاط ضعف: درگیری شخصی ، تک اندیشی ، فقدان مهارت های عملی
 • نمونه های کهن الگو خالق: زئوس (ایلیاد) ، دکتر امت براون (بازگشت به آینده) ، دکتر مورو (جزیره دکتر مورو) ، دکتر ویکتور فرانکنشتاین (فرانکنشتاین)

قانونمند

شخصیتی با قدرت قانونی یا احساسی نسبت به دیگران.

 • نقاط قوت: قدرت مطلق ، وضعیت ، منابع
 • نقاط ضعف: سردی ، از بین رفتن دیگران توسط دیگران ، برایش قابل قبول است
 • نمونه های کهن الگوها قانونمند: کرون (ادیپ رکس) ، شاه لیر (پادشاه لیر) ، عمه سالی (ماجراهای هاکلبری فین) ، تونی سوپران( سوپرانوز)

مراقب

شخصیتی که به طور مداوم از دیگران حمایت می کند و از طرف آنها فداکاری می کند.

 • نقاط قوت: شریف ، ایثارگر ، وفادار
 • نقاط ضعف: فاقد جاه طلبی شخصی یا رهبری است
 • نمونه هایی کهن الگو مراقب: دالی اوبولونسکی (آنا کارنینا) ، کالپورنیا (برای کشتن مرغ مسخره) ، سامول تارلی (سریال بازی تاج و تخت) ، مری پاپینز (مری پاپینز)

انسان عادی

شخصیتی قابل تکرار که از زندگی روزمره و تکراری قابل تشخیص است.

 • نقاط قوت: متعادل ، صادق ، قابل برقراری ارتباط
 • نقاط ضعف: فاقد قدرت خاص ، آمادگی برای هر پیش آمدی
 • نمونه های کهن الگو عادی بودن: بیلبو بگینز (هابیت) ، لئوپولد بلوم (اولیس) ، لسلی ناوپ (پارکها و تفریحات) ، وینستون اسمیت (1984)

مزاح کننده

یک شخصیت خنده دار یا حقه باز که کمدین است، اما همچنین می تواند حقایق مهمی را بیان کند.

 • نقاط قوت: خنده دار ، خلع سلاح کننده ، بصیر
 • نقاط ضعف: می تواند ناخوشایند و سطحی باشد
 • مثالهای کهن الگو مزاح کننده: سر جان فالستاف (هنری پنجم)، شاه لیر (شاه لیر)، فرانک و استله کاستانزا (ساینفیلد)، R2D2 و C-3PO (جنگ ستارگان)

این 12 کهن الگو ، هرکدام با ویژگی های کاملاً مشخص ، کتاب ها ، شعرها ، فیلم ها و نمایش های را پر کرده اند و دقیقا برای بیان شخصیت برند و داستان برند نیز بکار گرفته میشوند.

 

مشاور برندینگ

 مطالب این سایت شامل حمایت از حق مؤلف و مترجم است و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد.

نوشته 12 کهن الگو برند Brand Archetypes اولین بار در شرکت مشاوره مدیریت IranMCT. پدیدار شد.

]]>
https://iranmct.com/news/brand-archetypes/feed 0
مدل برند و مدل سازی برند Brand Model https://iranmct.com/news/what-is-brand-model https://iranmct.com/news/what-is-brand-model#respond Thu, 19 Nov 2020 13:16:26 +0000 https://iranmct.com/?p=16033 چرا برند مدل ( مدل برند ) مهم است ؟ مدل برند را برای اول بار در زبان فارسی در این بلاگ تشریح مینمایم. هرچند که همین فردا متخصصانی از ناکجا آباد تحت نام پدر برند ایران یا مادر برندسازی ایران ، به ناگهان یادشان می آید که چنین واژه ای اصلا وجود دارد و […]

نوشته مدل برند و مدل سازی برند Brand Model اولین بار در شرکت مشاوره مدیریت IranMCT. پدیدار شد.

]]>
چرا برند مدل ( مدل برند ) مهم است ؟

مدل برند را برای اول بار در زبان فارسی در این بلاگ تشریح مینمایم. هرچند که همین فردا متخصصانی از ناکجا آباد تحت نام پدر برند ایران یا مادر برندسازی ایران ، به ناگهان یادشان می آید که چنین واژه ای اصلا وجود دارد و همه متخصص طراحی مدل برند میشوند !!

مدل برند یک کسب و کار را برای شما خواننده فهیم در قالب یک مثال تشریح میکنم.

فرض که هفته آینده یک دور همی بزرگ خانوادگی قرار است در حیاط منزلتان برگزار نمایید.

تصمیم بزرگ: آیا میتوانم بساط جوجه در فضای باز راه بیاندازم؟ یا باید داخل منزل، مراسم را برگزار نمایم؟

حتما شما گوی بلورین پیش گو ندارید ، اما درسترسی به پیش بینی آب و هوا دارید.  سازمان هواشناسی برای پیش بینی آب و هوا ، مدل سازی هواشناسی دارد. جمعه به نظر می رسد آسمان صاف است. یعنی حتما باران نمی بارد؟

البته که نه. مدل ها تنها پیش بینی کننده هستند ، اما 100٪ دقیق نیستند. هرچه مدل پیشرفته تر و موثرتر باشد ، قابلیت پیش بینی آن نیز دقیق تر است.

What Is Brand Model برند مدل برندسازی برندینگ مدل برند

مدل برند نیز دقیقا چنین است. هر برند بزرگی مانند اپل، ردبول، مایکروسافت ، … دارای برند مدل خود است.

 هدف از یک مدل برند پیش بینی رفتار مصرف کننده است. بدون داشتن یک مدل برند ، در مورد چگونگی تأثیر تصمیمات فعلی خود در آینده بر مشتریان با عدم اطمینان عمده ای روبرو هستید.

هر روز مقدار بسیار زیادی اطلاعات گیج کننده در اختیاز ​​مدیر اجرایی قرار میگیرد.

یک مدل برند کمک می کند تا روی مهمترین مواردی که موجب رشد کسب و کار میشود تمرکز نمود.

چگونه برند مدل اثرگذار است ؟

برند مدل شامل مهمترین عناصر پیشران و محرک یک کسب است.

مدل سازی برند دارای 4 عنصر مهم است.

 • برند مدل موثر ، بیانگر طرز تفکر ، نگرش و رفتار مشتری نسبت به برند است
 • برند مدل موثر ، آینده را پیش بینی می کند ، پاسخ به سوالی مانند “چه میشود اگر” را به تصویری قابل مشاهده تبدیل میکند که برای اقدامات بعدی در نظر گرفته می شود.
 • برند مدل موثر اطلاعاتی را در مورد آنچه برای رسیدن به اهداف با استانداردهای سازگار لازم است ارائه می دهد.
 • برند مدل موثر ترکیبی از هر کاری که برند شما انجام می دهد و یک چارچوب کاملاً ضروری برای ارزیابی تصمیمات ارائه می دهد.

اگر رقیب شما برند خود را مدل کند و شما این کار را نکنید ، با گذشت زمان در مقابل رقبا، بازار را از دست خواهید داد.

متناوباً ، اگر مدل برند موثرتری نسبت به رقیب خود داشته باشید ، به مرور زمان سهم بازار خود را افزایش خواهید داد و یا حداقل آن را حفظ خواهید نمود.

فواید یک مدل برند موثر

یک مدل برند موثر به تیم رهبری شما کمک می کند:

 • کمک میکند تا تصمیمات بهتری بگیرید. تصمیمات بهتر منجر به نتایج مالی بهتر میشود.
 • کمک میکند تا به سرعت تغییرات در روند و “اکوسیستم مصرف کننده” خود را مشخص کنید و استراتژی های خود را برای جلو زدن از رقبای خود ، تنظیم نماید.
 • نیازهای نوظهور مصرف کننده را کشف کرده و تعیین کننده نوع نوآوری مورد نیاز است.
 • مدل برند مشخص کنید که چه اقدامات استراتژیکی بیشترین تأثیر را بر نام تجاری خواهند گذاشت (بر اساس قدرت توصیفی و پیش بینی مدل).
 • مدل برند میتواند سبب حل مشکلات چالش برانگیز صنعت شود. داده هایی که شان نزولشان معین نیست ، تبدیل به درد سر میشوند. یک مدل برند برای غلبه بر مشکل ، داده های اشتباه را فیلتر می کند.
 • نقشی را که بازاریابی ، تبلیغات ، نوآوری و بقیه اجزای برند در ذهن مشتری بازی می کند ، روشن می نماید.
 • اطلاعات مورد نیاز مدیران عامل و مدیران برند را بلافاصله سازماندهی و ساختار میدهد.

مزایای مدل سازی برند بسیار زیاد است. اما احتمال اشتباه بودن مدل شما وجود دارد.

مخصوصا اگر برند مدل شما به عنصر انسانی کسب و کار شما نپردازد ، در نهایت تصمیماتی می گیرید که ممکن است با از بین بردن سودآوری بلند مدت و پایدار ، درآمد کوتاه مدت را فقط در نظر گیرد.

مثالهایی از برند مدل

یک مدل برند مناسب حداقل پنج مزیت مهم در رشد تجارت شما فراهم مینماید:

 • پیش بینی دقیق.

یک مدل جامع ، پیش بینی های دقیقی از رفتار مصرف کننده به شما ارائه می دهد.

به عنوان مثال ، هارلی دیویدسون سعی می کند موتورسیکلت بیشتر از آنچه انتظار میرود؛ تولید کند.

 • جزئیات مربوط به اجرا.

 یک مدل برند مناسب ، جزئیات اساسی مورد نیاز برای ارائه خدمات به بهترین مشتریان شما را تشریح مینماید.

مدل تجاری هارلی-دیویدسون ساختاری را ارائه می دهد که چگونه گروههای مالکان هارلی (HOGs) می توانند شعبه های خود را به بهترین شکل مدیریت کنند.

 • شاخص های حل مسئله.

 یک مدل برند جامع توضیحات دقیقی در خصوص شیوه حل مسئله پس از دستیابی به پاسخ ارائه می نماید.

از آنجا که HOG مدلی از شکل ظاهری گروههای آنها در بهترین حالت دارد ، آنها مدلی برای سنجش سایر گروهها دارند.

 • وضوح و جهت.

 یک مدل مشتری مدار نشان می دهد که چه اقداماتی بیشترین تأثیر را روی مشتریان اصلی شما خواهد داشت.

اگر اطمینان دارید که مشتریان در مورد کسب و کار شما به نتیجه احساسی میرسند ، می توانید هر چیزی را که نتواند به نتیجه برسد حذف کنید.

اغلب مدیران آنچه را که می خواهند بشنوند خودشان در ذهنشان میسازند. مدل سازی برند به تعیین اثربخشی کاری که انجام میدهید، کم مینماید.

به جای اینکه فقط با احساسات درونی – یا فقط با کارهای روتین به پیش بروید، یک برند مدل موثر می تواند با دقت بیشتری به شما بگوید که واقعاً در تجارت ، مشتری و صنعت شما چه می گذرد.

مشاوره برندسازی

 مطالب این سایت شامل حمایت از حق مؤلف و مترجم است و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد.

نوشته مدل برند و مدل سازی برند Brand Model اولین بار در شرکت مشاوره مدیریت IranMCT. پدیدار شد.

]]>
https://iranmct.com/news/what-is-brand-model/feed 0