پنج کاری که میلیاردرها انجام می‌دهند

در تمام مدتی که در حال هستم، یک‌چیز برایم خیلی مهم بوده : چگونه دانشجویان و آموزانم را به یک میلیارد موفق تبدیل نمایم. در چند مورد بسیار موفق بوده‌ام و حالا قصد آن دارم تا هر چیزی که آموخته‌ام و در این افراد دیده‌ام با شما در میان گذاریم.

اما باید خاطرنشان نمایم که پیش از شروع به آموزش به دانشجویانم، ابتدا به سراغ مطالعه زندگی تعداد زیادی از میلیاردهای دنیای کسب و کار رفتم. اما نه‌فقط برای اینکه در مورد میزان ثروت آنان آمار و اطلاعات جمع‌آوری نمایم، بلکه در خصوص روش یت ثروت و تولید ثروت از سرمایه در دسترس خود، اطلاعاتی مناسبی کسب نمایم.

Millionaires BillGates

و حالا قصد به اشتراک گذاشتن این اطلاعات را با شما دارم. امیدوارم که برای شما مفید باشد و بدانید که برای به‌کارگیری از این نکات، مهم نیست که در چه سطحی از یا موقعیت مالی هستید.

1- میلیاردها سخت کار می‌کنند.

خیلی از مردم فکر می‌کنند که تنها راه برای ، ه شدن بلیت بخت‌آزمایی (لاتاری) آنان است، ولی خبر بد آنکه نتایج تحقیقات نشان داده است که 90 درصد برندگان لاتاری در حد 5 سال بعد از برنده شدن خود به جایگاه مالی پیشین خود برگشته و همه پول خود را خرج نموده‌اند.

میلیاردرها آموخته‌اند که راه میانبری برای رسیدن به موفقیت وجود ندارد. بنابراین، با سخت کار به اهداف خود دست میابند.

من نیز، کسب جایگاه کنونی خود (هرچه که هست) را ناشی از تلاش و کوشش خویش میدانم.

زمانی که در دوران دبیرستان برنامه‌نویسی وب‌سایت را شروع نمودم، نه مربی و نه سرمایه و نه حتی یک کتاب وجود داشت، اما تلاش و پشت‌کار زیادی داشتم. به‌جای بیرون رفتن با دوستان و یا بازی با ویدیو گیم ها، ساعت‌ها جلوی کامپیوتر در حال آزمون‌وخطا کردن برای کد نویسی بودم و سرانجام اولین سفارش طراحی یک وب‌سایت را بعد از 3 سال گرفتم. شاید خیلی دیر بود اما سرانجام اتفاق افتاد.

اما بعد از تجربه ‌های مختلف نهایتا به جایگاهی رسیدم که روزگاری آرزوی آن را در سر داشتم و همه آن ناشی از عدم ترس از کار سخت میدانم.

2- میلیاردها بر کار خود تمرکز دارند.

فقط تلاش زیاد، سبب موفقیت نمی‌شود. باید تمام تلاش خود برای دستیابی به یک صحیح و مشخص متمرکز نمایید.

یادتان هست که با ذره‌بین برگ‌های خشک را می‌سوزاندیم ؟ زمانی برگ شروع به سیاه شدن و دود کردن می‌نمود که قطر لکه نور بسیار کوچک می‌شود . به این معنا که تمرکز نور در یک نقطه به حداکثر خود می‌رسید.
آیا تاکنون با فردی که در یک کسب و کار میلیاردر شده و ناگهان آن را رها کرده باشد و به سراغ کار دیگری برود، برخورد داشته‌اید ؟

همه ما می‌خواهیم که میلیارد شویم، اما افرادی که یک مسیر را نمی‌توانند انتخاب و بر کار خود تمرکز ندارند، هرگز میلیارد نمی‌شوند.

3- میلیاردها به ریسک‌ها توجه می‌نمایند.

 سرمایه‌گذاری در بازارهای بورس بین‌المللی یکی از بهترین فرصت‌های برای تولید سرمایه است. موانع ورود بازار بسیار کم و اگر قوانین را به‌درستی بیاموزید، ریسک آن تقریبا پایین است.

هر رویکردی که برای کسب درآمد دارید، به ریسک‌ها احتمالی آن نیز بی اندیشید. این به معنای ریسک ناپذیری نیست بلکه به معنای تخمین ریسک‌های احتمالی است. برای این منظور باید دانست که چه میزان ریسک به ازای چه میزان درآمد به وجود می‌آید.
اگر میزان ریسک بیش از میزان درامد باشد، حتما از آن حذر نمایید. اما اگر برعکس باشد، شاید فرصت مناسبی پیش‌آمده است.

4- میلیاردرها بخشنده هستند.

درسی که می‌توان از یک میلیارد مانند بیل گیتس و وارن بافت (سهام‌دار ولز فارگو، شرکت کوکاکولا، آمریکن اکسپرس و آی‌بی‌ام ) گرفت، بخشندگی است.
بخشش پول شاید به میزان کسب آن باحال باشد.

من به‌تازگی به یک سازمان خیریه در آمریکا برای جمع‌آوری کمک برای بیماران سرطانی کمک نمودم. به تعداد زیادی از مدیرانی که می‌شناختم برای حضور در یک مسابقه خیریه دومیدانی عمومی ایمیل یا تلفن زدم تا در این مراسم شرکت نموده و پولی را اهدا نماییم. باید بگویم که حسم بعد از مشارکت در این امر، به چه میزان عالی بود. بعدازآن قرار شد که یک صندوق جمع‌آوری کمک نقدی در بین همین گروه از مدیران ایجاد نماییم تا هرساله به این مراسم مبلغی اهدا گردد.

5- میلیاردها هرگز متوقف نمی‌شوند.

این مورد یکی از مهم‌ترین خصوصیات افراد میلیاردر است.
میلیاردرها همواره به دنبال آموختن شیوه‌ای برای توسعه مهارت‌های خویش در جهت پیشرفت در حوزه کاری خود هستند. کتاب می‌خوانند، تماشاگر فیلم مستند هستند، مطالب آموزشی مطالعه نموده و با افرادی گفتگو می‌نمایند که دارای اطلاعاتی مناسبی باشند.

میلیاردرها از قدرت دانش، اطلاع دارند و برای دستیابی به آن از هیچ تلاشی فروگذار نیستند.

شما نیز در هر سطح درآمدی که هستید با دیدن ویدیوهای آموزشی، مطالعه گزارش‌های مالی و اقتصادی، مقالات مرتبط با و تجارت، گفتگوی آنلاین با مدیران هم‌رده خویش و یا استفاده از مشاوران حرفه‌ای، سطح آگاهی خویش را بالا ببرید. دانش کسب‌شده از هرکدام از روش‌های فوق ارزشی بسیار بالاتر از هزینه پرداخت‌شده برای دستیابی به آن خواهد بود.

روش زندگی کار میلیاردر

(left to Right) :  Warren Buffet, Oprah Winfrey, Bill and Melinda Gates,
Pete Peterson, Leon Black, Jon Bon Jovi, Marc Benioff, David Rubenstein, Steve Case

 

در پایان باید به از خود بپرسید که کدام‌یک از موارد فوق را در زندگی خویش مدنظر قرار داده‌اید ؟

فقط بدانید که برای میلیاردر شدن باید به موارد فوق متعهد باشید.

تیم مشاوران مدیریت ایران : مطالب این سایت شامل حمایت از حق مؤلف و مترجم است و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد.

5/5 - (1 امتیاز)