افزایش فروش آنلاین / افزایش فروش اینترنتی

افزایش فروش آنلاین یکی از دغدغه‌های این روزهای بسیاری از تولیدکنندگان خدمات و کالا است و مدیریت فروش به دنبال تمام راهکارهای موجود برای افزایش فروش است . در تمام جلسه مشاوره مدیریت ، این مسئله به دو گونه مطرح می‌گردد :

 1. آیا فروش آنلاین یا فروشگاه آنلاین ، موجب افزایش فروش ما خواهد شد ؟
 2. چه اقداماتی انجام دهیم که موجب افزایش فروش آنلاین شود ؟
 • دسته اول ، کارفرمایانی هستند که هنوز فروشگاه آنلاین / فروش آنلاین ندارند ، اما با شک و تردید به فروش آنلاین نگاه می‌کنند و می‌خواهند بدانند که اگر بر فروش آنلاین سرمایه‌گذاری نمایند ، این سرمایه‌گذاری ، درآمدزا خواهد بود .
 • دسته دوم ، کارفرمایانی هستند که فروشگاه آنلاین / فروش آنلاین راه‌اندازی نموده‌اند ، اما هنوز چیزی نفروخته‌اند و یا میزان فروش آنلاین آنان بسیار ناچیز است ، در نتیجه علاقه‌مندند که در خصوص راهکارهای افزایش فروش آنلاین و رونق بخشیدن به فروشگاه آنلاین خود ، اطلاعات کاربردی دریافت نمایند.

راهکار افزایش فروش آنلاین increase online selling موفقیت در فروش اینترنتی, موفقیت در فروشگاه اینترنتی,عوامل موفقیت در فروش اینترنتی, راههای موفقیت در فروشگاه اینترنتی, موفقیت در ایجاد فروشگاه اینترنتی, موفقیت فروشگاه اینترنتی, راز موفقیت در فروش اینترنتی, موفقیت فروش اینترنتی,راز موفقیت در فروشگاه اینترنتی, موفقیت در فروشگاه های اینترنتی,

 

دنیای امروز ، دنیای مبتنی بر اینترنت است، فروش آنلاین به همان اندازه حیاتی است که فروش در بازار واقعی ضرورت دارد. در بسیاری از موارد، در واقع کسب‌وکار ، درآمدی بیشتری از فروش آنلاین کالا در یک وب‌سایت کسب می‌نماید تا از مشتریان حضوری خویش فروشگاه. حجم خرید و فروش آنلاین ایران هنوز خیلی ناچیز است اما اگر شرایط بهبود یابد ، به راحتی در طی 2 تا 3 سال می‌تواند در سطح بازارهای غربی باشد. برای مثال نتایج تحقیقات big Commerce نشان می‌دهد در آمریکا تقریبا یک‌سوم افراد هر هفته ، خریدار آنلاین انجام می‌دهند. این مقدار ، عدد بسیار بزرگی است که در اصل ، فروشگاه‌های خیابانی در حال از دست دادن آن هستند .

 • بنابراین، برای افزایش فروش آنلاین چه باید کرد ؟
 • آیا ممکن است که کسب‌وکار کوچک بتواند موجی در اقیانوس فروش آنلاین ایجاد نماید؟

در سفر اخیرم به آمریکا با یک شبکه فروش بسیار بزرگ آشنا شدم ، زمانی که در خصوص تاریخچه آن مطلع شدم ، دریافتم که یک نفر یک ایده فروش آنلاین داشته و از درون گاراژ منزل خود شروع کرده و اکنون به یک شبکه چند زنجیره‌ای پیچیده فروش آنلاین در سراسر ایالات‌متحده رسیده است. بنابراین جواب سوال بالا : بله است. با بسیاری از افراد در فضای مجازی برخورد نموده‌ام، که در فروش بسیار موفق بوده‌اند. تمام این تلاش‌ها در جهت افزایش فروش آنلاین است. در اینجا 25 مورد از درخشان‌ترین استراتژی افزایش فروش آنلاین را مطرح می‌نماییم. بهترین بخش این استراتژی‌ها این است که بسیاری از استراتژی به سرمایه‌گذاری سنگین نیاز ندارند.

 

استراتژی افزایش فروش آنلاین

در دسترس بودن

یک مطالعه در سال 2015 نشان داد که حدود 44 درصد از بازدیدکنندگان، وب‌سایت شرکت را سریعا ترک می‌کنند زیرا که هیچ اطلاعات تماسی وجود نداشته است. بنابراین تقریبا نیمی از فروش بالقوه خود را قبل از اینکه مشتری راغب وارد قیف فروش شود ، وی را از دست داده است. بنابراین می‌توان تصور نمود که با چنین عملی، به سادگی به افزایش فروش آنلاین دست خواهید یافت. در دنیایی که سایت‌های جعلی مثل قارچ رشد می‌کنند ، مصرف‌کنندگان باید بیشتر از همیشه باید مواظب کلاه‌برداری باشند. همه این‌ها بخشی از ایجاد اعتماد در رابطه است. در دسترس بود، به ایجاد هاله اعتماد و هاله علاقه در آنلاین برندینگ کمک فراوانی می‌نماید.  در دسترس بودن بیشتر ، موجب ایجاد حس راحتی بیشتر در مردم می‌شود. چند راهکار که افزایش سطح دسترسی :

 • داشتن آدرس‌های محل کسب‌وکار و شماره تلفن
 • اطلاعات شرکت
 • ثبت‌نام کسب‌وکار در سایت‌هایی مانند گوگل
 • فرم تماس
 • سیستم چت آنلاین در وب‌سایت

هنگامی‌که یک کسب‌وکار آنلاین اطلاعات خاصی را از نظر عمومی پنهان می‌نمایند، احتمال خرید کالاها و خدمات از آنان کم می‌گردد.

شرایط پرداخت آنلاین را آسان‌تر کنید

تقریبا 27 درصد از مصرف‌کنندگان آنلاین ، فرایند خرید آنلاین خود به علت پیچیده بودن فرایند پرداخت ، رها نموده‌اند. این مشکل اغلب به دو دلیل است :

 • درخواست اطلاعات بیش ‌از حد از خریدار که موجب کلافگی مشتری می‌شود.
 • اقدامات امنیتی پیچیده که زمان پرداخت را افزایش می‌دهد.

مردم می‌خواهند یک خرید سریع و آسان را تجربه نمایند. هر طراحی و فرایند فروش که بتواند ثانیه‌های خرید آنلاین را کم کند، می‌تواند موجب افزایش فروش وب‌سایت می‌شود. در حقیقت، بیش از یک سوم خریداران، فرایند خرید خود را به علت لزوما ثبت‌نام در سایت ، رها می‌نمایند. این در مورد مشتریانی است که می‌خواهند به صورت ناشناس خرید نمایند. ازآنجایی‌که بخش بزرگی از خریداران آنلاین، این کار را از طریق گوشی هوشمند انجام می‌دهند، باید وب‌سایت خود را باقابلیت تطبیق با گوشی هوشمند طراحی نمایند و سرعت اینترنت آن ، طراحی نمایند.

راهکار روش افزایش فروش آنلاین

نمایش نقطه نظرات مشتری

تقریبا 90 درصد از مصرف‌کنندگان به بررسی و نقطه ‌نظرات آنلاین دیگران اعتماد می‌کنند، همان‌طور که آن‌ها به افرادی که می‌شناسند اعتماد می‌کنند. این یک عنصر تعاملی است. به ویژه اگر سایت شما اجازه دهد که هر خریداری بتواند ؛ دیدگاه خود را ارسال نماید. در حقیقت، میلیون‌ها نفر به سایت‌هایی مانند آمازون سر می‌زنند تا نظرات سایر مشتریان در خصوص محصولات را بخوانند. خود من قبل از خرید یک محصول به سایت‌های آمازون و گوگل مراجعه می‌نمایم تا نقطه نظرات مصرف‌کنندگان را پیش از خرید مطالعه نمایند. ارائه بازخورد نیز می‌تواند به بهینه‌سازی سایت برای موتورهای جستجو کمک شایانی نماید. اگر از نقطه نظرات بهینه شده است نماید ، می‌تواند روی بهینه شدن سایت در گوگل اثر بالایی داشته باشد. این به نوبه خود اثر بالایی روی افزایش فروش وب‌سایت شما خواهد داشت.

نمایش آیکون و نماد سایت‌های امنیتی

نمایش آیکون‌های سایت‌های امنیتی ، یک راه عالی برای ارائه حس اعتماد به مصرف‌کننده است. یکی از بزرگ‌ترین ترس‌هایی که هر خریدار دارد، تردیدهای امنیتی در خصوص سرقت اطلاعات شخصی است. نمادهای امنیتی باید کامل و فوری قابل مشاهده باشد. در حالی که روش‌های مختلف امنیتی نیاز به هزینه ماهانه دارند، اما حتما اگر بر امنیت سایت خود سرمایه‌گذاری نمایید ، حتما اعتماد حاصل شده سبب جذب مشتری جدید و حفظ مشتریانی کنونی و در نتیجه به افزایش فروش آنلاین خواهد انجامید. به یاد داشته باشید، همه چیز در مورد ایجاد اعتماد بین وب‌سایت و مشتریان است. مردم باید بدانند که شرکت شما اطلاعات خود را به عنوان مهم‌ترین اسرار خویش ، حفظ می‌نمایند.

 استراتژی ترکیب رسانه‌های اجتماعی

مدیران بازاریابی به دنبال انواع رسانه تبلیغاتی در جهت معرفی برند و ایجاد ارتباط با مخاطبان برند خویش هستند. تحقیقات نشان می‌دهد که در بین مدیران بازاریابی بین‌المللی ، از هر سه نفر از چهار ، به ارزش بالای تعامل با مشتری از طریق رسانه‌های اجتماعی برای افزایش فروش آنلاین اذعان دارند و سرمایه‌گذاری بر آن را بسیار با ارزش می‌دانند. بخش بزرگی از فروش آنلاین توسط افرادی رخ می‌دهد که اوقات روزانه زیادی را صرف حضور در رسانه‌های اجتماعی می‌نمایند.

سایت‌هایی مانند فیس-بوک و توییتر به‌طور مستقیم تقریبا به هر نوع کسب‌وکاری متصل می‌نمایند. به همین دلیل، اغلب مصرف‌کنندگان احساس وابستگی بیشتری به یک نام تجاری دارند و همین‌طور احتمال خرید آنان از کسب‌وکاری که به آن اعتماد دارد، بیشتر است. این خصوصا در مورد کسب‌وکارهایی است با طرفداران و پیروان خویش از طریق سایت‌های اجتماعی ارتباط قوی و صادقانه برقرار می‌نمایند.

هنگام ارسال مطالب در رسانه‌های اجتماعی، سعی کنید که با دید یک فروشنده با دنبال کنندگان خویش ارتباط برقرار ننمایید. مردم می‌خواهند درگیر شبکه‌های اجتماعی شوند که بلافاصله مورد تبلیغ واقع نشوند. محتوای ارسالی باید با این حس ایجاد شود که فردی برای دوستش یک پست باحال آماده کرده است. همچنین، تصاویر را با ویدیو را ترکیب کنید. محتویات گرافیکی اغلب در رسانه‌های اجتماعی ساده‌تر از متن به اشتراک گذاشته می‌شود.

طراحی تعاملی سایت

طراحی یک سایت تعاملی برای افزایش فروش آنلاین ، بسیار مهم است . نزدیک به 60 درصد از کاربران گوشی‌های هوشمند از دستگاه‌های خود برای تحقیق در مورد محصولات استفاده می‌کنند. این به این معنی است که استفاده از سایت تعاملی تاثیری بالایی بر نحوه ارتباط افراد با سایت شما بر اساس” روانشناسی رفتار مصرف کننده “خواهد داشت. نتایج تحقیقات نشان می‌دهد که تا سال 2020 در حدود 70 درصد مردم جهان دارای گوشی هوشمند هستند.

پیش بینی تعداد تلفن هوشمند سال 2020

بنابراین هر سازمانی که طراحی حرفه‌ای و تعاملی برای کاربران سایت خود در نظر نگرفته باشند، شانس فروش آنلاین خود را کاهش خواهند داد.

القاء حس فوریت در خرید به مصرف‌کنندگان

تاکتیک دیگری که بر اساس یک بازه زمانی است این است که مصرف‌کننده احساس کند که باید فورا خرید نماید. اگر دهه 90 میلادی به خارج از کشور سفر کرده باشید ، حتما در تبلیغات مراکز بزرگ خرید با تایمر شمارش معکوس و مانند آن‌ها مواجه شده‌اید. این همان اصل القاء حس فوریت در خرید به مصرف‌کنندگان است،  اکنون این اتفاق دقیفا به صورت آنلاین نیز رخ می‌دهد. در اصل با اظهار اینکه یک پیشنهاد خاص در یک تاریخ خاص به پایان می‌رسد ، باعث می‌شود مردم احساس کنند که باید “الان باید اقدام نمایند”. بسیاری از خریداران احساس می‌نمایند که اگر چیزی را خرید نکنند ، یعنی چیزی از دست خواهند داد. انگیزه‌هایی مانند حمل‌ونقل رایگان، تخفیف قیمت‌ها ، یکی بخر، یکی رایگان بگیر …  از بهترین تاکتیک‌ها در فروشگاه‌های خرده‌فروشی بوده است. اضافه کردن یک محدودیت زمانی فقط موجب می‌گردد تا مصرف‌کننده برای خرید آماده شود، پیش از آنکه خیلی دیر شود.

از قدرت یوتیوب استفاده نمایید

یوتیوب و ویمو ( کپی ایرانی آن : آپارات ، تماشا ، … ) بیش از یک پلت فرم اجتماعی برای ساخت و به اشتراک‌گذاری فیلم است. استفاده از ویدیو برای نمایش محصولات و خدمات یا یک رویداد را ویدیو مارکتینگ می‌نامیم. می‌توان روش انجام کار / استفاده از یک محصول را به مشتری نشان داد. حدود 60 درصد مشترکان یوتیوب، بر اساس مشاوره سازندگان مورد علاقه خویش ، محصولاتی را خریداری می‌نمایند. نتایج تحقیقات نشان داده است  :

 • تا سال 2020 بیش از 80 درصد کل ترافیک اینترنت مصرفی مرتبط با تماشای ویدیوهای آنلاین است. (CISCO، 2016).
 • بیش از 8 میلیارد ویدیو یا 100 میلیون ساعت فیلم در هر روز در فیس بوک تماشا می‌شود. (TechCrunch، 2016؛ TechCrunch، 2016).
 • 10 میلیارد ویدیو هر روز در اسنپ-چت تماشا می‌شود (بلومبرگ، 2016).

چند دلیل دیگر برای در نظر گرفتن ویدیوهای یوتیوب برای افزایش فروش آنلاین وجود دارد:

 • به راحتی در سایر شبکه‌های اجتماعی ازجمله فیس-بوک و توییتر به اشتراک گذاشته می‌شوند.
 • ویدیو محصول را می‌توان به توضیحات محصول در سایت اضافه نمود.
 • جز در ایران، می‌توان از آگهی‌های مندرج در یوتیوب درآمد کسب نمود.
 • می‌توان پیام برند و تنوع محصولات/ خدمات را به بینندگانی معرفی نمایید که حتی از وجود شما باخبر نبوده‌اند.

حقیقت این است که مصرف‌کنندگان چهار برابر بیشتر به تماشای ویدئو درباره یک محصول نگاه می‌کنند تا یک پست وبلاگ در مورد آن را بخوانند. با گسترش دسترسی به بسترهایی مانند یوتیوب، کسب‌وکار می‌تواند به توسعه تجارت خویش و افزایش فروش آنلاین اتکای بیشتری نمایند.

انواع روش‌های پرداخت

همه از روش‌های مشابه برای پرداخت آنلاین استفاده نمی‌کنند. گرچه پرداخت پول نقد و چک مدت‌ها است که سایر کشورها منسوخ‌شده است ، اما بازار ایران عملا بدون چک ، کار نمی‌کند ، شرکت‌ها باید کلیه روش‌های موجود، مانند پرداخت آنلاین از پنل بانک‌ها و شرکت‌های مالی را در سایت خود داشته باشند. در همه‌جا جز ایران می‌توان PayPal استفاده نمود. انواع پرداخت‌های چندگانه تنها نوک یک کوه یخی بسیار بزرگ است. اگر روزی به فکر تجارت جهانی افتادید و این امکان در این محیا شد، می‌توانید سیستم‌های پرداخت مثل Alipay را به بازدیدکنندگان چین فراهم نمایید. در واقع، تعداد زیادی از روش‌های پرداخت در سراسر جهان وجود دارد که ممکن است برای مصرف‌کنندگان یک کشور خاص مناسب باشد که شما باید همه را باهم داشته باشید. با ساده نمودن روش پرداخت ، به افزایش فروش آنلاین کمک می‌نماید. بزرگ‌ترین مسئله‌ای که ممکن است با استفاده از روش‌های مختلف پرداخت داشته باشید، تفاوت در هزینه‌های مرتبط با تراکنش‌ها و اشتراک است. اگر می‌خواهید روش‌های متعدد پرداخت کنید، سعی کنید از آن‌هایی استفاده کنید که نیازی به هزینه ماهیانه و هزینه‌های اضافی ندارند. به عنوان مثال، PayPal و یا (پرداخت موبایل پوز  Square ) هزینه‌های هر تراکنش را بدون هزینه ماهانه مجدداً کسر می‌نمایند ( که البته این دو سرویس در ایران استفاده نمی‌شوند).

 

افزایش‌فروش‌آنلاین ( قسمت دوم )

تیم مشاوران مدیریت ایران : مطالب سایت شامل حمایت از حق مؤلف و مترجم میباشد و هرگونه کپی برداری بدون درج لینک منبع پیگرد قانونی دارد.

1
نظر خود را با ما در میان بگذارید

avatar
1 موضوع دیدگاه
0 موضوع پاسخ
0 دنبال کنندگان
 
بیشترین پاسخ واکنش نشان داد
پرطرفدارترین نظر
1 نویسنده دیدگاه
ali نویسندگان نظرات اخیر
  مشترک شدنAuthor  
جدیدترین قدیمی‌ترین
اطلاع رسانی کن
ali
ali

درود بر شما مقاله بسیار ارزشمندی بود
به نکات واقعا کلیدی اشاره شد ممنونم از نویسنده

Call Now ButtonCall Now