بازاریاب دارو  ( بازاریابی دارویی )

پنج نوع پزشک ( دکتر ) که یک دارو و بازاریاب خدمات درمانی Medical Representative : MedRep در طول عمر حرفه‌ای خود با آنان روبرو می‌شود.

بازاریابی دارویی بازاریاب دارو Medical Representative MedRep

در این مقاله قصد داریم به بیان انواع پزشک بپردازیم.

اما چرا ؟

قالب سایت‌هایی که در حوزه بازاریابی و فروش مطلب ارائه می‌نمایند، در هنگام بیان انواع ، صرفا به مشتریانی می‌پردازند که نقش واسط و یا مصرف‌کننده محصولات متداول بازار را داشته و با توجه عدم وجود تجربه در بازار دارو و درمان و صنف پزشکان، هرگز به یک پزشک به عنوان یک مشتری و یا یک تسهیل‌کننده فرایند (واسط) نگاه ننموده‌اند.

توجه: پزشک داروساز در یک داروخانه یک مشتری است، اما یک پزشک عمومی یک تسهیل‌کننده فرایند فروش است.

در بازار دارو، پزشکان نقش بسیار مهمی در میزان مصرف یک دارو داشته و عاملی بسیار تاثیر گذاری بر تقویت و حذف یک از بازار هستند.

پس افرادی که تحت عنوان “بازاریاب دارو”،”ويزيتور علمي”،”نماینده علمی”،” تخصصی محصولات پزشکی”، “معرف دارو” یا MedRep باید با این پزشکان در ارتباط بوده و محصول شرکت خود را به آنان معرفی نمایند، بسیار مهم است که انواع این پزشکان را بشناسند.

پیش‌تر در مقاله‌ای تحت عنوان ” یک روز از زندگی یک فروشنده تخصصی محصولات پزشکی ” در خصوص نحوه کار این افراد توضیحاتی بیان‌شده است.

شخصی که معرف دارو یا خدمات درمانی است باید بتواند پزشک را به توصیه دارو و خدمات پزشکی به بیمار، متقاعد نماید.

تا جایی که تجربه برخورد حرفه‌ای در نقش مشاور و یا بیمار را با پزشکان داشته‌ام، سعی نموده‌ام که این دسته‌بندی به واقعیت نزدیک باشد.

از شما نیز درخواست داریم که اگر با نوع دیگری از پزشک برخورد نموده‌اید، تجربه خود در قسمت اعلام نقطه نظرات در پایین همین مطلب با ما و دیگر دوستان به اشتراک‌گذارید.

نماینده علمی بازاریاب دارو medrep

انواع پزشکی که بازاریاب دارو با آن مواجه می شود

پزشک تکنولوژی باز

پزشکی که با پشتیبانی بسیار دانا و ز جلوه می‌کند.

این پزشک اعتقاد دارد که همه‌چیزدان است و اگر چیزی را نداند، فورا در اینترنت به دنبال پاسخ سوال خواهد گشت.

برای مثال فرض که:

قرض پاراستامول (قرصی که بهتر از آسپرین برای کودکان است و خیلی کم تجویز می‌گردد) را برای پزشک تشریح و اطلاعاتی در خصوص تاثیر آن بر کبد و … می‌دهید.

پزشک بلافاصله بعد از جلسه با شما، در نت به دنبال اطلاعاتی در خصوص این محصول می‌گردد و در جلسه بعدی که شما را ملاقات می‌نماید اطلاعات بیشتری از شما در خصوص آن محصول دارویی یا درمانی دارد.

پیشنهاد من این است که برای متقاعد نمودن وی، تلاش بیشتری مبذول نموده و برای این پزشک از طریق ایمیل اطلاعات و جزئیات تکنیکی بیشتری ارسال نمایید.

پزشک قدیمی باز

این نوع پزشک اعتقاد دارد که هر چیزی، قدیمی‌اش خوب است و معمولا مسن بوده و در حدود 30 تا 40 سال تجربه‌دارد.

اگر محصول جدید یا ناشناخته‌ای را برای معرفی نزد آنان ببرید، حتما آن را جدی نگرفته و هنوز بر داروهای قدیمی و اثر بهتر آنان اصرار می‌ورزند

مثلا :

قرصی به نام “کاشی کالمین” که در دهه 30,40، برای سردرد تجویز می‌شده و امروزه وجود خارجی ندارد را بهتر از داروهای جدید می‌داند. اگر شما پزشک هستید حتما این اسم تا حالا به گوشتان هم نخورده است.

برای متقاعد نمودن این نوع پزشک، باید محصول یا خدمت به صورت کامل و موثر تشریح نمایید. به قول یک‌ضرب مثل آمریکایی که می‌گوید old is gold.

میزان ثبات این افراد در نحوه نوشتن نسخه‌ها بسیار زیاد است، زیرا که متکی بر داروها و روش‌های قدیمی است.

اگر بتوانید این دسته از پزشکها را متقاعد سازید، حتما حجم فروشتان چندین برابر خواهد شد.

پزشک صاف و ساده

این دسته از پزشکها خیلی راحت متقاعد شده و البته تکنولوژی باز نیز هستند. این نوع پزشکها بین 30 تا 40 سال سن دارند.

این نوع از پزشکها خیلی دوست‌داشتنی است و به‌راحتی می‌توان با آنان ارتباط مناسب برقرار نمود و با دادن یک کادو خیلی ساده با آنان دوست شد.

برای این پزشک در مناسبت‌های ایمیل مناسبتی ارسال نمایید.با این پزشکها، حتما به اهداف فروشتان خواهید رسید.

پزشک همیار

این نوع از پزشکها برای ، کمکی بزرگ هستند.

بسیار با پزشکانی برخورد نموده‌ام که خود در سال‌های اولیه کارشان با مشکلات زیادی روبرو شده‌اند و اکنون می‌خواهند به Med Rep کمک نمایند تا وی زود موفق شده و در این جنگ کامیاب باشد و یا به دنبال رضایت درونی از طریق کمک به دیگری هستند.

این پزشک به شما قول می‌دهد که حتما داروی شما تجویز نماید و واقعا تمام سعی خویش را خواهد نمود.

اما وی با همه بازاریابان دارو به این‌گونه برخورد خواهد نمود، پس تنها محصول شما را نسخه نخواهد نمود و هر که به وی مراجعه کند، به‌نوعی موفق است و دسته خالی نخواهد رفت.

پزشک حاذق

آنان پزشکهایی هستند که در شهر خود بسیار معروف شده و به‌قول‌معروف دستشان شفاست، پنجه طلاست و یا حاذق است.

پس حتما یک بازاریاب علاقه دارد که این پزشک، دارو یا خدمات پزشکی وی را به بیمار توصیه نماید. اما هنگامی‌که به این پزشکها مراجعه می‌نمایید چه اتفاقی می‌افتد؟

این پزشک بیش از آنچه که شما می دانید در خصوص محصول یا خدمت شما میدانید و اطلاعات شما را تکمیل کرد و شما را با سرافکندگی از محل طبابتش به بیرون راهنمایی می‌نماید.

این پزشک سرشار از اعتمادبه‌نفس است، زیرا که بسیار موفق بوده و دانش کافی برای درمان بیمار را دارد.

وارد نمودن یک دارو به نسخه این پزشک بسیار سخت است.

مطلب مرتبط :

 

آموزش فروش

مطالب این سایت شامل حمایت از حق مؤلف و مترجم است و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد.

4.6/5 - (25 امتیاز)
1 پاسخ به بازاریاب دارو – پنج نوع پزشکی که با مدرپ برخورد خواهد داشت
  1. عالی بود


[بالا]

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *