آمیخته بازاریابی علی بابا Alibaba.com

آمیخته ی علی بابا را اگر بررسی نماییم. آمیخته بازاریابی/ آمیزه بازاریابی این برند با وجود عظمت این شرکت ، خیلی هم پیچیده نیست. این شرکت یکی از بزرگ‌ترین شرکت‌های فعال در حوزه تجارت الکترونیک در جهان است و از نظر ترافیک Alibaba.com جزء 20 سایت اول جهان است.این را می‌توان مسئول معرفی چین به بازار تجارت بین‌الملل دانست.  یکی از نقاط قوت چین در میان سایر کشورها ، توانمند تولید این کشور است. باید بدانید که شرکت هلدینگ علی بابا فقط از طریق تجارت الکترونیک کسب درآمد نمی‌نماید. اجازه دهید نگاهی به آمیخته بازاریابی علی بابا بی اندازیم.

آمیخته بازاریابی علی بابا Marketing mix of Alibaba

محصول در آمیخته بازاریابی علی بابا

محصول اصلی در شرکت علی بابا ، تجارت الکترونیک بر بستر وب‌سایت .com است. علی بابا در بازار B2B فعال و رهبر این بازار است و محصول خود را به شرکت‌ها می‌فروشد، اما شرکتی نظیر آمازون در بازار B2C فعال است و محصولات را به نهایی می‌فروشد. علی اکسپرس Aliexpress.com یکی دیگر از خدمات این شرکت است که خرید از شرکت‌های کوچک است.

مهم‌ترین علی بابا این است که صادرکنندگان می‌توانند به 240 جهان، محصول خود را صادر نمایند، بنابراین گردش مالی ایجاد شده از طریق این وب‌سایت ، حجم عظیمی دارد. همچنین علی بابا Taobao را به عنوان یک برند مشابه  Ebay.com به عنوان یک فروشگاه تجارت الکترونیک برای داخل چین راه‌اندازی نموده است که جزء پر بازدیدترین وب‌سایت‌های داخل کشور چین است.

علی بابا مانند گوگل دارای ساب دامین متعددی است که هرکدام دارای فعالیت‌ها و محصولات خاصی است .

  • Alibaba.com – برند جهانی تجارت الکترونیک برای مشتریان چینی
  • Juhuasuan – خرید گروهی در چین
  • Alipay – پلت فرم پرداخت آنلاین
  • China Yahoo – یاهو چینی است. یاهو نمی‌تواند به‌طور مستقیم در بازار چین فعالیت نماید برای همین معادل خود را با همی علی بابا در چین راه انداخته است.
  • Autonavi – معادل نقشه گوگل در چین است
  • Alibaba Pictures – در سال 2014، علی بابا China  group دیدار می‌کند تا شرکت تولید فیلم خود را راه‌اندازی نماید. جک ما، بنیان‌گذار علی بابا، روی Youko tudou سرمایه‌گذاری نمود که یک وب‌سایت پخش آنلاین برنامه‌های تلویزیونی محبوب است.

قیمت در آمیخته بازاریابی علی بابا

همانند هر پورتال دیگری، علی بابا قیمت بسیار پایینی را ارائه می‌دهد و کمیسیون آن نیز بسیار کم است تا بازرگانان بتوانند کسب و کار خود را راحت انجام دهند. به همین دلیل بود که علی بابا با سرعت زیادی رشد نمود. با توجه به ماهیت ارزان بودن محصولات چینی، می‌توان گفت که علی بابا یا نفوذ با قیمت پایین در حال کار است. Taobao که از پلتفرم علی بابا استفاده می‌کند و تمام عملیاتی که در این بستر انجام می‌دهد کاملا رایگان است. درآمدشان عمدتا از ات است و نه از چیز دیگری. در مقایسه با هزینه‌های سنگینی سایت‌هایی مانند آمازون و دیگر سایت‌ها به فروشندگان خود تحمیل می‌نمایند، علی بابا حق‌الزحمه بسیار ناچیزی از فروشندگان خود دریافت می‌نمایند.

مکان ( محل ارائه خدمات ) در آمیخته بازاریابی علی بابا

علی بابا در سراسر جهان گسترده شده است. علی بابا با فروش بخشی از سهام خود وارد بازار ایالات‌متحده شده است و همچنین تیم‌های خود را در کشورهای مختلف آسیا نیز تشکیل می‌دهد. یکی از مزیت‌های اصلی علی بابا این است که به چین، که در آن تولید انبوه انجام می‌شود، پشت‌گرم است. صادرکنندگان آماده فروش و واردات در کشورهای دیگر ، مایل به واردات هستند. به این ترتیب، این وضعیت برای هر دو طرف یک وضعیت برنده-برنده است.

Alibaba.com تنها قسمت این کسب و کار است که حضور بین‌المللی دارد، بقیه کسب و کارهای گروه علی بابا تنها بر بازار چین تمرکز دارند. با این حال، بیشتر آن‌ها رهبران بازار چین هستند. به‌طورکلی، علی بابا ادعا دارد که قادر است تا با 240 کشور ، تجارت بین‌المللی داشته و محصولات چین را به آنجا صادر نماید. در این حال ، علی بابا در حال گسترش حضور خود در تمام دنیاست.

ترفیع در آمیخته بازاریابی علی بابا

علی بابا به عنوان یک پورتال بسیار قوی برای تجارت الکترونیک شناخته شده است. در حوزه چین، علی بابا پورتال خود را به در رسانه ATL و BTL معرفی می‌نماید. با استفاده از بیلبورد، دیجیتال و ترفیعات فروش، تبلیغات BTL را انجام می‌دهد. و تلویزیون، کارهای چاپی و رادیو از های ATL برای علی بابا هستند. در خارج از چین نیز، تبلیغات تلویزیونی روش اصلی تبلیغاتی علی بابا است . تبلیغات علی بابا تحت عنوان پورتال کسب و کار در  بازار B2B و یک تامین کننده عمده معرفی می‌شود. لینک به ویدیوی از تبلیغاتی در خصوص علی بابا

4.9/5 - (36 امتیاز)
1 پاسخ به آمیخته بازاریابی علی بابا Alibaba.com
  1. واقعا کاشکی 4 تا سایت مثل شما بیشتر تو این کشور بود ،همه کپی هم هستند. مطالب شما جدید و آموزنده است.


[بالا]

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *