تیم مشاوران مدیریت ایران:

کارت اعتباری جدیدی به نام Plastc Card برای همگام شدن با به تکنولوژی‌های نوین، کارتی که تمام کارت‌های درون جیب شما را به یک کارت تبدیل می‌نماید.

به نظر شما، چه میزان تکنولوژی در یک کارت اعتباری 0.8 میلی‌متری جای می‌گیرد ؟

Plastc Card marketing کارت اعتباری

در ماه نوامبر سال 2013، شرکت کوین کارتی به نام Coin، یک نسخه آموزشی از یک کارت اعتباری را معرفی نمود. این کارت قول آن را داده بود تا 8 کارت اعتباری و کارت خرید نقدی را در یک کارت به شما ارائه دهد. شما می‌توانید این کارت را در کلیه‌ی دستگاه ATM و Pose استفاده نموده و اگر سرقت گردد و یا درجایی آن را جا بگذارید، از طریق بلوتوث، صاحب کارت را مطلع می‌سازد.

این کارت دارای یک باطری با 2 سال عمر مفید است و دارای نرم‌افزار بسیار کوچک به‌صورت App که تمام مشخصات فردی،کوپن‌های تخفیفی و سایر اطلاعات کاربردی درون کارت را مدیریت و حفظ می‌نماید. اما این کارت تا اکتبر 2014 در دسترس عموم نبوده و تأخیری یک‌ساله داشته است.

  • تیم مشاوران مدیریت ایران، مطلع شده است که طراحان کارت Coin نسل جدید این کارت را با نام Plastc طراحی نموده‌اند که نشان می‌دهد که این طراحان واقعاً در این مدت بیکار ننشسته و فنّاوری کارت خویش را ارتقاء داده‌اند.

امروز، این کارت اعتباری قابلیت اتصال به تلفن همراه هوشمند را از طریق بلوتوث پیدا نموده است.

  >  ویدیویی بسیار  جالب در خصوص  نحوه عملکرد کارت PlastcCard   <

 

 شما می‌توانید اطلاعات 20 کارت اعتباری را یکجا داشته باشید و از طریق صفحه‌نمایشی با جوهر الکترونیک، بارکدهای مختلفی را روی کارت خود نمایش داده و یا مانند سیستم NFC موجود در آیفون 6، بدون برقراری تماس فیزیکی، اطلاعات را منتقل نماید و دارای یک قطعه EMV برای کارت‌خوان‌های همراه (موبایل پوز، تیم مشاوران مدیریت ایران، برای اولین بار در ایران در خصوص آن مطلب جامعی ارائه‌شده است) و دارای کد RFID نیز است که می‌تواند جایگزین کارت شناسایی ساختمان و یا باشگاه ورزشی شما باشد.

می‌توان این کارت را بر روی شارژرهای القایی گذاشت تا در طی شب، باطری آن شارژ گردد. (باطری آن تا 30 روز شارژ کافی خواهد داشت).

کارت Plastc، دارای معیارهای حفاظی متعددی است، مانند وارد نمودن پین کد از طریق صفحه‌نمایش جوهر الکترونیکی، صاحب کارت تنها کارت‌هایی که به نام خودش باشند را می‌تواند به این کارت منتقل نماید. این کارت اعتباری دارای سیستم “پاک کردن از راه دور” است. اگر کارت ربوده شود، مالک آن قادر به پاک نمودن اطلاعات درون آن از راه دور است. صفحه‌نمایش آن قادر به نشان دادن باقی‌مانده حساب هر کارت به‌صورت زنده است.

در حال حاضر فعالیت بازاریابی و تبلیغات تحت وب برای جلب سفارش این کارت شروع شده است. برای سفارش هر کارت باید مبلغ 155 دلار پرداخت نمود. اما این کارت در تابستان سال آینده وارد بازار خواهد شد. این کارت می‌تواند فرایند ارائه خدمات بانکی را متحول سازد.

منبع : theverge.com

تیم مشاوران مدیریت ایران : مطالب این سایت شامل حمایت از حق مؤلف و مترجم است و هرگونه کپی برداری بدون درج لینک منبع پیگرد قانونی دارد.