تکنیک بازاریابی حرفه‌ای

تکنیک مناسب ، موجب کاهش هزینه و اثرگذاری بالاتر برنامه‌ریزی بازاریابی می‌گردد. در اینجا به بیان 5 تکنیک ی حرفه‌ای خواهیم پرداخت که می‌تواند موجب افزایش محصولات و خدمات شما گردد. باید خاطر نشان نماییم که به‌گیری تکنیک بازاریابی آورده شده بسیار ساده است.

تکنیک بازاریابی حرفه‌ای

 

تکنیک بازاریابی حرفه‌ای موثر

 

تکنیک بازاریابی شماره یک : چیز جدیدی به محصولات و خدمات خود اضافه نمایید

هر دفعه که چیز جدیدی به محصولات و خدمات خود اضافه می‌نمایید، حتما موجب افزایش میزان فروش خود خواهد شد. برای مثال، هر زمان که اطلاعاتی بیشتری در خصوص خدمات و محصولات خود در وب‌سایت خود درج می‌نمایید، فرصت فروش را بیشتر می‌نمایید زیرا که مشتریان راغب و مشتریان بالقوه بیشتری را در مواجه به اطلاعات خود قرار داده و شانس فروش بالا می‌رود. افزایش محصولات و خدمات به لیست محصولاتی که قبلا برای فروش قرار داده شده است، شانس شما را افزایش خواهد داد. افزایش تعداد محصولات ، موجب به سه روش زیر خواهد شد :

  1. جذب مشتریان جدید که به محصولات و خدمات کنونی شما علاقه نداشته‌اند.

  2. موجب افزایش فروش به مشتریان کنونی می‌گردد ( بازگشت به خرید مجدد )، مشتریانی که علاقه به خرید محصولات جدید شما نیز دارند.

  3. با ترکیب محصولات ، می‌توان بیش از یک محصول را به یک مشتری فروخت.

تکنیک بازاریابی شماره دو : یک منبع ارزشمند باشید

به دنبال راهی باشید تا منبعی برای ان بالقوه و بالفعل خود باشید. اطلاعات رایگان برای مشتریان خود فراهم نمایید. به مشتری کمک نمایید تا سریع‌تر، آسان‌تر و ارزان‌تر کارهایی را انجام دهند. این امکان وجود دارد که هر بار مشتری برای دریافت کمک به شما مراجعه نماید، چیزی را نیز خریداری نماید.

تکنیک بازاریابی شماره سه : یک منبع ارزشمند باشید

برای مشتریانتان به دنبال دلیلی برای معامله با شما به جای رقبایتان باشید . این دلیل را برای محصولات و خدمات خود پیدا و یا ایجاد نمایید حتی اگر محصولاتتان مشابه محصولات رقبا است. منحصربه‌فردی را باید تعریف و پیشنهاد داد که رقبا ندارند. در خصوص آن به‌درستی تبلیغ نمود . اگر به مشتری بالقوه بگویید که چرا باید با شما به جای رقبا معامله نمایند، حتما میزان فروشتان افزایش میابد .

تکنیک بازاریابی شماره چهار : تبلیغ نتایج پایانی

مشتری شما واقعا تمایلی به محصول شما ندارد. مشتری به دنبال فواید حاصل از استفاده از محصول است. برای مثال : فردی که مشتری دندان‌پزشک است، نیاز دارد که سلامت و زیبایی خود را با حداقل درد ، ارتقاء دهد. باید مطمئن شوید که پیام اتی نتایج مدنظر را با دقت و صحت به مخاطب منتقل نماید.

 تکنیک بازاریابی شماره پنج : پیش‌بینی تغییرات

 

آن روزها که یک کسب و کار با برنامه‌های تکراری می‌توانست موفقیت‌های خود را تکرار نماید، گذشته است. رقبای مهاجم و خلاق با بهره‌گیری از به سرعت همه‌چیز را تغییر می‌دهند . تغییر سرعت بسیار آسان شده است. تغییر را پیش‌بینی و برای مواجه با آن برنامه‌ریزی نمایید. باد تغییر به وزیدن ه است ، آیا می‌توانید علائم را تشخیص می‌دهید یا کلا وقت و حوصله‌اش ندارید ؟پیش از دست دادن بازار به آن توجه نمایید.

 

به چه تعداد از این تکنیک‌های پایبند و یا بی‌تفاوت بوده‌اید ؟ این تکنیک‌ها هر سازمانی را می‌توانند موفق سازند.

 

تیم مشاوران ایران : مطالب این سایت شامل حمایت از حق مؤلف و مترجم است و هرگونه کپی برداری بدون درج لینک منبع پیگرد قانونی دارد.

1/5 - (1 امتیاز)