شیوه یک گروه موسیقی ( انتخاب اسم گروه موسیقی)

نام گروه موسیقی یک شناسه منحصر به فرد برای یک گروه است و مانند برند برای محصولات و خدمات دیگر باید ویژگیهایی داشته باشد.

این نامی است که گروه موسیقی هنگام اجرا، ضبط و موسیقی خود از آن استفاده می کند. نام گروه می تواند ترکیبی از کلمات، یک کلمه یا حتی یک نماد باشد و اغلب نشان دهنده سبک یا ژانر موسیقی است که گروه می نوازد. نام گروه یکی از جنبه های مهم یک گروه است و می تواند تاثیر بسزایی در آنها در صنعت موسیقی داشته باشد.

انتخاب نام یک گروه موسیقی یکی از مهم ترین تصمیماتی است که یک گروه می تواند بگیرد. این به عنوان پایه ای برای برند، هویت و تصویر کلی گروه عمل می کند. یک نام گروه موسیقی عالی می‌تواند جوهره صدا، سبک و پیام یک گروه را به تصویر بکشد، در حالی که یک نام گروه بد می‌تواند طرفداران بالقوه را قبل از اینکه حتی یک نت موسیقی را بشنوند دور کند.

در این مقاله، اهمیت نام گروه موسیقی را بررسی می‌کنیم و در مورد آنچه که یک نام گروه بزرگ را می‌سازد، صحبت خواهیم کرد.

شیوه انتخاب نام یک گروه هنری ( انتخاب اسم هنری)

شیوه انتخاب نام گروه موسیقی

نام یک گروه موسیقی اغلب اولین چیزی است که طرفداران بالقوه در مورد یک گروه موسیقی می بینند یا می شنوند. این ت به عنوان کارت تلفنی عمل می کند که هویت، سبک و پیام گروه را به اشتراک می گذارد. یک نام گروه عالی می تواند جوهره موسیقی یک گروه را به تصویر بکشد، تصویری به یاد ماندنی در ذهن طرفداران ایجاد کند و حتی به گروه کمک کند تا در صحنه های شلوغ موسیقی برجسته شود.

از طرف دیگر، نام بد گروه می تواند طرفداران بالقوه را قبل از اینکه حتی یک نت موسیقی را بشنوند دور کند. یک نام نادرست انتخاب شده می تواند فراموش شدنی، گیج کننده یا حتی توهین آمیز باشد و می تواند برای گروه ایجاد یک برند قوی و دنبال کننده را دشوار کند.

ویژگی نامهای عالی برای گروه موسیقی

پس چه چیزی باعث می شود نام یک گروه عالی باشد؟ عوامل زیادی وجود دارد که می تواند به یک نام گروه قوی کمک کند، از جمله:

 • به یاد ماندنی: نام یک گروه موسیقی عالی باید به راحتی به خاطر سپردن و جذاب باشد. باید چیزی باشد که طرفداران به راحتی آن را به خاطر بیاورند و با دیگران به اشتراک بگذارند.
 • نمایندگی کند: نام گروه بزرگ باید جوهره موسیقی گروه را به تصویر بکشد. این باید به طرفداران بالقوه ایده ای بدهد که گروه چه نوع موسیقی می نوازد و چه انتظاراتی از اجرای زنده دارند.
 • منحصر به فرد: یک نام گروه بزرگ باید از بین مردم متمایز شود. این باید چیزی باشد که گروه را از گروه های دیگر در همان ژانر یا صحنه متمایز کند.
 • املا و تلفظ آسان: املا و تلفظ نام گروه عالی باید آسان باشد. این کار باعث می‌شود طرفداران به صورت آنلاین گروه را جستجو کنند و موسیقی گروه را با دیگران به اشتراک بگذارند.
 • غیر توهین آمیز: نام یک گروه بزرگ نباید توهین آمیز یا تحقیرآمیز باشد. باید چیزی باشد که بتوان گفت و بدون ایجاد توهین یا جنجال به اشتراک گذاشت.

مثالی از نام های گروه موسیقی

بسیاری از نام های گروه بزرگ وجود دارند که معیارهای ذکر شده در بالا را برآورده می کنند. در اینجا چند نمونه هستند:

 • بیتلز: این نام به یاد ماندنی است، منعکس کننده صدای گروه (که به شدت تحت تاثیر راک اند رول و موسیقی بیت بود)، منحصر به فرد، آسان برای املا و تلفظ، و توهین آمیز نیست.
 • Radiohead: این نام به یاد ماندنی است، منعکس کننده صدای گروه (که اغلب به عنوان “جایگزین” یا “تجربی” توصیف می شود)، منحصر به فرد، آسان برای املا و تلفظ، و توهین آمیز نیست.
 • Led Zeppelin: این نام به یاد ماندنی است، منعکس کننده صدای گروه (که به شدت تحت تأثیر بلوز و هارد راک بود)، منحصر به فرد، آسان برای املا و تلفظ، و توهین آمیز نیست.
 • متالیکا: این نام به یاد ماندنی است، منعکس کننده صدای گروه (که هوی متال است)، منحصر به فرد، املا و تلفظ آن آسان است و توهین آمیز نیست.
 • دافت پانک: این نام به یاد ماندنی است، منعکس کننده صدای گروه (که الکترونیکی و رقص محور است)، منحصر به فرد، آسان برای املا و تلفظ، و توهین آمیز نیست.

نمونه هایی از نام های بد برای گروه موسیقی

همچنین بسیاری از نام‌های گروه موسیقی بد وجود دارند که معیارهای ذکر شده در بالا را برآورده نمی‌کنند. در اینجا چند نمونه هستند:

 • Limp Bizkit: این نام چندان به یاد ماندنی نیست، صدای گروه را به خوبی منعکس نمی کند (که اغلب به عنوان “nu-metal” توصیف می شود)، و منحصر به فرد یا آسان برای املا و تلفظ نیست.
 • هوباستانک: این نام چندان به یاد ماندنی نیست، صدای گروه را به خوبی منعکس نمی کند (که اغلب به عنوان “راک جایگزین” توصیف می شود) و املا یا تلفظ آن آسان نیست.
 • Anal C**t: این نام توهین‌آمیز و تحقیرآمیز است و ایجاد یک برند قوی یا فالوور را برای گروه دشوار می‌کند.
 • Creedence Clearwater Revival: در حالی که این نام به یاد ماندنی و منعکس کننده صدای گروه است (که به شدت تحت تاثیر موسیقی بلوز و فولک است)، اما خیلی منحصر به فرد نیست و املا و تلفظ آن دشوار است.
 • نیکل بک: این نام چندان به یاد ماندنی نیست، صدای گروه را به خوبی منعکس نمی کند (که اغلب به عنوان “پست گرانج” توصیف می شود)، و منحصر به فرد یا آسان برای املا و تلفظ نیست.

 

5/5 - (1 امتیاز)

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *